Wasilewski Trio 216 color Photo Bartek Barczyk ECM Records Wydarzenia

Marcin Wasilewski Trio zaprasza na Good Vibe Festival

Kolejna edycja Good Vibe Festival dopiero za kilka miesięcy, a oczekiwanie na nią umili prawdziwa muzyczna gratka. W Filharmonii Koszalińskiej wystąpi jeden z największych ambasadorów koszalińskiej kultury na świecie, Marcin Wasilewski Trio.

Marcin Wasilewski (fortepian) i Sławek Kurkiewicz (kontrabas) pochodzą z Koszalina, są absolwentami szkoły muzycznej. Skład uzupełnia perkusista Michał Miśkiewicz. Koncert jest częścią światowej trasy, podczas której artyści odwiedzą m.in. Islandię, Katar, Niemcy, Rumunię, Hiszpanię, Holandię, Chorwację. Promuje ona ostatni album grupy, a zarazem pierwszy koncertowy. Repertuar „Live” pochodzi głównie z programu opracowanego dla Spark of Life, który jest wynikiem współpracy grupy z saksofonistą, Joakimem Milderem z 2013 roku.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zaprosić zespół do Koszalina – mówi Mateusz Prus, organizator GVF. – Marcin Wasilewski obok Leszka Możdżera jest najwybitniejszym pianistą jazzowym, o sławie międzynarodowej, a do tego wywodzi się z Koszalina, tutaj do matury mieszkał.

Koncert organizowany jest we współpracy z Fundacją Nauka dla Środowiska oraz partnerem Good Vibe Festivalu firmą Akant.

Bilety w cenie 50 i 60 zł są dostępne w Filharmonii oraz na stronie kupbilecik.pl