P1010200 Biznes
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dołącz do zespołu AR Partners

Ktoś kto chciałby z nami pracować, nie musi mieć wiedzy bankowej. Ważniejsze, żeby rozumiał biznes, był otwarty na ludzi, konsekwentny i rzetelny , miał pomysł i odwagę biznesową, by wyznaczać nowe standardy na rynku finansowym – podkreśla Alicja Nidzgorska, prezes i współwłaścicielka spółki AR Partners. Młoda, działająca od roku firma zajmuje się pośrednictwem finansowym na rzecz klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwija się, a więc potrzebuje kolejnych pracowników i współpracowników.
W procesach konsolidacyjnych na rynku bankowym gubią się już nawet sami bankowcy. Banki są przekształcane, zmieniają nazwy, są przejmowane, łączone i znów przekształcane. Znikają marki, inne się tworzą, zmienia się zakres obsługi. Do tego wciąż pojawiają się na tym rynku nowe oferty, kredyty, pożyczki i inne tzw. produkty finansowe. Można się w tym łatwo pogubić.

Dlatego powstaje coraz więcej firm o charakterze doradczym, które pomagają klientom w poruszaniu się po rynku bankowym. Jedną z nich jest koszalińska spółka AR Partners, która ma swoje placówki w Koszalinie i Gdańsku (w trakcie otwarcia placówki w Słupsku i Kołobrzegu). Kieruje nią Alicja Nidzgorska, która mówi: – Naszym zadaniem jest przeanalizować potrzeby klienta i zaproponować mu usługi banku jak najlepiej dopasowane do jego sytuacji. Jesteśmy więc swoistymi przewodnikami po niezrozumiałym dla wielu świecie finansów.

Pani Alicja ma wieloletnie doświadczenie bankowe. Kiedy w październiku 2016 roku zaczął działalność Nest Bank, zorganizowała jego koszaliński oddział. Później otworzyła drugą placówkę banku, ale już „własną”, bo na zasadzie franczyzy.

Nest Bank jest bankiem polskim (powstał m.in. na bazie wcześniej istniejącego BizBanku i Smart Banku), ale jego kapitał wnieśli Anglicy, a konkretnie fundusz private equity AnaCap. Fundusz inwestuje w wielu krajach, stawiając na bankowość adresowaną do klientów indywidualnych i małego biznesu.

 

svg%3E Biznes

Znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania

Spółka AR Partners, współzałożona i kierowana przez Alicję Nidzgorską, jest niezależna od jakiegokolwiek banku. Zajmuje się szeroko rozumianym pośrednictwem finansowym. Pomaga klientom uzyskać kredyty gotówkowe, inwestycyjne, samochodowe, mieszkaniowe, leasingi. – Mogą być to również pożyczki pozabankowe, bo i tym, na wyraźne życzenie klienta, się zajmujemy – informuje pani Alicja.

W kontakcie z klientem w AR Partners wszystko zaczyna się od długiej, szczerej, rozmowy. – Rozpoznajemy w niej oczekiwania klienta, jego sytuację finansową, możliwości spłaty. Później szukamy najkorzystniejszego rozwiązania, które zależy od tego, jak dużą kwotę chce ktoś pożyczyć, na jaki cel, na jak długo, w jakiej walucie. To wszystko są istotne okoliczności – objaśnia Alicja Nidzgorska. – Jeśli okazuje się, że według kryteriów obowiązujących w jakimś banku klient nie ma zdolności kredytowej, szukamy takiego banku, który zaakceptuje sytuację klienta. Jeśli zdolność kredytowa jest nie do przyjęcia dla żadnego banku, szukamy rozwiązań pozabankowych, ale ze świadomością, którą ma wówczas również nasz klient, że taki kredyt albo pożyczka będą droższe. Możliwości są rozmaite. Warto mieć świadomość, że warunki stawiane przez banki kredytobiorcom są różne. Czasami głównym kryterium jest dochód, ale bywa że również liczy się przychód, bo bywają firmy, które są przejściowo nisko dochodowe przy ogromnych przychodach i stale zachowywanej płynności finansowej. Takie podmioty również nie są pozbawione szans na kredyt. Liczy się przy takiej ocenie wiele czynników. Klient może się w tym pogubić. Przy naszej pomocy łatwiej mu przejść przez ocenę zdolności kredytowej i przez inne formalności.

Warto podkreślić, że klient nie płaci pośrednikowi żadnego wynagrodzenia. Pośrednik opłacany jest przez bank, w którym klient weźmie kredyt. Nie oznacza to, że pośrednik będzie preferował określony bank ze względu na wysokość prowizji – stawki są wyrównane. W interesie pośrednika jest to, by klient miał właściwie dobrany kredyt i by był z niego zadowolony. Wtedy jest szansa, że wróci w przyszłości z inną sprawą albo poleci usługi pośrednika swoim znajomym albo kontrahentom. Rekomendacja w tej branży ma ogromną wartość i jest najlepszą formą marketingu.

Jaki interes mają banki ze współpracy z pośrednikami? Przede wszystkim dzięki niej mają niższe koszty. Sprowadzając rzecz do konkretu – mogą zatrudniać mniej urzędników niż wtedy, gdyby wszyscy klienci przychodzili ze swoimi potrzebami kredytowymi bezpośrednio do nich. Po prostu wszystkich koniecznych czynności prezentacyjnych, przygotowawczych, weryfikacyjnych nie wykonują pracownicy banków, ale właśnie pośrednicy. Trzeba mieć świadomość, że nie każde postępowanie kredytowe kończy się transakcją. Czasami po wykonaniu mnóstwa pracy i zużyciu mnóstwa czasu okazuje się, że albo klient nie ma zdolności kredytowej albo rezygnuje z powodu stawianych przez bank warunków.

Oczywiście to ryzyko istnieje również przy obsłudze klienta przez pośrednika. Ale tu sytuacja jest o tyle inna, że pośrednik może klientowi przedstawić jakąś alternatywę: jeśli nie oferta banku A, to może lepsza będzie ta z banku B. – Oczywiście często dzieje się tak, że się napracujemy i nie dochodzi do finalizacji umowy kredytowej – mówi pani Alicja. – Ale to ryzyko jest wpisane w nasz zawód. Na pewno jednak mamy więcej możliwości niż jeden konkretny bank.

svg%3E Biznes

Kandydaci do pracy

Alicja Nidzgorska, mówiąc o warunkach pracy w AR Partners, podkreśla, że są one inne niż w bankach. Tam na pracowników nakłada się szereg planów. Muszą więc oni w każdym miesiącu czy kwartale „sprzedać” określoną liczbę pożyczek, różnego rodzaju kredytów, wydać ileś kart płatniczych i kredytowych itd.
W spółce pani Alicji jest odmiennie. Nie ma sztywnych planów sprzedażowych. Kluczowa jest aktywność danej osoby przy pozyskiwaniu klientów i finalizacji transakcji.

Alicja Nidzgorska mówi: – Potrzebujemy ludzi, którzy czują biznes i są zmotywowani. U nas nie można niczego udawać, bo liczy się skuteczność, konsekwencja, praca uporządkowana. Odpowiedni kandydat to ktoś, kto wie, że niczego nie osiągnie siedząc za biurkiem. Najważniejsza jest aktywność , umiejętność zadawania pytań i słuchania klientów, bo dobrze przeprowadzony wywiad z klientem to połowa sukcesu.

Otwartość i łatwość nawiązywania kontaktów jest więc koniecznością. Każdy kto w swej pracy musi porozmawiać z nieznanymi sobie osobami, wie o czym mowa. Przyda się również odporność psychiczna.
– Trudno dziwić się ludziom, że kiedy odbierają kolejny telefon od nieznajomego, są niezadowoleni – mówi pani Alicja. – Potrzeba rozbudowanych umiejętności komunikacyjnych, by w kilka sekund przekonać rozmówcę, że nie dzwonimy, chcąc sprzedać garnki a oferujemy pomoc w wyborze właściwych rozwiązań finansowych, pomagamy w formalnościach, a za całą tę pracę nie pobieramy od klienta jakiegokolwiek wynagrodzenia. To trudne, ale można się tego nauczyć.

Pani prezes podkreśla, że szuka ludzi rzetelnych i cierpliwych: – W naszej pracy nie chodzi o „wciskanie” klientowi czegokolwiek. Służymy pomocą, kiedy klient tego chce. Nasza firma jest młoda. Bardzo zależy mi na jej dobrym wizerunku, bo on jest naszym kapitałem na przyszłość.
AR Partners oferuje umowy o pracę albo umowy cywilnoprawne. Z firmą można współpracować w pełnym lub niepełnym zakresie. Zasady wynagradzania są przejrzyste i zrozumiałe.

Alicja Nidzgorska podkreśla: – Nie oczekuję od nikogo, by będąc na etacie, cały dzień przesiedział w biurze. Należy tak zorganizować sobie pracę, by przynosiła ona efekty. Wiele osób szuka takich miejsc pracy, gdzie mogą realizować swoje pomysły przy wsparciu ekspertów. Generalnie doradca powinien mieć własną wizję pracy, wyjść do ludzi, nie bać się kontaktu i rozmowy z nieznanym klientem. To własne wyobrażenie pracy, można powiedzieć własny styl pracy handlowej, jest bardzo ważny. My nie mamy jednego utartego schematu postępowania. Pomagamy doradcom, szkolimy ich. Uwzględniamy różnice osobowościowe, różne temperamenty, własne preferencje. Doświadczenie bankowe może pomóc w pracy, ale nie jest konieczne. Tych kompetencji nabiera się z czasem i to wystarczy.

 


 

logo AP PARTnersAR Partners – dlaczego my?

Ewolucja rynku usług bankowych generuje wiele szans i możliwości do zdobywania doświadczeń i wchodzenia w nowe role.
W dobie konsolidacji banków AR Partners to miejsce idealne na kreowanie dynamicznej i długofalowej kariery bez względu na zawirowania rynkowe
Szukamy osób, które chcą w codziennych obowiązkach być partnerami. Osób, które będą tworzyć, a nie odtwarzać. Współpracowników, którzy są głodni wiedzy i wyzwań. Jeśli uważasz, że Twój czas jest warty spotkania z nami – zgłoś się – być może już niedługo będziesz miał szansę tworzyć coś niezwykłego razem z nami.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub umowę o współpracy z atrakcyjnym wynagrodzeniem
  • ponadprzeciętne prowizje za sprzedaż
  • realne możliwości rozwoju zawodowego w oparciu o indywidualne ścieżki awansów
  • profesjonalne szkolenie wprowadzające i rozwijające kompetencje
  • dodatkowe konkursy, motywacje, integracje

 

WSPÓŁPRACA

Zapraszamy również do współpracy pośredników finansowych i biura rachunkowe , bo chociaż sami jesteśmy pośrednikiem mamy dla Was ciekawą ofertę współpracy.
Prowadzisz własną działalność lub myślisz o rozpoczęciu kariery w branży finansowej?
Jeśli tak to jesteś w odpowiednim miejscu i czasie! Dostarczymy Ci kompleksowe rozwiązania i rozpoznawalną markę w taki sposób abyś mógł skupić się wyłącznie na kliencie i budowaniu swojej firmy