LUTYKÓW 2018 05 06 WIZ 1 Prestiżowy Adres

Zielona Oaza w środku miasta

Firma Czernicki Nieruchomości istnieje od dwunastu lat. Wśród jej realizacji są budynki mieszkalne na ulicy Modrzejewskiej, Harcerskiej, Spółdzielczej i Westerplatte będące przykładem nowoczesnej architektury oraz wnętrz. Jednak z największą dumą Tomasz Czernicki, właściciel, mówi o ostatnich inwestycjach: Villi Central Park, Apartamentach Prestiż i powstającym osiedlu Oaza. Wszystkie w centrum miasta, o najwyższym standardzie wykończenia.

Villa Central Park mieści się przy ulicy Mickiewicza. To piękny, oryginalny pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny oddany do użytku w 2014 roku. Nieopodal, przy ulicy Grodzkiej, powstały natomiast Apartamenty Prestiż – kompleks mieszkalny z lokalami usługowymi. – Postanawialiśmy wejść na rynek z mieszkaniami o wyższym standardzie – mówi Tomasz Czernicki. – To inwestycja typu premium, na którą składa się między innymi stolarka trójszybowa sześciokomorowa, wentylacja hybrydowa AERECO, której istotą jest automatyczne sterowanie wentylacją pomieszczeń, klatki schodowe zaprojektowane z użyciem wysokiej jakości materiałów przez architekta wnętrz i windy. W sumie 35 mieszkań o powierzchni 30-120 m kw., w większości dwustronnych, z logiami, tarasami lub balkonami, komórkami lokatorskimi oraz garażem w podziemiu budynku.

Wyzwanie na lata

Inwestycje nie były łatwe do zrealizowania. Pierwsza powstała na terenie dawnej kotłowni i wymagała dużego zakresu rozbiórek konstrukcji żelbetonowych, choć sama budowa trwała tylko rok. Budynek został w pełni zasiedlony. Druga ma długą, bo aż dziesięcioletnią historię. – Prestiż powstał na pełnym wybojów i błota placu przez wiele lat funkcjonującym jako dziki parking. Pozwolenie na budowę musiało być poprzedzone badaniami archeologicznymi – znaleziono kilka rzeczy, jednak nie na tyle istotnych, by wstrzymać inwestycję. Do tego kawałki ziemi trzeba było scalić, by w ogóle zacząć prace, a samo odkupienie od właścicieli praw do działki trwało kilka lat. Całość nawiązującą stylem do klimatu malowniczej uliczki zaprojektowała architekt SARP w Koszalinie Irena Romysz-Skowyrska, ale najpierw musiał go skonsultować konserwator zabytków, który miał sporo uwag i sugestii. Cóż, podejmujemy się trudnych inwestycji, to było z pewnością duże wyzwanie, ale małymi krokami udało się osiągnąć wymierny efekt. Postawiliśmy na wysokie standardy i efektowny design, bo zależy nam, by miasto wyglądało ładnie.
Wszystkie lokale w apartamentowcu zostały sprzedane. W usługowych, na parterze, powstaje między innymi Studio Opalania i Modelowania Sylwetki 4FT, firma oferująca ubezpieczenia i kredyty oraz gabinet dentystyczny.

 

Prestiż i Oaza nie tylko z nazwy

Charakter nowej inwestycji, podobnie jak w przypadku Apartamentów Prestiż, definiuje jej nazwa. Apartamenty Oaza powstają w dzielnicy blisko centrum, a jednocześnie nieco na uboczu, w zacisznym zakątku przy ulicy Lutyków. Teren pod budowę ma aż hektar powierzchni, na którym stanie przytulne osiedle w zabudowie pierzejowej, układającej się w podkowę. Na środku placu deweloper chce stworzyć mini park z ławeczkami, fontanną lub oczkiem wodnym oraz plac zabaw dla dzieci. Okoliczna zabudowa nie jest wysoka – dwupiętrowa.
Pierwszy etap jest zrealizowany w sześćdziesięciu procentach. Mieszkania zostaną oddane w marcu 2019 roku. Z dwudziestu dwóch do kupienia zostały już tylko cztery, w tym apartamenty na poddaszu. W następnych pięciu etapach będą się pojawiać kolejne budynki, w sumie oferujące 150-200 mieszkań (liczba uzależniona jest od przebiegu prac). – Pierwszy budynek wizualnie nieco odbiega od całości – mówi Tomasz Czernicki. – Powodem jest uchwalony w trakcie budowy plan przestrzenny dotyczący naszej działki. Zmieniły się wymagania co do elewacji i zadaszenia, dom został więc w trakcie pracy przeprojektowany. Od strony południowej dach jest płaski, od drugiej skośny. Wyszło nietypowo, ale ładnie. Pozostała część osiedla będzie jednolita.

Większość mieszkań w Oazie to dwupokojowe wnętrza o metrażu nieprzekraczającym 50 m kw. – Takie są dziś najbardziej poszukiwane – wyjaśnia Tomasz Czernicki. – Są też niewielkie 39 m kw., większe trzypokojowe 60 m kw. i osiemdziesięciometrowe mieszkania na poddaszu z tarasami.
Tarasy znajdą się także na parterze. Niżej – parkingi podziemne, a całość terenu będzie dostępna wyłącznie dla mieszkańców budynku.
Tak jak w poprzednich inwestycjach, projekty wnętrz są nowoczesne, funkcjonalne i uwzględniające współczesne trendy, mają więc wysokie sufity, duże okna, aneksy kuchenne Oczywiście, jeśli to tylko możliwe ze względów technicznych, mogą zostać przeprojektowane na życzenie klienta jeszcze na etapie budowy. Mają windy i klatki schodowe zaprojektowane przez architekta wnętrz.

Liczy się jakość i miejsce

Właściwie wszystkie inwestycje Czernicki Nieruchomości cechuje znakomita lokalizacja, co na rynku mieszkaniowym ma gigantyczne znaczenie. Klienci poza oczekiwaniami dotyczącymi wykończenia czy zastosowaniem porządnych materiałów budowlanych, przywiązują ogromną wagę do położenia oraz infrastruktury wokół własnego lokum. Chcą swobodnie parkować, wygodnie się przemieszczać, mieć w pobliżu punkty gastronomiczne, sklepy i atrakcyjną przestrzeń dla dzieci.
Czernicki Nieruchomości ma do lokalizacji niezwykłą intuicję. Villa Park Central oraz Apartamenty Prestiż stanęły nie tylko w ścisłym centrum, co już stanowi wielką wartość, ale w jednym z jego ładniejszych fragmentów. Obiekty sąsiadują z przepięknym parkiem. Duża część mieszkańców ma widok bezpośrednio na zieleń. Choć to centrum, otoczenie jest w miarę ciche. W Prestiżu okna wychodzą na południe, zatem mieszkania są nie tylko słoneczne, ale i ciepłe.

W przypadku Oazy wątpliwości mogą dotyczyć starej dzielnicy, w której powstaje, jednak warto podkreślić, że to jej zadbana i bezpieczna część. Jest doskonale skomunikowana z miastem. Od dworca PKP i PKS oraz ratusza dzieli ją 10 minut drogi spacerem, zaledwie kilka minut samochodem. Spod bloku w dwóch kierunkach odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej. W odległości ok. 5 minut znajdziemy cztery supermarkety popularnych sieciówek, pasaż handlowy z piekarnią, drogerią, sklepem mięsnym, mleczarskim, eko, monopolowym i gabinetem weterynaryjnym, a także trzy apteki, pocztę, szkołę podstawową, przedszkole, stację paliw oraz fantastyczny bar. Po stronie południowej znajduje się przytulne, zadbane osiedle Wenedów. Sam obiekt ze względu na swój nowoczesny i pogodny charakter ma szansę zostać ozdobą dzielnicy.
– Myślę, że to unikalny projekt – mówi Tomasz Czernicki. – W Koszalinie nie ma już do kupienia działki tak dużej, żeby dało się na niej wybudować domy z rekreacyjnym placem w środku. Chcemy uruchomić w parterowych lokalach sklep, restaurację, być może małe przedszkole i stworzyć w ten sposób przyjazne, ładne, tętniące życiem miejsce. Prawdziwą oazę w środku miasta.

Czernicki Logo