Osiedle Cypryjskie Kuncer mieszkania na sprzedaz Koszalin Biznes

PB KUNCER: finiszuje Osiedle Cypryjskie, startuje Franciszkańskie

Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER umacnia się w Koszalinie na pozycji dewelopera budującego najwięcej mieszkań. Pozostaje przy tym niezmiennie punktem odniesienia dla całej branży pod względem rzetelności, solidności i jakości wykonania. Prowadzi obecnie w mieście trzy inwestycje mieszkaniowe o różnej skali, przygotowując się do rozpoczęcia budowy Osiedla Franciszkańskiego z docelowo 300 mieszkaniami. Jednocześnie PB KUNCER jest wciąż również firmą wykonawczą: zakończyło właśnie budowę w Mielnie eleganckiego aparthotelu Molo Park na zlecenie Firmus Group.

Nie ma w Koszalinie drugiego tak doświadczonego dewelopera jak PB KUNCER. Prowadzi swoje inwestycje niejako „na zakładkę” – kończąc jedną, rozkręca następną. Dzięki temu stale ma w ofercie kolejne mieszkania i domy, dostosowane w charakterze i powierzchniowo do dominującego w danym momencie zapotrzebowania.
Oczywiście pojęcie „momentu” na rynku nieruchomości oznacza zupełnie coś innego niż w potocznym użyciu. Trendy nie zmieniają się nawet w rytm miesięcy a raczej lat, bo również przygotowanie a później realizacja inwestycji to kwestia kilku lat.

Osiedle Cypryjskie_budynek nr 1_REALIZACJE

Osiedle Cypryjskie

Sztandarową własną budową PB KUNCER jest obecnie Osiedle Cypryjskie (obszar Osiedla Unii Europejskiej). Jego całościowe zaawansowanie przekroczyło połowę zaplanowanej liczby lokali, można więc mówić o tym, że realizacja wchodzi na ostatnią prostą, przy czym – zgodnie z wcześniejszym zastrzeżeniem – „ostatnia prosta” potrwa najpewniej do 2021 roku.

Budynki zaplanowanego osiedla (widać je na naszej grafice) nie powstają w kolejności, jaką sugerowałyby numery nadane im na początku, w fazie koncepcyjnej projektu. Gotowe są budynki nr 1, 3 i 4, a obecnie realizowany jest budynek nr 2. Znajdzie się w nim ostatecznie 80 mieszkań, z których w sprzedaży pozostały 23. To świetny wynik zważywszy na fakt, że koniec budowy przewidziany jest dopiero w czerwcu przyszłego roku.
Łącznie Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER wybudowało i sprzedało w rejonie ulic Włoskiej i Cypryjskiej, w centralnej części Osiedla Unii Europejskiej, blisko 300 mieszkań.

O ich atrakcyjności w oczach nabywców decyduje głównie renoma dewelopera, zbudowana na rzetelności i konsekwentnej dbałości o jakość, ale również cechy samego projektu. Osiedle Cypryjskie jest po prostu ładne. Zajmuje najwyższe wzniesienie na tym terenie, przez co widoczne jest z odległości paru kilometrów z dowolnej strony świata. Jest nasłonecznione, dobrze rozplanowane, ze stosunkowo dużymi odległościami między poszczególnymi budynkami, co daje odczucie przestrzeni i komfortu.

Krzysztof Kuncer, właściciel i prezes zarządu firmy, mówi: – Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tego, że udało się nam zaprojektować i zbudować kompleks o bardzo spójnym charakterze. Jest tam jeden wzór architektury, jedna myśl. Jego kolejne elementy projektują wciąż ci sami architekci, przez co osiedle wyróżnia się w Koszalinie. Mam na myśli takie sytuacje, że jeśli nawet gdzieś architekci starają się projektować kolejne domy określonych zespołów w jednorodny sposób, to zawsze zostawiają jakiś własny rys. Wystarczy popatrzeć na budynki KTBS – niby w podobnym stylu, ale jednak różne w ostatecznym architektonicznym wyrazie. U nas mamy do czynienia ze stale tym samym sposobem myślenia, przez co całość ma walor pełnej jednorodności. Przekłada się to na ład, a on na urodę tego osiedla docenianą przez nabywców.

Kiedy spojrzymy na makietę Cypryjskiego, zobaczymy dwa zespoły domów wielorodzinnych. Pierwszy tworzą dwa domy o kształcie przypominającym podkowę, a drugi – cztery budynki jako dopełniające się duże litery „L”.
Zasadą stosowaną przez dewelopera jest to, że zawsze wraz z oddaniem do użytku mieszkań, oddaje mieszkańcom również uporządkowaną całą okoliczną przestrzeń. Stąd gotowe są w tym momencie wszystkie elementy infrastruktury: chodniki, miejsca postojowe, oświetlenie. Tak jak i trawniki oraz zielone nasadzenia, kąciki zabaw dla dzieci, ławeczki gdzie można na chwilę przysiąść i odpocząć. Tak więc kolejne etapy to samodzielne całostki.
Budowa przedostatniego budynku w zespole Osiedla Cypryjskiego rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, wyjaśnia: – Chcemy stale mieć w ofercie mieszkania do sprzedaży na Osiedlu Cypyjskim, dlatego nie będziemy czekać na ukończenie domu nr 2 i już teraz wystartujemy z „piątką”. Jej ukończenie przewidujemy na rok 2020, a ukończenie ostatniego domu w 2021 roku. Tym samym ukończymy osiedle na łącznie blisko 400 mieszkań. Bez fałszywej skromności możemy powiedzieć, że pozostawiamy w tej części Koszalina po sobie wyraźny i charakterystyczny ślad.

Wszystkie budynki Osiedla Cypryjskiego mają podwyższony standard, dwa mają nawet charakter energooszczędnych, czyli wybudowanych z zastosowaniem rekuperacji (w uproszczeniu: odzyskiem ciepła podczas wymiany powietrza). W stawianych obecnie instalowana jest nowoczesna wentylacja hybrydowa.
Dr Krzysztof Kuncer wyjaśnia: – Wentylacja grawitacyjna, którą można nazwać tradycyjną, działa czy tego chcemy, czy nie. Ciepłe powietrze jako lżejsze uchodzi kanałami wentylacyjnymi. W przypadku wentylacji hybrydowej zarówno siła wywiewu jak i nawiewu daje się regulować. Działanie silnika powodującego wywiew zależy od parametrów powietrza w pomieszczeniu. Im ono jest bardziej wilgotne i „zużyte”, tym więcej uchodzi go na zewnątrz. Tak więc nie dochodzi do tak dużego ubytku energii cieplnej jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Wentylacja hybrydowa bywa nazywa wentylacją inteligentną, a to stąd, że można ją podsumować jako zdolną ograniczać straty ciepła do minimum. A wiadomo: mniejsze straty ciepła to niższe koszty eksploatacji mieszkań.

Osiedle Zwyciestwa w Koszalinie

Osiedle Zwycięstwa

Druga duża obecnie prowadzona w Koszalinie inwestycja wielorodzinna PB KUNCER to Osiedle Zwycięstwa na Rokosowie (adres: ulica Zwycięstwa 232).

Działka jest tam jest stosunkowo wąska i długa. Szczytem powstającego pierwszego budynku wychodzi właśnie na ulicę Zwycięstwa, a ustawiona jest równolegle do pobliskich ulic Zielonej i Morelowej. Budynki, które na niej powstaną, tworzą wiele brył przesuniętych względem siebie, tak aby nie zacieniały się wzajemnie.
Budynek, którego stan surowy niedawno został ukończony, będzie miał trzy, a drugi dwie klatki schodowe. Oba będą trzykondygnacyjne (parter, pierwsze i drugie piętro).

Warto tutaj od razu powiedzieć, że duże mieszkania na drugim piętrze zaplanowano jako dwupoziomowe. Do decyzji nabywcy pozostanie ustalenie, na którym poziomie znajdzie się kuchnia, łazienka i pokój dzienny. Z wyższego poziomu mieszkańcy wyjdą na przestronne tarasy ulokowane na dachu budynku. Lokatorzy mieszkań położonych niżej również będą mieli gdzie zaczerpnąć świeżego powietrza, bo ich lokale uzupełnią duże balkony a na parterze tarasy.

Osiedle Zwycięstwa zaoferuje łącznie 79 mieszkań. W trzyklatkowym budynku ABC, którego budowa jest zaawansowana, znajdzie się 45 mieszkań w stanie deweloperskim, o powierzchni od 31 do 104 metrów kwadratowych. Będą tam również 4 lokale użytkowe. Zakończenie prac zaplanowane jest na sierpień przyszłego roku.

Terminu można być pewnym, bo Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER przyzwyczaiło już klientów, że jeśli nie w ustalonym terminie, to nieco przed nim oddaje nabywcom ich wyczekiwane lokale.

Jeszcze w trakcie budowy pierwszego etapu, rozpocznie się wznoszenie drugiego domu (dwuklatkowy budynek DE). Będzie w nim nieco ponad 30 mieszkań z powierzchnią od 31 do 80 metrów kwadratowych, z balkonami oraz tarasami na parterze.

Połowa mieszkań z realizowanego obecnie etapu jest już sprzedana. Zakończenie prac przewidziano na 31 sierpnia 2019. Drugi etap zakończy się wiosną 2020 roku.

Inwestycja przy ulicy Zwycięstwa 232 wyróżnia się kilkoma cechami, których raczej nie znajdziemy w realizacjach innych deweloperów w Koszalinie. O jednej z nich mówi prezes Krzysztof Kuncer: – Mimo że będą to budynki trójkondygnacyjne, wyposażymy je w windy wysokiej klasy, obszerne, gwarantujące że bez trudu zmieści się w nich kilka osób i jeszcze na przykład wózek dziecięcy.

Inny wyróżnik to ogromna powierzchnia tarasów i balkonów. – Traktujemy je jako przedłużenie pokoju dziennego – mówi Krzysztof Kuncer. – Są tak pomyślane, że z dołu, z poziomu chodnika, trudno będzie dostrzec przebywające na nich osoby. Z kolei pomiędzy poszczególnymi tarasami przewidzieliśmy przegrody, które zagwarantują pełne poczucie prywatności. Warto tu jeszcze dodać, że balkony są co najmniej dwumetrowej szerokości, a więc spokojnie można na nich ustawić stolik i krzesła.

– Duże balkony to jeden ze znaków rozpoznawczych budowanych przez nas domów – dodaje Wioletta Stelmach. – Dodają one urody budynkom, a przez właścicieli mieszkań są maksymalnie wykorzystywane. Nie tylko dla rekreacji. Często, oprócz mebli tarasowych pojawia się na nich zieleń, co jeszcze dodatkowo dodaje tej przestrzeni zindywidualizowanego charakteru.

Wewnątrz domów, w częściach wspólnych, zaplanowane jest użycie wysokogatunkowych materiałów wykończeniowych, w tym gresów z górnej półki. Jak już wspomnieliśmy, w każdej klatce schodowej znajdzie się cichobieżna winda, która zwiezie osoby bezpośrednio do hali garażowej obliczonej na 96 miejsc postojowych (hala będzie wspólna dla obu budynków). Klatkę schodową osłaniać mają szklane tafle wmontowane w balustrady ze stali nierdzewnej.

Ciekawym, a dla lokatorów wygodnym rozwiązaniem (wypraktykowanym wcześniej przez dewelopera na Osiedlu Cypryjskim), są komórki lokatorskie usytuowane na tym samym piętrze. Doskonale nadają się na one dodatkową garderobę, podręczny schowek, spiżarenkę, miejsce przechowywania rowerów, wózków dziecięcych albo sprzętu sportowego.

 

svg%3E Biznes

Kołobrzeg, Osiedle Paryskie

Na półtora miesiąca przed wyznaczonym pierwotnie terminem PB KUNCER zamknęło budowę przy ulicy Paryskiej 1 w Kołobrzegu. Z 35 wybudowanych tam mieszkań do kupienia pozostało tylko pięć. Budynek ma już zgodę na użytkowanie.

To część większej całości. Złożony z trzech budynków wielorodzinnych kompleks tworzy Osiedle Europejskie. Inwestycja zlokalizowana jest w spokojnej dzielnicy Kołobrzegu, ale jednocześnie niedaleko od centrum. Do ratusza dociera się stamtąd na pieszo w ciągu około 20 minut (autem – góra w 5 minut). W pobliżu powstała obwodnica miasta, która umożliwia dogodny dojazd w dowolne miejsce. Jest to również punkt dobrze skomunikowany z resztą Kołobrzegu dzięki autobusom miejskim. Atutem lokalizacji są również ścieżki rowerowe w pobliżu i rozległe tereny zielone.

 

Domy przy ul. Jałowcowej w Koszalinie

Koszalin, domy – ulica Jałowcowa/Dzierżęcińska

Jest to kameralna inwestycja na 12 domów jednorodzinnych. Do wyboru klienci mają budynki wolnostojące i bliźniacze.

Realizowane są one w miarę pojawiania się zainteresowanych. Obecnie sprzedane są już 4 bliźniacze i jeden wolnostojący. Lokalizacja działki jest bardzo atrakcyjna. Wjazd na posesje został zaplanowany z Dębowej w Jałowcową.

 

 

Osiedle Franciszkańskie w Koszalinie

Osiedle Franciszkańskie, a może coś więcej

Jadąc ulicą Franciszkańską, u jej końca, tuż przed ulicą Krańcową, po prawej stronie mijamy wielką działkę (ok. 2,8 ha) – przeznaczoną pod budownictwo wielorodzinne.

Od pewnego czasu jest ona własnością PB KUNCER. Powstanie w tym miejscu duże osiedle, które wyglądem budynków będzie podobne do Osiedla Zwycięstwa a sposobem zorganizowania przestrzeni do Osiedla Cypryjskiego.

Zaplanowane zostały budynki wielorodzinne o trzech kondygnacjach. Na dachach pojawią się jednopoziomowe apartamenty z bardzo obszernymi tarasami. Będzie ich łącznie około 50 przy zaplanowanych w sumie 300 mieszkaniach.

Będzie to osiedle zamknięte z dużym wspólnym placem zabaw dla dzieci i dużą ilością zadbanej zieleni do dyspozycji mieszkańców.

Miejsca postojowe znajdą się zarówno pod budynkami, w garażach podziemnych, jak i na powierzchni, niejako na skraju osiedla, nieco odsunięte od domów.

Budowa została podzielona na trzy etapy, a każdy z etapów obliczony na mniej więcej dwa lata. Prace rozpoczną się w roku przyszłym, a zasiedlenie pierwszych domów nastąpi rok później.

– Oznacza to, że nasza firma będzie miała stale w ofercie sprzedażowej mieszkania o zróżnicowanej powierzchni – podkreśla prezes Krzysztof Kuncer. – Jednak nie będziemy się ograniczać tylko do wymienionych już lokalizacji. Nadal będziemy wyszukiwać w mieście atrakcyjnie położone działki, które pozwolą zaproponować naszym klientom coś nowego i ciekawego. Niektóre mamy na oku od dawna, ale miejskie procedury przetargowe czasami się przeciągają. Bywa, że na przetarg trzeba poczekać nawet dwa lata. Można to po części zrozumieć, bo zanim jakaś działka zostanie wystawiona na sprzedaż musi być uporządkowany stan prawny i techniczny jej samej i terenu wokół. A czasami wiąże się to z takimi problemami, jak fakt, że w obrębie działki jest część pasa drogowego albo trzeba uzupełnić jakieś elementy infrastrukturalne.

Plany Osiedla Franciszkańskiego robią wrażenie imponujące. Wioletta Stelmach mówi: – Chcemy, by przypominało ono Osiedle Cypryjskie. Żeby miało swój klimat, przyciągało przytulnością, dawało komfort i pełne poczucie bezpieczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy, że będzie to obszar zamknięty, w całości ogrodzony i dyskretnie stale dozorowany.

Przyszli sąsiedzi Osiedla posiadający domy przy pobliskiej ulicy Krańcowej zgłaszali obawy, że pojawienie się budownictwa wielorodzinnego w tym rejonie miasta zakłóci ład przestrzenny i być może pogorszy im samym komfort mieszkania w tym miejscu. Dyrektor Stelmach uspokaja: – To będzie budownictwo wielorodzinne, ale ze stosunkowo niską zabudową. Gdyby przyjrzeć się pobliskim domom szeregowym, można dojść do zaskakującego wniosku, ze ich wysokość bliska jest wysokości planowanych przez nas obiektów.

Krzysztof Kuncer dodaje: – Ustawa specjalna nazywana popularnie Lex Deweloper pozwalałaby budować w tej lokalizacji znacznie wyższe budynki, ale my tego nie chcemy. Nasze domy będą czterokondygnacyjne, ale z poziomu chodnika będą się wydawały trzykondygnacyjne. Tak więc zostanie zachowana pewna spójność i kameralny charakter miejsca.

Osiedle – jak już wspomnieliśmy – będzie powstawało etapowo. Jednak już teraz można być pewnym, że dopełni ono zabudowę w atrakcyjnym miejscu w sposób bardzo uporządkowany. Przyszli mieszkańcy znajdą się w wygodnej sytuacji, jeśli chodzi o kwestie komunikacyjne. Kiedy będą zasiedlane pierwsze budynki, w pobliżu czynna już będzie tzw. duża obwodnica Koszalina. To pozwoli zarówno dotrzeć z tego miejsca szybko i wygodnie w dowolny punkt w Koszalinie, jak również szybko wyjechać z miasta w dowolnym kierunku.

 

Molo Park (3)

Molo Park już gotowy

PB KUNCER zachowuje w swej działalności równowagę między aktywnością deweloperską a rolą wykonawcy. W ramach tej drugiej ukończył właśnie budowę pierwszego w Mielnie aparthotelu należącego do Firmus Group (apartamenty stają się własnością poszczególnych nabywców, ale obiekt jako całość funkcjonuje przez cały rok identycznie jak hotel).

Czterokondygnacyjny budynek powstał przy ul. Chrobrego w Mielnie. Znalazły się w nim 53 apartamenty. Ciekawostką jest basen kąpielowy na górnym tarasie.