kokrekcyjna Zdrowie i uroda

Strefa 3L. Centrum zdrowego trybu życia

Hasło Strefy 3L – Long Life Lounge Koszalin brzmi: „Więcej niż trening”. To obietnica i jednocześnie swego rodzaju zobowiązanie. Nowoczesny klub, innowacyjna forma ćwiczeń, gabinet fizjoterapii i masażu – to część praktyczna. Jest też teoretyczna. Klub cyklicznie organizuje spotkania poświęcone zdrowemu trybowi życia. Dotąd w Strefie Wiedzy 3L odbyło się ich siedem.

 

Spotkania w Strefie Wiedzy 3L mają formę niezobowiązujących wykładów prowadzonych przez znakomitych specjalistów. Odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, są bezpłatne, mogą w nich uczestniczyć nie tylko klubowicze, ale wszystkie osoby zainteresowane tematyką aktywności fizycznej, zdrową dietą oraz rozsądnymi metodami poprawy kondycji i samopoczucia. – Nasza filozofia zakłada, że warto dbać o siebie kompleksowo – mówi Aleksandra Zwolak, menadżer Strefy 3L i trenerka personalna. – W równym stopniu potrzebny jest nam ruch, zdrowe odżywianie i mądry odpoczynek. Wykłady to nasz autorski pomysł. Mają pełnić funkcję edukacyjną. Im bardziej jesteśmy świadomi jak działa organizm, czego potrzebuje i co mu szkodzi, tym większa motywacja, żeby coś zmienić.

69

Przypomnijmy, że Strefa 3L – Long Life Lounge Koszalin to miejsce, którego działalność wpisuje się w coraz popularniejsze podejście do dbania o ciało – nie tylko dla efektów wizualnych, ale i dla zachowania zdrowia i sprawności. Nowoczesna technologia w postaci systemu do treningu obwodowego wytrzymałościowo-siłowego Milon oraz treningu personalnego z wykorzystaniem elektrostymulacji EMS pozwala efektywnie ćwiczyć zarówno osobom wysportowanym, jak i w słabej kondycji, zmagającym się z problemami zdrowotnymi czy nadwagą. Wśród klientów Strefy 3L są m.in. osoby w zaawansowanym wieku i wymagające rehabilitacji. To nie tradycyjna siłownia czy sala fitness. Wysiłek fizyczny ma w Strefie 3L służyć różnym celom: odchudzaniu, wzmacnianiu koordynacji ruchowej i wydolności organizmu, a przy okazji poprawie wyglądu sylwetki. Wykłady są naturalnym uzupełnieniem tej oferty. – Staramy się dobierać tematy z różnych dziedzin, ale wszystkie oscylują wokół zdrowia – zaznacza Aleksandra Zwolak. – Pomysł się sprawdza, a wśród słuchaczy są osoby w różnym wieku, także młode, co nas bardzo cieszy.

W marcu br. o mądrym odżywianiu i skutecznym odchudzaniu opowiadała Aldona Lewita-Paszko prowadząca w Koszalinie gabinet Dietetyczne Niebo. Ujęcie tematu było szerokie i niebanalne. Specjalistka wspomniała o powodach tycia, nawykach, które nie pozwalają zdrowo się odżywiać, błędach żywieniowych, a także o schorzeniach utrudniających spalanie tłuszczu oraz czynnikach psychologicznych wpływających na przebieg procesu odchudzania. Także o badaniach, jakie warto wykonać przed rozpoczęciem diety. Wcześniej w Strefie 3L odbyło się kilka innych wykładów poświęconych prawidłowemu odżywianiu, komponowaniu posiłków osób zdrowych i chorych, weganizmowi i wegetarianizmowi oraz dietom dla osób chorujących na otyłość, cukrzycę, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, choroby przewodu pokarmowego (refluks, wrzody żołądka i dwunastnicy), układu kostnego (osteopenia, osteoporoza), depresję, astenię i nowotwory.

Wykłady dotyczące profilaktyki zdrowego kręgosłupa poprowadził w grudniu fizjoterapeuta Aleksy Kobiałka i trener-masażysta Tomasz Marczak, obaj na co dzień pracujący w Strefie 3L. – Bóle pleców m.in. szyi, odcinka lędźwiowego to częste dolegliwości, dotyczące wielu osób – mówi Aleksandra Zwolak. – Często, niestety, bagatelizowane. Potrafią bardzo uprzykrzyć życie, ale też mieć fatalne skutki nie tylko dla naszej postawy, ale całego organizmu. Nasi specjaliści w przystępny sposób przybliżyli, jak we właściwy sposób dbać o kręgosłup: prawidłowo stać, siedzieć, leżeć, a także ćwiczyć, aby był jak najdłużej zdrowy.

O pozytywnych aspektach trenowania w kontekście relacji rodzinnych opowiedział podczas jednego ze spotkań Dariusz Dworaczyk, propagator sportu i organizator eventów sportowych. Wykład nosił tytuł „Aktywność fizyczna a rodzina”. Prowadzący przekonywał, że uprawianie sportu poza funkcją zdrowotną może pełnić rolę wychowawczą i integracyjną. Wspólna aktywność fizyczna rodziców i dzieci jest doskonałą okazją do pogłębiania zdrowych relacji rodzinnych, ale też przyzwyczaja do ruchu. – W dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne, ponieważ wiele dzieci jest otyłych, prowadzi siedzący tryb życia, a ruch jest kompletnie poza ich zainteresowaniem – mówi Aleksandra Zwolak. – Dodam, że w Strefie 3L prowadzimy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zbawiennej np. dla pleców dzieci obciążonych ciężkimi plecakami i nie uprawiających żadnego sportu.
Ostatni wykład (2 kwietnia) poświęcony był suplementacji. Poprowadził go Mateusz Pietrzak, absolwent Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku wychowanie fizyczne oraz Szkoły Masażu i Fizjoterapii IZIS, finalista Mistrzostw Polski w kulturystyce 2010, autor publikacji w prasie branżowej, obecnie zajmujący się doradztwem suplementacyjnym. Podczas wykładu przybliżył, jak działają poszczególne suplementy, które warto wybrać, jak je stosować, by wesprzeć trening i go zoptymalizować. Był również czas na indywidualne porady, a chętni mogli bezpłatnie skorzystać z analizy składu ciała. W zdrowe suplementy można zaopatrzyć się na miejscu, w klubowym sklepiku.

Spotkania w Strefie Wiedzy 3L są bezpłatne, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc w recepcji klubu lub drogą telefoniczną. Każdy gość spotkania otrzymuje prezent między innymi w postaci vouchera na trening wprowadzający EMS i Milon. Warto śledzić stronę Strefy 3L na Facebooku i stronę internetową, gdzie znajdziemy informacje nie tylko na temat spotkań w Strefie Wiedzy 3L, ale i innych wydarzeń organizowanych przez klub.

IMG_8077

Strefa 3L

ul. Jana Matejki 1
Koszalin
http://www.strefa3L.pl
kontakt@strefa3l.pl

Czynne w godzinach:
poniedziałek-piątek: 8.00-22.00
sobota: 9.00-14.00

#wiecej niż trening