G d01 1 Wydarzenia

Nagrody PIG dla najlepszych pracodawców

W drugiej edycji konkursu Pracodawca Roku Pomorza 2018 kapituła wyłoniła osiemnastu laureatów, z których sześcioro zostało wyróżnionych tym honorowym tytułem. Celem konkursu organizowanego przez koszaliński oddział Północnej Izby Gospodarczej jest promowanie Pomorza jako regionu oferującego miejsca pracy w konkretnych przedsiębiorstwach, gwarantujących pracownikom sukces zawodowy i rozwój kariery.

 

W kategorii pierwszej – mikroprzedsiębiorstwa (do 10 osób) zwycięzcą z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2018 została firma HAFTKOM S.C. Wyróżnienia zdobyli: Red Snake sp. z o.o., Catering Przymorze Sp. z o.o.

W kategorii drugiej – przedsiębiorstwa małe (do 50 osób) zwycięzcą została firma SBC Windows & Doors Sp. z o. o. , posiadająca w 100% kapitał norweski i zajmuje się produkcją skandynawskiej stolarki okiennej. Wyróżnienia zdobyli: PPHU „HEAN” Sp.J. oraz AirTransfer Sp. z o.o.

W kategorii trzeciej – przedsiębiorstwa średnie (do 250 osób) zwycięzcą z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2018 została firma Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. (specjalizuje się w usługach oraz sprzedaży rozwiązań dla rynku elektroniki morskiej oraz technologii informacyjnych). Wyróżnienia odebrali przedstawiciele Allfood Sp. z o.o. (dostawca mrożonek, lodów i artykułów spożywczych dla gastronomii i sklepów detalicznych) oraz BG Production Sp. z o.o. (zajmuje się przetwórstwem łososia i dorsza na rynek międzynarodowy).

W kategorii czwartej przedsiębiorstwa duże (powyżej 250 osób) zwycięzcą została firma GlobalLogic S.A. (informatyka i usługi programistyczne). Wyróżnione zostały firmy Kospel S.A. (producent elektrycznych podgrzewaczy wody, kotłów c.o., pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych) oraz Meden-Inmed Sp. z o.o.( producent i dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego).

W kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko” laur przypadł „Homanit Polska”. Firma bierze czynny udział w życiu lokalnej społeczności wspierając wiele przedsięwzięć takich jak np. dofinansowanie budowy budynków mieszkalnych w Mierzynie oraz Karlinie, wsparcie budowy hali sportowej. Homanit jest sponsorem KSW Róża – bokserskiego klubu sportowego. Cyklicznie wspiera Warsztaty Terapii Zajęciowej „Iskierka” w Karlinie, szkoły i przedszkola, świetlice wiejskie oraz inicjatywy takie jak Sundaysbikers Karlino Team a także współfinansuje pikniki i festyny okolicznych miejscowości. Homanit podpisał również list intencyjny zapewniając współpracę z Politechniką Koszalińską oraz Zespołem Szkół w Karlinie w celu utworzenia klas i kierunków technicznych, zapewniając miejsca praktyk zawodowych oraz pierwszeństwo w zatrudnieniu.

Wyróżnienia zdobyli: Troton Sp. z o.o. (produkcja lakierów) oraz Kospel S.A.

W kategorii szóstej Nauka dla Biznesu zwycięzcą został Zespół Szkół nr 10 im. Bolesława Chrobrego w Koszalinie. Szkoła organizuje praktyki w regionie a także zagraniczne, m.in. czterotygodniowe praktyki w Niemczech oraz w Hiszpanii. Staże zagraniczne odbywają również nauczyciele szkoły. Uczniowie szkoły współpracują przy obsłudze festiwalu Integracja Ty i Ja, współpracują z Automobilklubem koszalińskim w organizacji imprez takich jak np. Rajd Monte Karlino oraz w zakresie rozwijania zainteresowań w Koszalińskim Motoparku i Pałacu Młodzieży.
Wyróżnienia odebrał Zespół Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie oraz Przedszkole Niepubliczne MIŚ S.C.