DSC 0482 Wydarzenia

Mielno – w lutym morsy, w maju nordic walking

Kilkuset zawodników z całej Polski stanęło 4 maja br. na starcie pierwszej tegorocznej imprezy z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking, który zawita łącznie do siedemnastu miast. Uczestnicy rywalizowali na dystansach: 5 km, 10 km i 21 km. Honorowym starterem wyścigów była Justyna Kowalczyk, multimedalistka w biegach narciarskich, która nie tylko zachęcała do udziału w rywalizacji, ale i sama ruszyła na trasę – oczywiście poza konkurencją.

 

Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, która jest głównym organizatorem wydarzenia, komentuje: – Cykl Pucharów Regionalnych i Pucharów Polski to dla pasjonatów „kijków” żelazny punkt ich wakacyjnych kalendarzy. Cieszymy się, że w tym roku wystartowaliśmy z dziesiątą, jubileuszową serią tych popularnych zawodów.

Tysiące osób rywalizujących na trasach Pucharów rok w rok pokazują, że nordic walking jest dyscypliną absolutnie dla każdego. Zapraszamy zawodników w każdym wieku. Trasa w Mielnie była bardzo trudna – prowadziła między innymi po plaży, czyli miękkim piasku. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że jednocześnie pogoda nie rozpieszczała uczestników, gdyż było zimno i wiał silny wiatr, ukończenie trasy naprawdę wymagało dobrej kondycji i silnej woli.

Puchary Regionalne odbędą się w tym roku kolejno w dziewięciu miejscowościach: Konstancinie-Jeziornie, Białym Borze, Polańczyku, Włocławku, Tarnowskich Górach, Jarosławcu, Wągrowcu, Skrwilnie i Śremie. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w Pucharach, muszą najpierw zarejestrować się przez formularz dostępny na stronie www.pucharpolskinw.pl.

Zapisy będą prowadzone również na miejscu bezpośrednio przed każdym z wyścigów od godziny 9.00 do 10.30. Każdy ze startujących może wybrać, czy chce przystąpić do konkurencji indywidualnie czy drużynowo. Rywalizacja dzieci, które nie ukończyły ósmego roku życia, odbywa się na 400-metrowej trasie Mini Nordic Walking.

Z kolei seria organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking Pucharów Polski po Mielnie odwiedzi siedem kolejnych miejscowości: Wejherowo, Kolbuszową, Legnicę, Polanicę-Zdrój, Osielsko, Potęgowo i Hajnówkę. Dla Mielna Puchar Polski Nordic Walking to druga, po lutowym zlocie morsów, ogólnokrajowa impreza rekreacyjna rozgrywana w pierwszej połowie roku.