Piec 1 Prestiżowy Adres

Nowoczesne piece wolnostojące – ciepło w stylowym wydaniu

Piece wolnostojące, potocznie zwane też „kozami”, są świetną alternatywą dla klasycznych wkładów kominkowych. Nie wymagają zabudowywania, są łatwe w montażu, nie zajmują dużo miejsca i dodatkowo wyróżniają się efektownym, nowoczesnym designem. Co ważne, są również w stanie ogrzać nawet większe pomieszczenia, sprawnością cieplną sprawnością konkurują na równi z wkładami. Bogaty wybór pieców wolnostojących znaleźć można w Manufakturze Kominków w Koszalinie przy ul. Szczecińskiej 37.

 

Piec 3 (do wyboru 2 kadry)Plusów nie ma końca

Zastanawiając się nad największymi atutami pieców wolnostojących, nie sposób nie wspomnieć o cenie. Decydując się na zakup wkładu kominkowego, trzeba liczyć się z tym, że do finalnych kosztów dochodzi jeszcze cena zabudowy. Piec wolnostojący z kolei wystarczy tylko podłączyć rurą przyłączeniową do komina i jeszcze tego samego dnia można cieszyć się relaksującym widokiem na ogień.

Gdy zaś po latach użytkowania zużyje się jakiś element pieca bądź po prostu ulegnie awarii, nie ma problemu z jego naprawą – najlepsi producenci są w stanie sprawnie wymienić nawet najdrobniejszą śrubkę. Z wielkogabarytowym, zabudowanym wkładem kominkowym jest już znacznie większy problem, bo naprawa zazwyczaj wiąże się przy okazji z mniejszymi lub większymi pracami budowlanymi, których każdy zawsze chce uniknąć.

Kozy, oprócz nadrzędnej funkcji grzewczej, pełnią też przy okazji funkcję dekoracyjną. Dostępne obecnie w wielu ciekawych kształtach i kolorach. Uwielbianie są przez projektantów wnętrz i osoby, którym szczególnie zależy na niebanalnym designie. Trzeba przyznać, że salon z piecem wolnostojącym od razu staje się przytulniejszy i efektowniejszy.

 

Jotul – piece z aż 25-letnią gwarancją

Gdyby wybrać jedną, czołową markę, która od lat specjalizuje się w produkcji topowych pieców wolnostojących na drewno, byłby to bez wątpienia Jotul. Piece tej norweskiej firmy cieszą się nieustannym uznaniem na całym świecie. Jotul oferuje też najdłuższą na rynku, bo aż 25-letnią, gwarancję. Ze względu na to, że ich piece wykonywane są z niezwykle trwałego żeliwa, działają niezawodnie nawet po długoletnim, intensywnym użytkowaniu. Mogą być wręcz przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Piece Jotul, wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach, takich jak np. Red Dot Design, wyróżniają się stylowym, ponadczasowym wzornictwem. Posiadają też system czystego spalania (Clean Burn), dzięki któremu są ekologiczne i jeszcze bardziej efektywne (zużycie drewna może być mniejsze nawet o 40%, a emisja pyłów zmniejszona o 90% w porównaniu ze starszymi konstrukcjami).
Scan – kwintesencja nowoczesności

Scan to z kolei duńska marka, której piece wolnostojące mogą spodobać się nawet najbardziej wymagającym. Wszystko za sprawą przede wszystkim oryginalnych, prekursorskich konstrukcji. Piec owalny, cylindryczny, modułowy, a może z piekarnikiem nad komorą spalania? Do tego do wyboru cała gama wyjątkowych kolorów, które można dopasować do stylistyki danego wnętrza.

Charakterystycznym, cieszącym się dużą popularnością modelem, jest Scan 85. Może ogrzać powierzchnię nawet do 160 m2, a jego cylindryczny kształt zapewnia niezwykły widok na ogień. Wyłącznym, autoryzowanym przedstawicielem marki Scan w naszym regionie jest Manufaktura kominków. – Wiele osób przychodzi do salonu z konkretnym nastawieniem, by kupić wkład kominkowy. Po obejrzeniu naszych pieców wolnostojących oraz poznaniu ich plusów, bardzo dużo klientów zmienia diametralnie zdanie i z salonu wychodzi ostatecznie z nowoczesnym piecem – zdradził Piotr Mielańczuk, właściciel koszalińskiego salonu kominkowego.

 

Manufaktura kominków

ul. Szczecińska 37, Koszalin
tel. 731 199 674
www.manufaktura-kominkow.pl

Znajdziesz nas także na Facebooku:
www.fb.com/manufakturakominkow