izabela rogowska 83 1 Wydarzenia
Fot. Izabela Rogowska

„Magiczny ruch” koszalińskich muzyków

Koszalińska Fundacja Magia działa od ponad czterech lat, jako jedna z niewielu całkowicie w ramach wolontariatu. Koszty nie obciążają działalności, a to oznacza, że 100% zebranych pieniędzy trafia do potrzebujących. Misją Magii jest niesienie pomocy najsłabszym – dzieciom, którym sytuacja materialna odbiera szanse leczenia i godnego życia.

Inicjatorem projektu był Michał Goldfarb, gitarzysta zespołu Woodland Spirit. – Chętnie angażujemy się w różne działania charytatywne, a Fundacja Magia jest nam szczególnie bliska. Pomyślałem, że przydałoby się coś, co sprawi, że stanie się o niej głośno – mówi.

Pomysł na stworzenie piosenki dla fundacji narodził się samoistnie. – Michał podszedł do mnie pewnego razu i zapytał, czy nie stworzymy takiego swoistego hymnu. Znamy się nie od dziś, często razem pracowaliśmy i wiedziałem, że może wyjść z tego coś fajnego – dodaje Henryk Rogoziński, basista zespołu Bacteryazz.

Do projektu przyłączyło się w sumie 14 koszalińskich muzyków rockowych. Wokaliści Klaudia Wieczorek, Remigiusz ‚Mickey’ Błaszków, Jola Tubielewicz, Radosław Czerwiński, Patryk Dżaman, Michalina Olszewska, Mariusz ‚Marian’ Puszczewicz oraz Anna Mural i muzycy Wojciech Jaśkiewicz, Henryk Rogoziński, Adrian Rozenkiewicz, Wiktor Jary, Michał Goldfarb oraz Filip Skaziński.

Nagrań audio oraz wideo dokonano w Studiu Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena w Polskim Radiu Koszalin.

Efektem ich jest ponad trzyminutowy utwór „Magiczny ruch”, którego premiera odbyła się 22 marca br. – Piosenka jest w klimacie pop-rockowym, musieliśmy bowiem znaleźć drogę kompromisu. Jest naszym prezentem dla fundacji, więc musi wpadać w ucho, ale musiała być też na tyle prawdziwa, żebyśmy my czuli się swobodnie. Gdybyśmy robili coś wbrew sobie, to byłoby to słychać i widać, ponieważ poza piosenką powstał także klip, który można obejrzeć na YouTubie. W tym miejscu trzeba wspomnieć też o osobach, które pomogły w powstawaniu piosenki – realizacją nagrań audio i wideo zajmowali się Jarosław Ryfun, Adam Iwaszkiewicz oraz Wiktor Jary, a masteringiem Krzysztof Lenard – wyjaśnia Henryk Rogoziński, autor tekstu piosenki.

„Magiczny ruch” to utwór o dzieciach, ale skierowany w stronę dorosłych. – Powstał po to, by zwrócić uwagę na działalność koszalińskiej fundacji. Wielu mieszkańców nawet nie wie, że taka instytucja istnieje. Chcemy uświadomić ludziom, że jest w nich magia pomagania. Myślę, że tekst jest bardzo ciekawy, trafi do serc odbiorców i zanim się obejrzymy, wszyscy będą go nucić – mówi Michał Goldfarb.

Projekt Koszalińscy Muzycy Dzieciom, to nie jedyna akcja, w którą angażują się rockmeni. Michał jest bowiem organizatorem cyklicznej „Magii rocka” – imprezy charytatywnej pod patronatem fundacji Magia.