Front ostateczna Prestiżowy Adres

Nowoczesny, komfortowy, w sercu miasta. Apartamentowiec z ambicjami

Finał najnowszej inwestycji spółki Figura Development nastąpi pod koniec 2020 roku. Do tego czasu potrwa budowa imponujących rozmiarów apartamentowca przy ulicy Grunwaldzkiej 14. Nowoczesne wnętrza, piękne tarasy na dachu, świetna lokalizacja. Nie ma wątpliwości, że to jedna z najciekawszych nieruchomości powstających w Koszalinie.

Pomysł na inwestycję nie jest nowy, ale utknął kilka lat temu na etapie planu. Spółka Figura Development czekać nie zamierzała. Kupiła działkę przy ulicy Grunwaldzkiej, w sierpniu 2018 roku rozpoczęła budowę. Trzeba przyznać, że to lokalizacja marzeń. W ścisłym centrum Koszalina, choć nieco na uboczu, a raczej „w dole”. Takie położenie izoluje obiekt od miejskiego hałasu i pozwoli cieszyć się spokojem i ciszą. Wystarczy pokonać schody, by wyjść na ulicę Zwycięstwa, kilka minut, by znaleźć się w śródmieściu, dotrzeć do parku czy na dworzec. Dosłownie parę kroków dzieli budynek od Sportowej Doliny, ulubionego terenu rekreacyjnego koszalinian. Sama ulica Grunwaldzka ma nieco industrialny klimat i tradycję – kiedyś działało tu kultowe kino Adria, dziś między innymi Minibrowar Kowal. W pobliżu znajdują się sklepy, banki, gabinety kosmetyczne i restauracje.

Apartamentowiec będzie miał formę zamkniętą, sześć kondygnacji (oczywiście z windami), w tym poddasze mieszkalne i podziemną halę garażową. Będzie w czym wybierać, bo aż spośród 97 lokali: od trzydziestometrowych kawalerek, przez dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania, po osiemdziesięciometrowe apartamenty. Wszystkie zaprojektowane zostały bardzo funkcjonalnie, w różnych kształtach i układach, czasem dość oryginalnych. Ich aranżacja ma być łatwa, a pomieszczenia ustawne.

Znakomita większość mieszkań będzie miała balkony lub tarasy. Niektóre ze względu na wielkość – do 40 metrów kwadratowych – można wręcz uznać za „przedłużenie” mieszkania. Wrażenie robią zwłaszcza te położone na poddaszu, okalające niemal całe mieszkania. Spokojnie da się na nich urządzić miejski ogród, kącik rekreacyjny czy wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia. Na parterze budynku znajdą się cztery lokale użytkowe.

Powierzchnia zabudowy liczy 2,2 tysiąca metrów kwadratowych. Całość, wraz z powierzchnią użytkową to aż dziewięć tysięcy metrów kwadratowych, co czyni apartamentowiec największym tego typu obiektem w Koszalinie. Co istotne, nie będzie to przytłaczający gmach, ale ładny, elegancki, nowoczesny budynek. Do budowy apartamentowca zostaną wykorzystane wysokiej jakości materiały i nowoczesne technologie. Nad jakością realizacji czuwa koszalińska spółka Axos Invest, która może pochwalić się długoletnim doświadczeniem.

Zewnętrzna część elewacji (od strony ulicy Grunwaldzkiej) zostanie wyłożona naturalnym kamieniem, części wspólne od strony dziedzińca ozdobią materiały pochodzące z Włoch. W obiekcie zostaną zamontowane duże okna trzyszybowe w pakiecie sześciokomorowym, absorbujące ciepło, a izolujące od hałasu. Balustrady zostaną wykonane ze stali nierdzewnej ze szklanym wypełnieniem. Elewacja jest jasna, bryła minimalistyczna, a całość sprawia wrażenie bardzo lekkiej, mimo swych rozmiarów. Wokół pojawi się oczywiście zieleń.

Mieszkania można już zamawiać. Ceny wahają się od 4,900 zł do 5,500 zł za metr kwadratowy. Im lokal większy, tym tańszy. Mieszkania oddawane będą w stanie deweloperskim, ale Figura Development umożliwia zainteresowanym zlecenie prac wykończeniowych według własnej koncepcji. Na każdym etapie zakupu zapewnia kompleksową opiekę. Biuro sprzedaży znajduje się przy placu budowy, jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9-15, a wszelkie informacje wraz z rzutami i opisem mieszkań znajdziemy na stronie www.figura-development.pl.

 

 

FIGURA_AVATAR_FB_2Figura Development
ul. Grunwaldzka 14, 75-241 Koszalin
tel. 787 126 566, biuro@figura-development.pl
www.figura-development.pl