bokaro 0927 mały rozm 1 Prestiżowy Adres

BOKARO: nieprzebrane bogactwo inspiracji

Obecna ekspozycja w Bokaro – Salonie Łazienek Koszalin obejmuje 96 boksów. Znajdziemy w nich prawdziwy przekrój stylów, pomysłów i inspiracji dla uczynienia z łazienki miejsca, w którym z przyjemnością oddamy się pielęgnacji ciała i relaksowi. Jest w czym wybierać, niezależnie czy stawiamy na trendy, czy zawsze modną klasykę.

 

Trendy wnętrzarskie zmieniają się niezwykle szybko. Również te dotyczące łazienek. – Kiedyś kolekcja była aktualna przez kilka lat, teraz „żyje” parę miesięcy – potwierdza Norbert Koselski, dyrektor Bokaro Salonu Łazienek Koszalin. – Ekspozycję zmieniamy minimum raz do roku, według potrzeb. Jeździmy na targi, podpatrujemy wzornictwo, tendencje i przekładamy je na naszą ofertę. W podobnym rytmie działają producenci wyposażenia łazienek, stąd podobieństwa w ich kolekcjach.

Norbert Koselski podkreśla jednocześnie, że mówienie o trendach nie jest do końca adekwatne wobec różnorodności asortymentu Bokaro Koszalin. Wiodącego na pewno nie da się wyróżnić. Wśród aranżacji odnajdziemy styl eklektyczny, romantyczny, glamour, industrialny, klasyczny, geometryczny, eko. Miłośnicy mocniejszych wrażeń czy rozwiązań konserwatywnych również znajdą propozycje dla siebie. Jednak oglądając ekspozycję, da się wyróżnić kilka przewodnich motywów. Na pewno jest to wspomniany już minimalizm i neutralna kolorystyka ewentualnie przełamana wyrazistymi akcentami kolorystycznymi.

Aranżacje są w większości jasne i lekkie, nawet jeśli płytki imitują dość ciężki wzór marmuru czy betonu. Czyste linie, minimalistyczne wzory, raczej eksperymenty ze strukturą niż ozdoby. Uwagę przykuwają płytki strukturalne, które dodatkowo można kreować światłem. Mnóstwo boksów doskonale obrazuje potencjał płytek drewnopodobnych – jasnych i ciemnych – które nie dość, że wspaniale komponują się ze strukturami surowymi, miękkimi, ceramiką czy armaturą, to są tak sugestywnie wykonane, że sprawiają wrażenie prawdziwych desek.

– Generalnie króluje odmieniana przez różne przypadki prostota – podsumowuje Norbert Koselski. – Rządzą kolory szare, ziemiste, biele. Klienci lubią też otaczać się materiałami naturalnymi: marmurem, betonem, drewnem, kamieniem w neutralnych kolorach. Bardzo aktualne jest łączenie tych struktur, przełamywanie ich elementami metalowymi jak stalowe listwy, czy mocnymi akcentami kolorystycznymi jak grafit czy antracyt. Oczywiście są osoby przywiązane do tradycji, wybierające odcienie ciepłe jak beże czy écru, ale prym wiodą barwy chłodne, surowe. Dość popularne są też motywy florystyczne. Bardzo silną tendencją jest stosowanie płyt wielkoformatowych w miejsce drobnych płytek, co również nadaje przestrzeni uporządkowany, elegancki charakter.

Szeroki asortyment Bokaro odzwierciedla upodobania klientów. – Są bardzo różni – mówi Norbert Koselski. – Tacy, którzy stawiają na „bogactwo”, szczególnie modne złoto i czerń, niekoniecznie na płytkach, ale na przykład w armaturze, wannie, kabinie prysznicowej. Są i miłośnicy wnętrz wyciszonych, ciepłych. Kluczem jest zawsze rozmowa. Bez niej łatwo się klientom pogubić, a niewiele osób jest zdecydowanych od razu na konkretny styl. Często dopiero w rozmowie udaje się zachęcić ich do wyboru, którego się sami po sobie nie spodziewają.

 

 

 

bokaro-logoKoszalin, ul. Gnieźnieńska 11
tel./fax: 94 346 09 02
koszalin@bokaro.pl

KOŁOBRZEG
ul. Sienkiewicza 17F
tel./fax: 94 351 12 08
tel. kom. 607 111 772
SŁUPSK, ul. Główna 2b
tel./fax: 59 841 53 66