38. Festiwal Młodzi i Film plakaty razem Wydarzenia

38. Festiwal Młodzi i Film ma swój plakat

Autorką plakatu 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie jest ilustratorka i graficzka – Kasia Walentynowicz.
38. Festiwal Młodzi i Film - plakaty razem
Kasia Walentynowicz_Pytana o inspiracje odpowiada: uczestnicy festiwalu. W pierwszych wersjach powstawały portrety festiwalowiczów i festiwalowiczek pokazujące to, jak różny może być odbiór tego samego filmu w zależności od tego, kto jest jego widzem, jakie ma doświadczenia, wiedzę czy emocjonalność. Ludzie są jednak na tyle różnorodni, że nie sposób było zamknąć ich w kilku portretach. Dlatego finałem są dwie postacie, których twarze nie mieszczą się w kadrze plakatu. Jak dodaje graficzka każdy może wyobrazić sobie tam siebie.
– Praca nad tegorocznym plakatem była drogą od szkiców, w których królowały wymyślne rozwiązania i przekazy, po ostateczną wersję, która jest tym, co tak naprawdę intuicyjnie chcieliśmy osiągnąć – mówi autorka.
Kasia Walentynowicz jest ilustratorką i graficzką, współzałożycielką marki gier planszowych Zagrywki, twórczynią gry Psiechadzka. Od 2011 roku specjalizuje się w projektowaniu materiałów edukacyjnych dla instytucji kultury. Jest absolwentką grafiki na ASP w Warszawie, projektowania ubioru w MSKPU i design management na SWPS. Od wielu lat współpracuje też stale ze Studiem Munka-Stowarzyszeniem Filmowców Polskich.
38. edycja Festiwalu Młodzi i Film odbędzie się w dniach 10-15 czerwca 2019 roku w Koszalinie. Jest to najstarszy w Polsce festiwal, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty. Debiutowali na nim m.in. Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Filip Bajon, Dariusz Gajewski, Xawery Żuławski, Łukasz Palkowski, Sławomir Fabicki, Katarzyna Rosłaniec, Marcin Wrona, Tomasz Wasilewski, Kuba Czekaj, Jagoda Szelc, Paweł Maślona, Jan P. Matuszyński, Bartosz M. Kowalski.
Festiwal Młodzi i Film to nie tylko dwa konkursy: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, ale również pokazy pozakonkursowe w sekcjach: Debiut zagraniczny, Na dłuższą metę. Debiut dokumentalny, retrospektywy, czy pokazy filmów jurorów oraz pokazy specjalne. Nierozerwalną częścią festiwalu są spotkania „Szczerość za szczerość” z ekipami filmów konkursowych. Od kilku lat program bogaty jest również w spotkania branżowe dla uczestników festiwalu. Wieczorami działa klub festiwalowy, w którym odbywają się koncerty oraz autorskie spotkania Macieja Buchwalda pod hasłem „Zawód: aktor.”, podczas których nieformalnie i nieprzewidywalnie przepytuje aktorów i aktorki. Wstęp na wszystkie wydarzenia otwarte festiwalu jest bezpłatny.