MONTIS Calla chair Prestiżowy Adres

Krzesła w niderlandzkim stylu

Prestiżowa holenderska marka Montis to nie tylko meble tapicerowane, ale między innymi również krzesła i fotele, zdobywające medale i wyróżnienia na targach meblarskich.

 

Jak zapewnia Simon Pengelly, jeden z projektantów, praca dla tej marki sprzyja kreatywności: – Technicy Montis dbają o procesy produkcyjne w najmniejszym detalu. Dzięki czemu my, designerzy, możemy skupić się na projektowaniu coraz ciekawszych rozwiązań.

Montis powstała w 1974 roku, założona przez trzech braci Van Den Berg. Nazwa firmy inspirowana jest nazwiskiem rodu: Montis to dopełniacz łacińskiego słowa „monte”, które oznacza „góra” (niderlandzkie „berg”). Założenie jest proste: projektować nowoczesne meble z wygodnym siedziskami. Początkowo pomocnikami trójki braci byli tylko jeden kaletnik i jeden tapicer. Od 1975 roku firma za swoją siedzibę obiera Dongen, miejscowość znaną z licznych garbarni. Na początku lat 80. Ubiegłego wieku Montis, po sukcesie w Holandii i Niemczech, debiutuje w Stanach Zjednoczonych, a następnie na Bliskim i Dalekim Wschodzie.