dermapen4 cliniq koszalin Zdrowie i uroda

Nowości w Cliniq

Cztery maszyny i zabiegi. Klinika Pięknej Skóry Cliniq nowoczesnym technologiom mówi „tak” i w 2019 roku zaprasza do wypróbowania tego, co na rynku kosmetologicznym najlepsze. Od zabiegów pielęgnacyjnych, po regenerujące na poziomie dotąd niedostępnym.

 

Ultraskin II – HIFU nowej generacji

Technologia HIFU jest obecna na rynku od dziesięciu lat. Teraz została udoskonalona, a jedno z trzech najnowocześniejszych dostępnych na rynku urządzeń tego typu trafiło do Kliniki Pięknej Skóry Cliniq.
HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to skoncentrowana fala ultrdźwiękowa, stosowana w medycynie m.in. do leczenia nowotworów prostaty czy rozbijania kamieni w nerkach.Aktualnie cieszy się dużą popularnością na rynku estetycznym ze względu na minimalny czas rekonwalescencji, możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok oraz uzyskanie dobrych efektów juz po pierwszym zabiegu.

Od innych technologii, jak laser czy fala radiowa, HIFU odróżnia to, że wnika najgłębiej w tkanki – do 4,5 mm – a jednocześnie nie przerywa struktury skóry. W twarzy jest to głębokość powięzi tłuszczowo-mięśniowej podtrzymującej tzw. mięśnie wyrazowe twarzy .Obszarem zainteresowania dla nas jest przede wszystkim poprawa owalu twarzy, linii żuchwy, zniwelowaniu podwójengo podbródka, silne napięcie skóry – mówi Matylda Jezierska, lekarz, właścicielka Cliniq. – Efekt jest porównywalny do nici liftingujących, ale znacznie mniej inwazyjny. Urządzenie ma cztery głowice dostosowane do penetracji różnych głębokości. Można nimi pracować na każdej części ciała, tam gdzie jest to bezpiecznie: twarzy, powiekach, brwiach, szyi, dekolcie oraz ciele, które za pomocą Ultraskin II możemy ujędrniać i redukować tkankę tłuszczową.

Urządzenie ma badania kliniczne potwierdzające jego skuteczność oraz certyfikat medyczny co jest ogromnie ważne – gwarantuje, że mamy do czynienia z najsilniejszym urządzeniem HIFU na rynku – z tego powodu może być ono używane wyłącznie w gabinetach lekarskich. Siła działania ma znaczenie zwłaszcza w przypadku mężczyzn czy osób o nieco grubszej tkance.

_11A2534

Dermapen 4 – szybszy, mocniejszy, mniej bolesny

Filozofia zabiegu się nie zmieniła – to wciąż nakłuwanie skóry – ale parametry już tak. Udoskonalona wersja popularnego urządzenia ma aż szesnaście igieł (wykonuje 1920 nakłuć na sekundę!) i specjalnie wyprofilowaną końcówkę oraz wiele systemów eliminujących możliwość zadarcia skóry podczas zabiegu, co się czasem przy dermapenach zdarza. – W krótszym czasie uzyskujemy lepszy efekt a więc i czas gojenia jest krótszy – wyjaśnia Matylda Jezierska. Dodatkowy protokół pozwala na 3 mm nakłuwać blizny. To prawdziwa rewolucja w świecie mikronakłuwania. Dla mnie dodatkowa wygoda bo to dermapen bezprzewodowy.

Mikronakłuwanie frakcyjne to super metoda na rozszerzone pory, matową cerę, wzmocnienie naskórka przy cerach naczyniowych, blizny, rozstępy, przebarwienia oraz stymulację produkcji kolagenu. Można go łączyć z osoczem bogatopłytkowym i peelingami chemicznymi. Nową wersją można także pobudzać włosy.

Redermalizacja – nowy nurt w dziale mezoterapii

Nowy zabieg łączący wysoko cząsteczkowy kwas hialuronowy i bursztynowy, które się wzajemnie wspomagają i uzupełniają. O ile pierwszy kwas jest doskonale znany, drugi mniej, a to fantastyczny pobudzacz metabolizmu komórkowego. Ponadto zwalcza wolne rodniki, przyspiesza regenerację i transport tlenu. Może poprawiać elastyczność skóry, ale też stymulować produkcję kolagenu. – Efekty pięknie widać u osób palących, kiedy ich ziemista skóra nabiera po zabiegu blasku – mówi Matylda Jezierska. – Fantastycznie sprawdza się przy skórach atopowych, trądziku różowatym i stanach zapalnych, bo wycisza te problemy. Przyznam, że to ostatnio mój ulubiony produkt. Jestem zachwycona jego skutecznością i efektami. Do wyboru są trzy preparaty firmy Hyalual Institute wprowadzane pod skórę metodą mezoterapii. Electri – przeznaczony na dolną i górną powiekę zalecany także przy cieniach pod oczami, Xela Rederm – do stosowania na twarz i ciało oraz H&S – dedykowany skórom suchym, wrażliwym i atopowym.

_11A2764

Aquapure – inteligentne oczyszczanie

Nowość z dziedziny pielęgnacyjno-kosmetycznej. Mikrodermabrazja, ale w nowocześniejszym wydaniu. Wciąż opiera się na mechanicznym usuwaniu naskórka, ale proces odbywa się w środowisku wodnym. – Dysza zasysająca skórę jednocześnie uwalnia na powierzchni skóry wodę i mieszankę kwasów mlekowego i salicylowego w proporcjach dobranych do problemu – tłumaczy Matylda Jezierska. – Możemy jednocześnie oczyszczać i odżywiać skórę kwasem o delikatniejszym stężeniu.

Zabieg AQUAPURE składa się z czterech etapów. Pierwszy to oczyszczanie, drugi – neutralizacja kwasów, trzeci – elektroporacja, czyli wprowadzenie pod skórę ampułki z witaminami (najczęściej wit. C), czwarty – mikroprądy liftingujące. Zabieg kończy się chłodzeniem i wyciszeniem. Można go z powodzeniem zastosować jako zabieg tzw. bankietowy, bo skóra pięknie się błyszczy, jest napięta i rozjaśniona, ale jeśli zależy nam na oczyszczaniu, warto zastosować serię.