PW 7663 Temat z okładki

Park Wodny Koszalin Karnet – to się opłaca!

Park Wodny jest dostępny przez cały rok, ale jesienią, która właśnie się zaczęła, zaczyna naprawdę tętnić życiem. Nic dziwnego. Lato minęło, a z nim słońce i ciepło, które pozwala korzystać z naturalnych kąpielisk. Coraz niższa temperatura zachęca też do ogrzewania się i relaksu w saunach. Aquapark ma wszystko, czego można oczekiwać od centrum rekreacji z prawdziwego zdarzenia: jest nowoczesny, przyjazny, wygodny i z szeroką ofertą usług, karnetów i promocji zachęcających do odwiedzania tego miejsca systematycznie. Warto, bo to inwestycja w zdrowie, urodę, wartościowy wypoczynek i spokój ducha, a przy tym po prostu przyjemnie spędzony czas.
Mieszkańcy Koszalina i okolic na otwarcie Parku Wodnego czekali z niecierpliwością. Kiedy nastąpiło trzy lata temu, od razu stał się jednym z obiektów najchętniej wybieranych do spędzania wolnego czasu solo, rodzinnie, z przyjaciółmi, dla sportu bądź relaksu, a często połączenia obu tych dziedzin. Trudno dziś znaleźć koszalinianina, który nie odwiedził aquaparku przynajmniej raz. Położony w malowniczym zakątku u podnóża Góry Chełmskiej, nieco na uboczu Koszalina, ale skomunikowany ze wszystkimi dzielnicami miasta, jest jednym z ulubionych adresów mieszkańców Koszalina i regionu.

Jest duży, przestronny, fantastycznie rozplanowany, co pozwala na wygodne przemieszczanie się między poszczególnymi strefami. Pomiędzy wybranymi aktywnościami można coś przekąsić, orzeźwić się sokiem, napić kawy, poplotkować. To wszystko sprawia, że jest chętnie wybierany na rodzinne i grupowe wypady, bo pozwala spędzić przyjemnie nawet kilka godzin, a każdy ten czas może indywidualnie wykorzystać na ulubione zajęcia.

„Karnet to przede wszystkim oszczędność i to znacząca. Niezależnie od wybranego rodzaju, w stosunku do ceny jednorazowego biletu sięga ona nawet sześćdziesięciu procent!”

okładka 1Bezpieczne baseny, komfortowe sauny

Jest w czym wybierać. Do dyspozycji w koszalińskim aquaparku jest sześć basenów, saunarium, małe spa i centrum fitnessu – można tu zatem spędzić trochę lub trochę więcej czasu na przyjemności ciała, które odwdzięczy nam się komfortem ducha.

W detalach oferta Parku Wodnego wygląda jeszcze atrakcyjniej. Po pierwsze jest to jeden z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Nie chodzi jedynie o wrażenia wizualne ani infrastrukturę, ale także zastosowanie nowatorskiego systemu filtrowania wody DAISY. To dzięki niemu po kąpieli nie mamy czerwonych oczu, a woda jest niemal pozbawiona zapachu.
Po drugie – kompleksowość oferty. Basenów, jak wspomnieliśmy, jest sześć. Sportowy ma 25 metrów długości, sześć torów i spełnia wszelkie wymogi przestrzeni do treningów pływania i amatorskiego, i profesjonalnego. Pozostałe baseny składają się na imponujących rozmiarów pływalnię rekreacyjną z częścią wewnętrzną i zewnętrzną i licznymi atrakcjami dla starszych (masażery wodne, jacuzzi, natryski masujące) i młodszych – zjeżdżalnie, zabawki, armatki wodne i kreatywne wodne elementy.
Po trzecie – do Parku Wodnego nie idzie się wyłącznie po to, żeby pływać. Równie atrakcyjna jest rozbudowana strefa relaksu, czyli saunarium i Małe spa. W pierwszym do dyspozycji są sauny fińska, ziołowa, z koloroterapią, kabina Infrared, łaźnia parowa, groty solna i lodowa, łąka słoneczna do bezpiecznego opalania, a do tego rytuały i ceremonie saunowe oraz komfortowa strefa wypoczynkowa z leżankami i jacuzzi.

Nieopodal saun, w tym samym sektorze aquaparku, znajduje się wspomniane spa z bogatym programem masaży, zabiegów na twarz i ciało na bazie najwyższej jakości kosmetyków. W górnej części budynku mieści się Centrum Rekreacji Forma z siłownią i salami treningowymi.

Regularnie, czyli zdrowo

Jak korzystać z tych wszystkich dóbr? Najlepiej często. Przede wszystkim dla zdrowia. Pływanie nieustannie zajmuje najwyższe miejsce w rankingu najwartościowszych dziedzin sportu – poprawia kondycję, koordynację ruchów, usprawnia, wzmacnia i rzeźbi ciało, wspiera układ krążenia i oddechowy, rozluźnia i relaksuje. Samo przebywanie w wodzie czy w jej pobliżu działa relaksująco, a przy deficycie naturalnych akwenów, aquapark doskonale spełni rolę zastępczą. Równie zdrowe jest korzystanie z sauny. O jej dobroczynnym wpływie na odporność, skórę, układ krążenia wiadomo od czasów starożytnych. Jest coraz bardziej doceniana jako naturalna forma poprawy kondycji organizmu. Zarówno pływanie, jak i saunowanie jest doskonałym lekarstwem na stres i sposobem na regenerację, zwłaszcza gdy są dawkowane nie jednorazowo, ale regularnie. Pływać można codziennie, a warto się minimum dwa razy w tygodniu. Saunę warto odwiedzić minimum raz na tydzień, a wymierny efekt zdrowotny osiąga się przy korzystaniu z niej co trzeci dzień.

 

rozkładówka

 

Karnety dla minimalistów i maksymalistów

Aby zachęcić klientów do systematycznego korzystania z usług, Park Wodny stworzył ofertę karnetową. Jest ona dostępna od zawsze, ale uległa modyfikacjom i została dopasowana do różnych potrzeb. Obecna obowiązuje od kwietnia tego roku. – Skonstruowaliśmy ją tak, by adekwatną do swoich oczekiwań opcję mógł zarówno ktoś, kto korzysta z Parku Wodnego w celach typowo sportowych, a więc często i krótko, klienci ceniący sam relaks albo osoby chcące połączyć rekreację i odpoczynkiem – wyjaśnia Monika Tkaczyk, prezes zarządu ZOS Koszalin. – Ustalenie poszczególnych parametrów, czyli częstotliwości wejść, czy długości pobytu w Parku Wodnym wynika z naszych obserwacji. Niektórzy klienci przychodzą do nas na godzinny poranny trening przed pracą niemal codziennie, inni pojawiają się dwa-trzy razy w tygodniu zregenerować się w saunie, ale i osoby korzystające z naszych propozycji przez 15-20 dni w miesiącu. Niektórzy odwiedzają nas jedynie w tygodniu albo tylko w weekend. Bardzo dużą grupę stanowią oczywiście rodziny oraz seniorzy. Wszystko to wzięliśmy pod uwagę przy tworzeniu tegorocznej oferty karnetowej.

Wybierać można spośród siedmiu rodzajów karnetów. Każdy ma kilka podkategorii: vip, premium, standard i basic. Określają one ilość wejść, konfigurację stref oraz limit jednorazowego pobytu. Może to być kolejno: 8 i 10 wejść; strefy: sport, rekreacja, sauna; jedna, dwie lub trzy godziny. Dostępne są też karnety typu „open”.
Najhojniejszy jest indywidualny karnet platynowy: pozwala korzystać ze wszystkich stref bez ograniczeń. Kolejne to złoty karnet indywidualny open – tu ograniczenie to jedynie czas jednorazowego pobytu, dwa srebrne i dwa rodzinne do wyboru z weekendem lub bez, a także karnet łączący ofertę Parku Wodnego i Centrum Rekreacji Forma. Warto pamiętać, że jeśli kupimy karnet uprawniający do wejścia do wszystkich stref, to choć możemy, to nie musimy za każdym razem odwiedzić każdej z nich, ale dowolnie dobierać to, na co akurat mamy największą ochotę.

Wszystkie karnety obowiązują przez miesiąc. Co ważne, mogą być imienne, a więc przypisane wyłącznie jednej osobie, lub „na okaziciela” – wówczas może z niego korzystać nieograniczona liczba osób, pojedynczo lub w grupie (z karnetu odliczana jest liczba wejść). Sprawdzi się on na przykład w przypadku osób, które na basen chodzą kilka razy w miesiącu, ale w mieszanym składzie – z rodziną czy przyjaciółmi. Można nim dowolnie gospodarować, a koszt podzielony na kilka osób jest naprawdę niewielki.

To się opłaca!

Karnet to przede wszystkim oszczędność i to znacząca. Niezależnie od wybranego rodzaju, w stosunku do ceny jednorazowego biletu sięga ona nawet sześćdziesięciu procent! Dla przykładu: ktoś, kto chciałby skorzystać z basenu sportowego dziesięć razy w miesiącu, kupując bilety zapłaci w sumie 130 zł. W karnecie – 80 zł. Danuta Kaźmierczak z działu marketingu wskazuje: – Przed zakupem warto przemyśleć, czy zależy nam na szybkim, zadaniowym wejściu, optymalnej regeneracji czy celebracji pobytu, a także ile razy w miesiącu realnie będziemy się w Parku Wodnym pojawiać. Jeśli kilkanaście, to warto zainwestować w karnet typu open, on się po prostu najbardziej opłaci. Jeśli mniej niż osiem, warto kupić typ na okaziciela i podzielić się nim z jedną lub kilkoma osobami. Kombinacji jest naprawdę wiele.

Oprócz walorów oszczędnościowych zakup karnetu ma wymiar… psychologiczny. Motywuje i dyscyplinuje, bo niewykorzystane wejście to wyrzut sumienia z powodu wydanych pieniędzy i oczywiście straconych wrażeń. Konsekwencją regularności jest przyzwyczajenie przechodzące w nawyk. W przypadku pływania jest on niezwykle pożyteczny.

Pełna oferta karnetowa jest dostępna na stronie internetowej Parku Wodnego aquapark.koszalin.pl.

 


Specjalną ofertę karnetów Park Wodny przygotował dla firm. Są one fantastycznym pomysłem na przykład na uzupełnienie pakietu benefitów dla pracowników, upominki, premie czy firmową integrację. Szczegóły są ustalane indywidualnie. Kontakt: danuta.kazmierczak@zos.koszalin.pl, tel. 732 973 068.

 

Poza ofertą karnetową, Park Wodny zachęca do korzystania z promocji i ofert specjalnych. Są to

  • Rodzinne Środy, czyli 3-godzinny bilet rodzinny 2 plus 1 z dostępem do strefy rekreacyjnej i basenu sportowego w cenie 45 zł (5 zł za godz/os);
  • Senior Relaks – bilet dwugodzinny do strefy saun i basenów;
  • Aqua Student – oferta dla osób studiujących przed 26. rokiem życia: jednorazowy bilet wstępu w cenie 17 zł za trzygodzinny pobyt w strefie rekreacyjnej i na basenie sportowym.
  • Ponadto aquapark bierze udział w projektach Karta Dużej Rodziny czy Koszalińska Karta Seniora i realizuje karty Multisport oraz Fitprofit.