IMG 7882 Wydanie specjalne

Ślub i wesele na głowie

Każda kobieta podczas jedynej w życiu uroczystości, jaką jest ślub i wesele chce prezentować się wyjątkowo i pięknie. Ślub jest niepowtarzalną okazją, żeby spotkać dalszą rodzinę, wielu znajomych, których nie widziało się przez wiele lat. Do tego wszystko jest nagrywane i fotografowane, więc jest udokumentowane po wsze czasy. Nic dziwnego, że każda Panna Młoda o swojej stylizacji myśli od momentu, kiedy powiedziała swemu wybrankowi „TAK”. Oprócz biżuterii, pięknej sukienki oraz odpowiedniego makijażu, całość niewątpliwie dopełnia odpowiednio dobrana i wystylizowana fryzura. Jaką fryzurę wybrać zgodnie z aktualnymi trendami, aby czuć się w niej komfortowo i niepowtarzalnie, podpowiadają koszalińscy fryzjerzy.

Dorota Mazurek

Proponuję fryzurę, którą przewrotnie nazwałabym kitką. To tak naprawdę może być uczesanie wieczorowe albo ślubne. Nadaje się do różnego typu sukni. Jest wdzięczne i dziewczęce. Oddaje młodość i energię Panny Młodej. Nie postarza, co jest o tyle ważne, bo później przychodzi makijaż i różne „poważne” dodatki. Sylwetka pozostaje smukła i lekka.
Do wykonania fryzury nie są potrzebne wcale długie włosy, bo obecnie są już możliwości – na przykład dopinki do włosów, które można dopasować idealnie i które stwarzają wrażenie naturalnych.

Kontakt: Salon Fryzjerski „Dorota”, ulica Bolesława Krzywoustego 4a/2; Koszalin; tel. 94 341 03 88, 602 739 358

Piotr Pająk

Proponuję delikatny, lekki typ uczesania, luźne upięcie. Idealnie pasuje ono do sukni ślubnej. Jest odsłonięta twarz, pokazane czoło. Ja generalnie dopasowuję fryzurę nie tylko do kształtu twarzy, ale również do sukni i całej stylizacji. Panny młode przynoszą mi zdjęcie sukni, dzięki czemu mogę całość skomponować. Czasami ważny jest temat przewodni wesela i on narzuca styl tego, co Panna Młoda ma na głowie. Teraz popularne są wesela rustykalne, więc popularne są kwiaty i dodatki kwiatowe, lekkie dopięcia, maleńkie spinki. Włosy każdej długości można lekko pofalować i ozdobić wiankiem ze świeżych kwiatów, albo delikatnymi akcentami kwiatów np. gipsówką, stokrotkami. Takie uczesanie niewątpliwie wpisuje się w aktualny i modny trend, jaki jest nurt boho. Fryzury na wesele w stylu boho są aktualnie jednymi z ulubionych, gdyż w większości wypadków są bardzo łatwe do wykonania. Dodatkowo, podczas całonocnej imprezy nikt nie zauważy, jeśli kilka kosmyków wymknęłoby się z upięcia. Jeśli kobieta ma włosy średniej długości lub bardzo długie, można skusić się o takie piękne, luźne upięcie.
Półtorej godziny potrzeba na wykonanie fryzury. Drugie tyle na makijaż. U nas jest tak szczęśliwie, że Panna Młoda załatwia wszystko w naszym salonie. Ja przygotowuję fryzurę, a później do pracy zabiera się moja żona, która wykonuje profesjonalny makijaż.

Kontakt: Salon Fryzjerski Piotr Pająk, Gabinet Kosmetyczny Aleksandra Pająk, ulica Harcerska 9d, Koszalin; telefon 514 329 744 i 721 557 003

Ewelina Pikuła

To jest fryzura wieczorowa, która może być ślubną, ale może być również przygotowana na inną, elegancką okazję. Za modelkę posłużyła mi koleżanka – Marta Krzempiec, również fryzjerka. Ale wracając do samego uczesania: oczywiście, kiedy wiemy o jaką okazję chodzi, staramy się dopasować kształt uczesania, by był w zgodzie ze strojem. Praca nad fryzurą zajmuje około jednej godziny. Później również mniej więcej godzinę zajmuje wykonanie make-upu. Chociaż taka lekka, jest to fryzura trwała, nie powinna ulec „awarii” nawet w trakcie szalonych tańców.

Kontakt: Studio Urody FANTAZJA, Marta Krzempiec, tel. 501 935 173; Ewelina Pikuła, tel. 512 426 619, ul. Biskupa Czesława Domina 1/5, Koszalin

Gabriela Nowakowska

Bardzo modnym uczesaniem, które ostatnio bije rekordy popularności jest warkocz. Ponadczasowa fryzura, dzięki której można optycznie wydłużyć swoją szyję, jest bardzo wygodna a jednocześnie piękna, skromna i szlachetna. Jej prostota pozwala na wybór różnorodnych stylizacji – od prostych po bajkowe. Jeżeli klientka chce, żeby przód był wygładzony, i żeby skupić się bardziej na tyle głowy, to takie upięcie jest idealne. Pasuje idealnie do szczupłej twarzy. Panie z okrągłą buzią powinny raczej czesać się w górę, żeby sprawić wrażenie wydłużenia twarzy – pójść bardziej w kierunku stylu „irokez”. Prezentowaną fryzurę stosuję często, jest łatwa, szybka i na czasie. Na wykonanie wystarczy godzina. W przypadku warkoczy fryzura jest pełniejsza, jeżeli ktoś ma bogate, grube włosy. Jeżeli włosy są długie, to sytuacja jest idealna. Jeżeli jednak dosyć krótkie i cienkie, trzeba się wspierać karbownicą, co w efekcie stwarza wrażenie większej objętości włosów i wtedy fryzura staje się pełniejsza.

Kontakt: Studio Fryzur Gabriela Nowakowska, ul. Biskupa Czesława Domina 7/1, Koszalin, tel. 602 320 713

Beniamin Orłowski

Wybrałem ten wzór, bo propagujemy naturalny styl, unikamy koków i tego typu „staroświeckich” rzeczy. Użyliśmy również biżuterii, bo to jest w tej chwili na czasie – biżuteria króluje jako dopełnienie upięć. Wykonanie fryzury zajmuje od 30 minut do godziny. Pracujemy w duecie, żona przygotowuje makijaże, tutaj na miejscu, więc mamy ułatwione zadanie, możemy się bez problemu skonsultować. Ja jestem fryzjerem od 22 lat, przeżyłem wiele mód i trendów. Pracowałem w zawodzie również za granicą – w Irlandii 8 lat i kilka lat w Anglii. Tam pracowałem również w akademii fryzjerskiej. Rynek polski dojrzewa do pewnych rzeczy, które były wcześniej zaakceptowane na Zachodzie. Fryzjerstwo to moja pasja, zająłem się nim z przekonania. Pracowałem w topowych salonach i miałem to szczęście, że przez połowę czasu zajmowałem się stylizacją fryzur, a przez drugą pracowałem ze studentami. Przymierzam się do otwarcia wkrótce w Koszalinie własnej akademii, żeby dzielić się swoimi doświadczeniami.

Kontakt: STYLE CLUB Fryzjer Kosmetyczka, Aleksandra i Beniamin Orłowscy, Koszalin, ul. 1 Maja 18/8, Pasaż Millenium (I piętro); tel. 503 111 002