jesionowa cam1 final Prestiżowy Adres

Dom Deweloper: więcej niż standard

Najnowsza realizacja Dom Deweloper ma wszystko, czego można oczekiwać od współczesnej nieruchomości: świetną lokalizację, wysoki standard wykończenia i nowoczesny design. Te trzy aspekty na stałe wpisane są w filozofię firmy. Lokatorzy do wygodnych domów przy ulicy Jesionowej na Rokosowie będą mogli wprowadzić się za rok – budowa szeregowca właśnie się rozpoczyna.

 

Dom Deweloper na koszalińskim rynku nieruchomości obecny jest zaledwie od czterech lat, a ma w swoim portfolio już cztery duże inwestycje: domy przy ulicy Dzierżęcińskiej na Rokosowie, na osiedlu Unii Europejskiej, Osiedle Rubinowe oraz Osiedle Bursztynowe w Niekłonicach. Wszystkie udane, wykonane zgodnie z planem i w założonych terminach.

Receptą na sukces wydaje się myślenie koncepcyjne, nowatorskie i doskonałe wyczucie rynku. Nowe domy – jednorodzinne, dwurodzinne, szeregowe – kupują dziś zazwyczaj rodziny, najczęściej trzydziesto-, czterdziestolatkowie, pragnący wygody, spokoju i przestrzeni. Skoro na zakup nieruchomości zaciągają duże kredyty albo wydają oszczędności życia, wybierają „full pakiet”: ma być porządnie, ładnie, komfortowo, bezpiecznie, z kompleksową infrastrukturą, a im więcej udogodnień, tym lepiej. Nie chodzi jedynie o zakup lokalu, ale inwestycję na lata. Nietrudno dostrzec, że oferta Dom Deweloper jest odpowiedzią na te oczekiwania, czego dowodzi zakończona w ciągu roku sprzedaż lokali we wszystkich obiektach (po kilka mieszkań pozostało do kupienia na Osiedlu Bursztynowym w Niekłonicach i przy ulicy Dzierżęcińskiej).

Firma stawia na zabudowy szeregowe, bliźniacze, a w przypadku Osiedla Rubinowego formułę mieszkań w szeregowych domach („przewrócone bloki”). Wspólnym mianownikiem inwestycji są znakomite lokalizacje – na obrzeżach, w najbardziej atrakcyjnych, rozwojowych dzielnicach Koszalina. Co ważne: dobrze skomunikowanych z miastem. Większość nieruchomości ma przynajmniej 1 miejsce postojowe, znakomita większość – spore ogródki i tarasy.

Kolejny wyróżnik to nowoczesność. Budynki są atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie zaprojektowane. Wystarczy wspomnieć domy bezokapowe kompleksu przy ulicy Dzierżęcińskiej będące realizacją aktualnych trendów architektonicznych: prostoty, minimalizmu i szlachetnego designu, a przy tym wysokiej użyteczności. Z pewnością wyróżniają się spośród standardowej zabudowy jednorodzinnej.

W końcu rzecz zasadnicza: wysoki standard wykonania pod każdym względem. Niebagatelny nie tylko dlatego, że zapewnia nieruchomości dłuższe życie, ale w praktyce obniża koszty jej eksploatacji. Ponadto ścisłe przestrzeganie norm technicznych eliminuje ewentualne wątpliwości co do poczucia prywatności w domach szeregowych. Są one co prawda połączone, ale ściany o grubości 24 centymetrów nie dają szansy na przepuszczanie dźwięków. Również sąsiadujące ze sobą ogródki przedzielają ogrodzenia, zapewniając intymność. Kropką nad i są ceny nieruchomości, pozwalające spełnić marzenia o domu pod miastem osobom dysponującym budżetem na zakup mieszkania. Wybór wydaje się oczywisty.

Najnowsza inwestycja Dom Dewelopera przy ulicy Jesionowej z jednej strony wpisuje się w ogólną filozofię firmy, bo wykorzystuje stosowane wcześniej rozwiązania architektoniczne, technologiczne oraz infrastrukturalne, ale już cena – od 550 do 590 tysięcy złotych z VAT – wskazuje, że to propozycja z wyższej półki. I rzeczywiście: wszystko w tej inwestycji rymuje się ze słowem „premium”. Dziewięć jednopiętrowych domów w zabudowie szeregowej, każdy z garażem i miejscem postojowym oraz 45-metrowym ogrodem stanie w przedniej, „płytszej”, części Rokosowa. W pobliżu znajduje się szkoła, duży sklep, dyskont oraz przystanek autobusowy.

Z zewnątrz to minimalistyczne eleganckie bryły, którą ozdobią wielkoformatowe elementy drewniane i ceramiczne. Uwagę zwracają duże okna – salonowe ma ponad 3,5 metra! W środku – przestrzeń. W zamyśle to domy dla wielodzietnych rodzin, więc musi jej być sporo. Powierzchnia ma 130 metrów kwadratowych i duże, ustawne, intuicyjnie zaaranżowane pomieszczenia. Na parterze znajdzie się przestronny salon z kuchnią i ubikacją, na piętrze – trzy duże sypialnie, garderoba i łazienka. Jeszcze wyżej – trzydziestometrowy strych z możliwością adaptacji na kolejną sypialnię, bawialnię czy pracownię, doświetlony oknami poddaszowymi, dzięki któremu powierzchnia do wykorzystania powiększy się do 160 metrów kwadratowych. Duży jest także garaż – swobodnie pomieści samochód i dwa-trzy rowery. Dla drugiego samochodu przewidziano miejsce postojowe. Wokół szeregowca pojawi się specjalnie zaprojektowana zieleń oraz oświetlenie.

Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. – Postawimy w pobliżu dwa słupy, a na nich w sumie cztery kamery – precyzuje Maciej Ilecki, prezes Dom Deweloper. – Rejestrator i internet zamontujemy od razu, w skrzynce z licznikiem administracyjnym. Domy zostaną wyposażone w video domofony. By osiedle funkcjonowało perfekcjnie, rozliczeniami będzie zarządzać utworzona przez mieszkańców wspólnota mieszkaniowa. Brama wjazdowa na osiedle – jak w przypadku wszystkich realizacji Dom Deweloper w formie estetycznego płotu frontowego – będzie otwierana zdalnie pilotem. Mimo że sama dzielnica jest zaciszna i spokojna, priorytetem jest zapewnienie mieszkańcom stuprocentowego bezpieczeństwa.

Prezes Ilecki podkreśla także, że do realizacji inwestycji jak zawsze użyte zostaną najlepszej jakości materiały, od betonu po drzwi. – Miejsce jest prestiżowe, inwestycja ma klasę premium, więc zarówno wygląd nieruchomości, jak i wszystkie jej elementy muszą być wykonane na najwyższym poziomie – podkreśla. – Stawiamy na uznanych producentów: bramy Wiśniowskiego, okna i drzwi na niemieckich profilach Rehau, system monitoringu HiKi Vision, ceramikę z Tubądzina (elewacja) oraz tynki sylikatowo-sylikonowe wiodących marek. W standardzie znajdzie się też komin dymowy do podłączenia kominka czy sterownik kontroli ogrzewania podłogowego w całym domu. W garażach zainstalujemy bramy panelowe z automatyką.

W domach będą zamontowane okna trzyszybowe – poza akustyczną zapewniają one izolację cieplną. Na całej powierzchni lokali zostanie położone ogrzewanie podłogowe (grzejnik o niskim parametrze znajdzie się na strychu), a sam budynek starannie ocieplony. Dzięki temu lokatorzy mogą liczyć na niższe rachunki, a w przypadku tak dużych domów, każda oszczędność jest na wagę złota. – Charakterystyczną cechą dla inwestycji Dom Deweloper jest zapewnienie komfortowego w użytkowaniu czasu nasłonecznienia pomieszczeń, w których przebywamy najdłużej lub najpełniej staramy się wykorzystać swój prywatny czas – podkreśla Krzysztof Hodun, architekt. – Inwestor wyszukuje działki, których geometrię mogę często wykorzystać „wprost”, sytuując na nich budynki względem słońca w taki sposób, aby pomieszczenia dzienne miały nasłonecznienie mocno ponadnormatywne (tj. powyżej 3 godzin w ciągu dnia). W przypadku ul. Jesionowej „słońcem bezpośrednim” w pokojach dziennych lokatorzy będą mogli się cieszyć nawet do siedmiu godzin w ciągu dnia.
Domy zostaną oddane do użytku w 2020 roku.

 

DOM DEWELOPER Sp. z o.o. S.K.

75-800 Koszalin ul. 1 Maja 20/5
+48 94 30 70 170
info@dom-deweloper.eu
www.dom-deweloper.eu


Krzysztof Hodun, architekt: – W największym skrócie myślą przewodnią projektów zrealizowanych wspólnie z Dom Deweloper jest płynne połączenie tradycji z nowoczesnością. Tą zasadą kierowaliśmy się przy realizacji kolejnych inwestycji, choć w różnych proporcjach. Ukłon wobec klasyki – prostoty i elegancji – wynika z dość silnych przyzwyczajeń osób kupujących nieruchomości, zwłaszcza w naszym regionie, jednak jest to klasyka we współczesnym ujęciu, choćby co do sposobu do kształtowania elewacji. Przykładem wspomnianego dualizmu jest na przykład inwestycja przy ulicy Dzierżęcińskiej, gdzie postawiliśmy na coraz bardziej popularne domy bezokapowe – dach przechodzi płynnie w ścianę zewnętrzną budynku). To bardzo specyficzne budynki, z pewnością wyróżniające się spośród innych. Na dachach oraz w części ścian zastosowaliśmy blachę na rąbek stojący i materiały, które nie tylko absorbują, ale w pewnym stopniu odbijają światło, co daje wrażenie, że budynek „żyje”, jest w ruchu, nabiera wciąż innego wyglądu i charakteru w ciągu dnia. Inwestycja przy ulicy Jesionowej ma podwyższony standard między innymi przez zwiększenie powierzchni użytkowej, wbudowane garaże, aktualizowane współczynniki cieplno-wilgotnościowe przegród budowlanych. W tym przypadku proporcję przesunęliśmy w kierunku bardzo stonowanej, szlachetnej klasycznej estetyki, choć nadal łączymy stare z nowym. Na przykład poprzez wprowadzenie podziałów z różnych materiałów elewacyjnych: biały (jasny) surowy tynk w połączeniu z drewnianymi panelami, płytką elewacyjną, które „rysują” ciekawe układy na elewacji.
Przy projektowaniu zawsze bierzemy pod uwagę otoczenie i przestrzeń wokół budowanych domów, by wpasowywały się w nią, a nie od niej odstawały. Wnętrza również mają mieć charakter przede wszystkim funkcjonalny, a ponieważ domy w większości nabywają rodziny, rozplanowujemy je tak, by wydzielić w mieszkaniach części wspólne, dzienne, a także te bardziej prywatne, intymne oraz poddasza coraz częściej wykorzystywane na pomieszczenia rekreacyjne.
Dom Deweloper to inwestor, który nie boi się wyzwań, nietypowych rozwiązań i wychodzenia poza schematy w projektowaniu, a wręcz ich poszukuje, dzięki czemu oferuje oryginalną stylistykę budynków. W Koszalinie nie jest to powszechnym podejściem. Stawiamy na minimalizm i prostotę, charakterystyczne dla współczesnej architektury, ale zachowując pokorę – nie wchodzimy w tendencje mocno dyskusyjne, niezrozumiałe, kontrowersyjne. Raczej uaktualniamy tradycję, przenosząc ją) w przyszłość.
Dotychczas Dom Deweloper zrealizował cztery inwestycje. Przy ulicy Dzierżęcińskiej na Rokosowie powstały domy w zabudowie bliźniaczej oraz trzy domy, każdy z dwoma mieszkaniami (zostaną oddane do użytku w lipcu br.). Wszystkie bezokapowe.

W latach 2016-2017 na Osiedlu Unii Europejskiej (ul. Austriacka) powstało 14 domów z 28 mieszkaniami w zabudowie bliźniaczej.

 

Osiedle Rubinowe położone w pobliżu ulicy Gnieźnieńskiej, Centrum Handlowego Atrium i Wodnej Doliny to zespołu budynków mieszkalnych w których skład wchodzą lokale mieszkalne w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, w sumie osiemnaście lokali mieszkalnych.
Czwarta, największa, inwestycja to Osiedle Bursztynowe w Niekłonicach to dwupoziomowe apartamenty na zamkniętym osiedlu z miejscami postojowym i ogródkami.
Wszystkie domy są ogrodzone, oświetlone, wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Każdy ma zapewnione przynajmniej jedno lub dwa miejsce postojowe lub garaż, a także minimum taras, a często ogródek.