1 Prestiżowy Adres

Jotul – prestiżowa marka z tradycjami

Gdyby zapytać kogoś, kto nie zna się na branży kominkowej, czy kojarzy jakąś markę, zajmującą się produkcją wkładów i pieców wolnostojących na drewno, bez wątpienia najczęściej padającą odpowiedzią będzie Jotul. Norweska marka istnieje od 1853 roku i jest jednym z najstarszym i jednocześnie najbardziej znanym i cenionym producentem kominków na rynku. Wyłącznym przedstawicielem firmy w naszym regionie jest salon Manufaktura kominków, znajdujący się przy ul. Szczecińskiej 37 w Koszalinie.

Kultowe kominki, które zna cały świat

Jotul swoje produkty sprzedaje w aż 43 krajach na sześciu kontynentach, a ich kominki, wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach za wzornictwo, można nazywać kultowymi. Do produkcji swoich wkładów i pieców na drewno Jotul używa żeliwa, co podyktowane jest wyjątkową wytrzymałością i jakością tego tworzywa. Nawet po długotrwałym, wieloletnim użytkowaniu produktom Jotul nie można nic zarzucić. Żywotność kominków norweskiej firmy przedłuża dodatkowo fakt, że każdą, nawet najmniejszą część pieca lub wkładu, można bez problemu wymienić na nową. Jest to więc bezpieczny zakup na lata. Nic więc dziwnego w tym, że inwestorzy, wybierając piece np. do intensywnie użytkowanych domków dla turystów nad morzem, też stawiają na urządzenia Jotul. Łatwość obsługi, bezawaryjność i solidność to cechy, którymi można opisać produkty tej marki.

1

Najdłuższa gwarancja na rynku

Wysoka trwałość urządzeń Jotul sprawia, że firma jest na tyle pewna swoich produktów, że nie boi udzielać się aż 25 letniej gwarancji, podczas gdy u konkurencyjnych producentów ten okres trwa najczęściej zaledwie od 2 do 5 lat. Celem skandynawskiej marki jest dostarczanie klientom najlepszego produktu na świecie, dlatego też urządzenia Jotul wykonywane są ręcznie w Norwegii. W związku z tym, że Norwegia znana jest nie tylko z surowych zim, ale też z jednych z najbardziej rygorystycznych przepisów dotyczących emisji, kominki Jotul ciągle są udoskonalane, by należały do tych najczystszych na rynku.

svg%3E Prestiżowy Adres

Czyste spalanie

Piece wolnostojące i wkłady kominkowe Jotul posiadają tzw. system czystego spalania (Clean Burn), który zmniejsza emisję zanieczyszczeń nawet do 90% w porównaniu ze starymi konstrukcjami. Innymi słowy – kominek z systemem CB wykorzystuje energię do wytwarzania ciepła, a nie dymu. Kupując wkład kominkowy lub piec z systemem czystego spalania można tym samym zmniejszyć zużycie drewna nawet o 40%. Koszty ogrzewania są zdecydowanie niższe, a my posiadamy urządzenie o wysokiej sprawności działania i niskiej emisji spalin, które będzie służyć przez długie lata. Czy można oczekiwać od kominka czegoś więcej?

3

 

logo done krzywe-05Koszalin, ul. Szczecińska 37 (obok stacji paliw)
tel. 731 199 674
www.manufaktura-kominkow.pl