18053183 10154711747956225 1242113009 o Design

Drewno dobre na każdy sezon

Wiosna to czas zmian – odświeżania, odnawiania, renowacji. Najlepszy na wszelkiego rodzaju remonty, bo sprzyja im klimat. Farby i kleje lepiej schną, pomieszczenia łatwiej wywietrzyć, a dłuższy dzień umożliwia szybsze zakończenie prac. Nie trzeba zmieniać wszystkiego. Czasem warto wymienić stare drzwi czy położyć nowy parkiet, by wnętrza „odżyły” albo nabrały zupełnie innego charakteru albo dodać kilka elementów do zabudowy ogrodu, by stworzyć przyjemny zakątek do letniego wypoczynku. Wszystko, czego potrzeba do mniejszych czy większych zmian znajdziemy w Składzie Fabrycznym Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego (KPPD).

– W „towarzystwie” drewna mieszka się inaczej – mówi Piotr Katarzyński, dyrektor Składu Fabrycznego Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego. – W drewnianych domach czy pomieszczeniach, gdzie dominuje drewno, inaczej się oddycha i jest lepszy klimat. To materiał, który łatwo odnowić i wyczyścić. Wystarczy zaolejować powierzchnię specjalnymi preparatami, oczywiście dostępnymi u nas, by za chwilę wyglądało jak nowe. Dotyczy to zwłaszcza podłóg, które są najbardziej eksploatowanym elementem domu.

 

Dobry fundament

Niezależnie czy zdecydujemy się na panele podłogowe, podłogę z desek czy parkiet – jeśli wybieramy te drewniane, to nie kupujemy, a inwestujemy. Drewno od lat nie ma sobie równych, jeśli chodzi o naturalny materiał do wykończenia wnętrz. Na liście zalet są: trwałość, wytrzymałość, komfort użytkowania, izolacja akustyczna i termiczna oraz oczywiście niezwykła uroda.

KPPD SA to raj dla miłośników drewna w każdej postaci. W bogatej ofercie sklepu znajduje się między innymi królowa: deska barlinecka, synonim jakości i luksusu. Wykonana ze szlachetnych odmian rodzimego drewna – dębu, buku – jest wytrzymała, łatwa w montażu, dostępna w wielu odcieniach – od ciepłych po zimne – i o różnej fakturze, czyli układzie słoi oraz ilości widocznych sęków.

Równie cenionym naturalnym pokryciem podłogowym jest parkiet. W ofercie koszalińskiego sklepu jest dostępny dębowy, bukowy i jesionowy. Produkt jest frezowany, by można go było łatwiej montować i odpowiednio lakierowany, by zabezpieczyć powierzchnię drewna. Oczywiście nie zawiodą się też amatorzy paneli podłogowych. Są najłatwiejsze i najwygodniejsze w montażu i co bywa najważniejszym kryterium zakupu – konkurencyjne cenowo. KPPD oferuje panele pochodzące z dwóch uznanych fabryk Swiss-Krono (dawniej Kronopol) z Żar na Dolnym Śląsku oraz ze szczecineckiego Kronospanu. Asortyment jest bardzo szeroki. Panele mają różne grubości, klasy ścieralności (od A2 do A5) i nieograniczoną paletę barw – od tradycyjnych dębów i buków po drewno egzotyczne (mahoń, meranti, sapeli i rozmaite ich odmiany) i faktur powierzchni od imitujących naturalną strukturę drewna po panele o strukturze płytek ceramicznych.

Warto dodać, że zakupione w KPPD pokrycia podłogowe na życzenie klienta są montowane przez specjalistyczną ekipę.

a

Mocne wejście

Drzwi są jak buty – stare, zniszczone, niedobrane kolorystycznie potrafią zrujnować wrażenie estetyczne i odwrotnie – być kropką nad i. Nic nie psuje wnętrza tak, jak brzydkie drzwi. Wejściowe są wizytówką całego domu, ale nie tylko – izolują od hałasu i chronią przed utratą ciepła. KPPD ma w ofercie szeroki wybór drzwi zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych z najbardziej renomowanych polskich wytwórni, takich jak DRE, Porta, Pol-Skone, Erkado, Invado, Barański KMT. Znajdziemy wśród nich modele drewniane, wykonane z płyt drewnopochodnych, okleinowane, do wnętrz klasycznych, minimalistycznych, awangardowych, konstrukcje innowacyjne (np. drzwi bezprzylgowe z chowanymi zawiasami), drzwi pełne i uzupełniane (np. szkłem), w wymiarach standardowych bądź nietypowych, w różnych kolorach i kształtach, oczywiście także ościeżnice i pełen asortyment akcesoriów wykończeniowych: listwy, progi, kleje i materiały izolacyjne, szyldy, zamki, ograniczniki, klamki.

b

Wygodna przestrzeń

Ogrody, werandy, tarasy, balkony – ich staranne urządzanie od wielu lat przechodzi prawdziwy renesans. Zadbane rośliny i przycięta trawa to minimum. Ważne jest także kreowanie przestrzeni przydomowej tak, by była przedłużeniem mieszkania. Również w tych działaniach znakomicie sprawdzają się obiekty drewniane, w końcu to ich naturalne otoczenie. Zewnętrznych zastosowań drewna jest wiele, począwszy od ogrodzeń, płotów, ścian działowych (dobre rozwiązanie na estetyczne odgrodzenie się od sąsiadów na przykład w szeregowcach), poprzez donice na kwiaty czy zioła i obiekty do zabawy dla dzieci, po altanki, domki na drzewie czy nawet szkieletowe domki letniskowe. Te ostatnie są coraz bardziej popularne. Wystarczy niewielka powierzchnia na działce czy w większym ogrodzie, by w ciągu kilkunastu dni, samodzielnie postawić obiekt, którym można cieszyć się przez całe lato, a nawet lata. – Można pokusić się o zamontowanie fotowoltaiki i wówczas domek użytkować nawet w nieco zimniejsze miesiące, ponosząc minimalne koszty zużycia energii – podpowiada Piotr Katarzyński.
KPPD oferuje wszystkie materiały, czego potrzeba do wybudowania mniejszych czy większych obiektów: znakomitej jakości i wytrzymałości drewno, deski, poprzeczki, elementy elewacji, podłogi, drzwi, a także niezbędne w tym przypadku produkty do impregnowania drewna znakomitej marki Remmers, producenta farb, lazurów i olejów. Zabezpieczają one drewno przed przed wilgocią, temperaturą, ścieraniem, zadrapaniem, pleśnią, grzybem, insektami, a także utratą koloru.

 

Fotografie pochodzą od właścicieli strony:  www.wilczaostoja.pl