SKORPIONS 014 Wydarzenia

Białogard: charytatywny koncert bożonarodzeniowy

Tak jak tradycją stały się w Białogardzie koncerty kolęd, podczas których zbierane są pieniądze na leczenie chorych dzieci, tak również tradycją jest nasz patronat nad tymi wydarzeniami. Tym razem chodzi o pomoc dwuletniej Neli. Za sprawą VIII Charytatywnego Koncertu Bożonarodzeniowego (licytacji i zbiórki) rodzice dziewczynki będą mogli uzyskać część środków potrzebnych do zapewniania dziewczynce niezbędnej, drogiej terapii.

Koncert będzie się składał z przepięknych polskich kolędy i zagranicznych utworów z motywami bożonarodzeniowymi. Zapraszamy więc 28 grudnia 2018 r. o godz. 19:00 do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Białogardzie (przy Placu Wolności).

Nela urodziła się w 25. tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali się na cięcie cesarskie ze względu na podejrzenie zatrucia ciążowego mamy. Ważyła zaledwie 530 gramów, a mierzyła 28 cm. Można było ją zmieścić dwóch złączonych dłoniach. Nela była niewydolna oddechowo, musiała przebywać w inkubatorze, pod respiratorem. Później przeszła wylew dokomorowy drugiego stopnia, a po niespełna miesiącu została wykryta u niej poważna wada serca – kardiomiopatia roztrzeniowa. Po wieści o problemie z serduszkiem, rodzice usłyszeli, że u Nelki rozwija się retinopatia wcześniacza, która postępowała bardzo szybko, że groziło to nawet utratą wzroku. Lekarze zdecydowali się na laseroterapię, którą musieli zrobić dwukrotnie.

Życie Neli to nieustanna walka z przeciwnościami losu. Kiedy po upływie 3 miesięcy zaczęła w końcu samodzielnie oddychać, rodzice odetchnęli z ulgą! Po prawie 4 miesiącach pobytu w szpitalu, mogli zabrać ją w końcu do domu, świadomi jednak, że walka o zdrowie córeczki będzie trwała nadal. Po paru miesiącach nieoczekiwanie spadła na rodzinę kolejna zła wiadomość. Okazało się, że Nelka cierpi na padaczkę lekooporną – zespół Westa. Jest to ciężka odmiana tej choroby, wymagająca przyjmowania odpowiednich lekarstw pod kontrolą specjalisty i mogąca negatywnie wpływać na ogólny stan i rozwój dziecka.