Koszalińskie orły 2 Wydarzenia

Koszalińskie Orły 2019

W dziedzinie „Gospodarka”:

GlobalLogic Poland
za nowatorskie rozwiązania, dynamiczny rozwój oraz zaangażowanie w promowanie branży IT na lokalnym rynku

GlobalLogic to lider w sektorze usług inżynierii oprogramowania i digitalizacji przemysłu. Inżynierowie firmy projektują i tworzą innowacyjne produkty, platformy oraz cyfrowe rozwiązania, jak również kreują cyfrowy świat przyszłości. Centrala firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. Zespoły projektowe i inżynierskie pracują na całym świecie. GlobalLogic specjalizuje się w obszarach: nowych technologii, aplikacji biznesowych, motoryzacji, przemysłu, handlu, cyfrowych mediów i komunikacji oraz opieki zdrowotnej.

GlobalLogic Polska posiada 5 oddziałów – we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Zielonej Górze i Koszalinie, w których łącznie pracuje ponad 700 inżynierów oraz menedżerów. GlobalLogic Polska specjalizuje się w oprogramowaniu systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji przemysłu.

Oddział w Koszalinie działa od dziesięciu lat. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w 2018 r. konieczne było rozszerzenie dotychczasowej powierzchni biurowej i obecnie siedziba firmy znajduje się w biurowcu Hosso NET przy ulicy Zwycięstwa 35 w Koszalinie. W Oddziale w Koszalinie zatrudnionych jest ok. 120 osób. Firma ze względu na rosnącą liczbę projektów badawczych i treningowych stale zwiększa zatrudnienie.
GlobalLogic zajmuje się tworzeniem innowacyjnych projektów głównie dla branży motoryzacyjnej oraz telekomunikacyjnej. Rozwiązania technologiczne tworzone przez inżynierów GlobalLogic wpływają m.in. na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdów. Działania Firmy obejmują rozwiązania zarówno widoczne, jak i niewidoczne dla użytkownika pojazdu. Te widoczne, już dostępne na rynku, to np. wyświetlacze ciekłokrystaliczne oraz wszystkie multimedia związane z warstwą prezentacji danych przez samochód.
Zarząd Oddziału GlobalLogic w Koszalinie aktywnie działa w obszarze promocji potencjału branży IT w mieście. Firmie zależy aby dzielić się z innymi wiedzą i informacjami o postępach w rozwoju IT m.in. dlatego wspólnie z Politechniką Koszalińską uruchomiona została specjalność „Inżynierski Testowanie Oprogramowania” oraz realizowane są wspólne projekty zarówno z uczelnią jak również koszalińskimi szkołami np. program „Student Development Program”, „Zaprogramuj swoją przyszłość w Koszalinie” działania w zakresie „Studiuj, mieszkaj i pracuj w Koszalinie”.
W sumie, w ramach pracy społecznej i edukacyjnej, firma poświęca rocznie ok. 2000 godzin roboczych. Oprócz działań edukacyjnych wspiera także takie inicjatywy jak SPARKcamp czy konferencja TEDxKoszalin. Od trzech lat jest również tytularnym sponsorem Środkowopomorskich Targów Pracy.

W dziedzinie „Kultura”:

prof. nadzw. dr hab. Bogdan Narloch

Studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie.

W latach 1995-2014 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizował coroczne Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów.

Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie.

Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy, Izrael i Rosja).

W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza.

Poza działalnością artystyczną zajmuje też budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.

W dziedzinie: „Edukacja”

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie to jedna z największych szkół artystycznych w Polsce. Rozwija nie tylko muzycznie, ale również kształci swoich uczniów na wysokim poziomie wiedzy ogólnej. Może pochwalić się liczną grupą stypendystów m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów i innych. Jej absolwenci studiują na kierunkach artystycznych, grają w orkiestrach oraz teatrach muzycznych, odnoszą sukcesy w kraju i zagranicą.
W roku 2018 Koszalińska Szkoła Muzyczna obchodziła Jubileusz 60-lecia powstania. Z tej okazji odbyły się Koncerty Jubileuszowe, które miały miejsce zarówno w Filharmonii Koszalińskiej, jak i samej szkole.
A także warsztaty z Adamem Sztabą, który jest znanym absolwentem Koszalińskiej Szkoły Muzycznej

W dziedzinie „Odpowiedzialność społeczna”:

Pracownia Pozarządowa

za innowacyjność, entuzjazm oraz skuteczność w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego

Pracownia Pozarządowa już od 18 lat wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Koszalinie
i w Województwie Zachodniopomorskim. Jest stowarzyszeniem założonym z chęci wsparcia koszalińskich organizacji pozarządowych, które obecnie realizuje szereg działań na obszarze Koszalina i województwa.
Pracownia Pozarządowa od wielu lat współpracuje również z Miastem Koszalin. W latach 2014-2015 była Liderem projektu „Koszalin Miasto na model”, jednocześnie jest realizatorem zadań publicznych mających na celu działalność wspomagającą i integrującą koszaliński sektor pozarządowy
tj. organizacja Festiwalu Organizacji Pozarządowych i Dnia Organizacji Pozarządowych, tygodnia pozarządowego czy prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych w Koszalinie, a od dwóch lat jest jednostką wspomagającą wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego.
Pracownia pozarządowa jednocześnie jest Organizacją docenianą w Polsce i w regionie o czym może świadczyć otrzymanie nagrody od Fundacji im. Stefana Batorego w konkursie super samorząd, czy wieloletnia współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego jak również członkostwo w Sieci SPLOT i Zachodniopomorskiej Federacji Pozarządowej.
Pracownia pozarządowa prowadzi szereg kampanii społecznych wpływających na aktywizację społeczną Organizacji i mieszkańców tj. „Zostaw 1 % w Koszalinie”, cykl działań „TuMiTup NGO Meetup”, „Miasto na przykład” – cykl filmów, czy prowadzenie „Akademii Liderów NGO”
Pracownia pozarządowa jest jednocześnie aktywnym uczestnikiem prowadzonych przez Miasto Koszalin i Województwo Zachodniopomorskie konsultacji, a jej członkowie są reprezentantami Organizacji pozarządowych zarówno w Gminnej Radzie Pożytku Publicznego w Koszalinie jak i Zachodniopomorskiej Radzie Pożytku Publicznego.

 

W dziedzinie „Sport”:

Klub Piłki Ręcznej GWARDIA Koszalin

za awans do I Ligi Piłki Ręcznej oraz skuteczność w rozbudzaniu ducha rywalizacji i sportowych ambicji wśród dzieci i młodzieży

Klub Sportowy Piłki Ręcznej Gwardia Koszalin założony został w 1966 roku. Przez ponad 50 lat działalności wychował wiele pokoleń zawodników, w tym reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych.

W 2017 roku, po 12 latach Gwardia Koszalin awansowała do centralnych rozgrywek I ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Od wielu lat trzon zespołu stanowią jego wychowankowie. Klub prowadzi z sukcesami szkolenie dzieci i młodzieży. W minionym roku młodzicy i juniorzy młodsi Gwardii zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Drużyna seniorów z determinacją pnie się w ligowej tabeli rozbudzając apetyty kibiców .

Zespół Gwardii znany jest z ambicji i walki do ostatnich minut.

Głównym celem klubu jest szkolenie nowych zawodników oraz stałe podnoszenie poziomu sportowego i organizacyjnego.

 

svg%3E Wydarzenia