nowe KPPD 6334 Prestiżowy Adres

KPPD – tu kupisz najlepsze drzwi i podłogi

Podłogi z desek, parkiet z najwyższej jakości drewna i szeroki wybór paneli podłogowych. Do tego bogaty asortyment drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Wszystko to klienci znajdą w Składzie Fabrycznym Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego KPPD SA przy ulicy Bohaterów Warszawy w Koszalinie.

 

O tym, jak ważne są odpowiednio dobrane elementy wykończeniowe w budowanym domu czy remontowanym mieszkaniu wie każdy, kto ma za sobą rodzinną inwestycję. Nieszczelne, wykonane ze złych materiałów, czy po prostu nieestetyczne drzwi, źle dobrany, mało wytrzymały parkiet czy panele potrafią zniweczyć cały wysiłek włożony w urządzanie własnego „M”. Dlatego warto wybrać ofertę KPPD. Argumentów jest kilka. Firma oferuje produkty sprawdzone, najwyższej jakości. Jej pracownicy służą radą i pomocą. Zamówione towary są dostarczane do domu klienta (koszty transportu nie są wysokie, a przy większym zamówieniu transport jest darmowy). No i jeszcze jeden argument – KPPD dysponuje wypróbowaną ekipą monterską, która na życzenie klienta dokona pomiarów i zamówione pokrycie podłogowe czy drzwi zamontuje. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i wygodne, ale też bardzo korzystne cenowo.

 

Deska barlinecka albo parkiet

Jaką więc wybrać podłogę, by mogła cieszyć oko i służyć przez długi czas? Możliwości jest wiele. Jednym z nich jest zakup deski barlineckiej, która od lat uchodzi za synonim jednego z najbardziej poszukiwanych, naturalnych materiałów do pokrycia podłóg. To warstwowa podłoga wykonana ze szlachetnych odmian rodzimego drewna – dębu albo buka (rzadziej – drewna egzotycznego). Jest wytrzymała i łatwa w montażu. Spółka Barlinek stała się europejskim potentatem w produkcji tego rodzaju podłóg. Firma jest tak rozpoznawalna, że ten typ pokrycia podłogowego już nieodłącznie kojarzy się właśnie z nią.

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego od lat współpracuje z firmą Barlinek. W hurtowni KPPD w Koszalinie można zamówić wyroby tego producenta w różnych odcieniach i kolorach, z różną fakturą drewna (układ słoi, ilość widocznych sęków). Do wyboru są podłogi dębowe w ciepłym kolorze antycznego dębu albo barwione na odcień popielu. Są też deski o kremowo-białym ubarwieniu lub o barwie klasycznej, naturalnej – uszlachetnione szczotkowaniem i zabezpieczone lakierem. Albo ciemne, charakteryzujące się wyraźnym usłojeniem i naturalnymi różnicami kolorystycznymi drewna.

Deska barlinecka uchodzi za ekskluzywne, luksusowe pokrycie podłogi. – To bardzo solidny materiał, choć wcale nie musi być drogi – zaznacza Piotr Katarzyński, dyrektor Składu Fabrycznego KPPD w Koszalinie. – Jesteśmy w stanie zaoferować produkt w przystępnej cenie, zaspokający gusta nawet bardzo wybrednych klientów.

Innym, bardzo cenionym, naturalnym pokryciem podłogowym, jest parkiet. W ofercie koszalińskiego sklepu KPPD jest parkiet dębowy, bukowy i jesionowy. Produkt jest frezowany, by można go było łatwiej montować i odpowiednio lakierowany, by zabezpieczyć powierzchnię drewna. W KPPD można też zamówić mozaikę parkietową, czyli pokrycie parkietowe wykonane z bardzo małych desek. Główni dostawcy parkietu to firma Dąbex z Grodziska Wielkopolskiego i fabryka z Hajnówki.

 

A może panele?

Wygodnym, łatwym w montażu, i – co bardzo ważne – konkurencyjnym cenowo rozwiązaniem jest kupno paneli podłogowych. KPPD oferuje panele pochodzące z dwóch fabryk: firmy Swiss-Krono (dawniej Kronopol) z Żar na Dolnym Śląsku oraz ze szczecineckiego Kronospanu.

Asortyment paneli dostępnych w KPPD jest bardzo bogaty. Różnią się one głównie grubością i sposobem montażu. Występują w niemal nieograniczonej palecie barw i kolorów – od tradycyjnych dębów i buków po drewno egzotyczne (mahoń, meranti, sapeli i rozmaite ich odmiany). Równie bogata jest paleta faktur powierzchni paneli. Można więc zdecydować się na wyrób wiernie imitujący naturalną strukturę drewna (matowe lub z połyskiem), albo też modne w ostatnim czasie – panele o strukturze płytek ceramicznych.

Ważnym kryterium, którym większość klientów kieruje się przy wyborze paneli, jest ich wytrzymałość i odporność na ścieranie. W ofercie KPPD są panele o różnej klasie ścieralności – od najmniej odpornych na ścieranie w klasie A2 (przeznaczone do najmniej eksploatowanych pomieszczeń) aż po panele w klasie A5 (bardzo odporne, przeznaczone głównie do obiektów użyteczności publicznej).

 

Drzwi: białe, czarne, brązowe

KPPD ma w ofercie szeroki wybór drzwi wewnętrznych z najbardziej renomowanych polskich wytwórni, takich jak DRE, Porta, Pol-Skone, Erkado, Invado. To drzwi drewniane lub wykonane z płyt drewnopochodnych, okleinowane. Są też drzwi zewnętrzne, drewniane z firmy Barański i metalowe – z firmy KMT.

Większość klientów decyduje się na cały komplet (skrzydła drzwiowe i ościeżnice) zamawiając także montaż. Niektórzy chcą kupić tylko skrzydła drzwiowe, tak, by nie ingerować w konstrukcję ościeżnicy. – Jesteśmy w stanie każdemu zaoferować odpowiednie rozwiązanie – zapewnia Danuta Kapeluch, doradca klienta ze Składu Budowlanego KPPD w Koszalinie.

W KPPD są dostępne drzwi o klasycznej konstrukcji. Są też takie, które pasują do nowoczesnych wnętrz. Bardzo modnym rozwiązaniem jest montaż drzwi bezprzylgowych. To drzwi, które mają prostą krawędź i po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę z ościeżnicą. W drzwiach bezprzylgowych zawiasy są chowane, nie widać ich po zamknięciu, Taka konstrukcja pozwala na idealne połączenie się drzwi z ościeżnicą i sprawia, że całe skrzydło drzwiowe wygląda jakby miało znacznie masywniejszą krawędź. Drzwi bezprzylgowe najbardziej sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Dlatego ich popularność coraz bardziej rośnie. I nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała szybko się zmienić.

W KPPD można kupić drzwi w standardowych wymiarach, w razie potrzeby można tu zamówić także drzwi o nietypowych parametrach. Są dostępne skrzydła drzwiowe pełne, a także uzupełniane szkłem (różne kształty i wzory). Od dłuższego czasu modne są drzwi z bardzo wąskim przeszkleniem (często z mlecznego szkła). Niektórzy producenci (Porta, Invado czy DRE) oferują skrzydła drzwiowe wypełnione lustrem. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w łazienkach.

Co ciekawe jednak, coraz więcej osób zamawia identyczne drzwi do całego mieszkania, w tym także do łazienki i toalety.

A co z kolorystyką drzwi? Tu oferta jest także bardzo bogata – najpopularniejsze są różne odcienie brązu i beżu. Wielu klientów stara się dobrać kolor i fakturę drzwi do wyglądu podłogi. – Teraz króluje biel. Wiele osób zamawia drzwi wewnętrzne właśnie w tym kolorze – zaznacza Danuta Kapeluch.

Tymczasem całkiem niedawno Firma Pol-Skone wprowadziła do sprzedaży kolekcję Black. Zupełnie czarne drzwi powoli zdobywają sobie popularność, Pewnie niebawem na dobre zagoszczą w naszych domach. W każdym razie już je można zamówić w hurtowni KPPD przy ulicy Bohaterów Warszawy.

Warto dodać, że dostępny jest tam także szeroki asortyment akcesoriów wykończeniowych. Są listwy, progi, kleje i materiały izolacyjne wykorzystywane przy wykonywaniu pokrycia podłogowego. Sklep oferuje także szyldy, zamki, ograniczniki niezbędne przy montażu drzwi i oczywiście klamki różnych producentów – Gamet, Domino, Inox, Infinity. – Klamki powinny być funkcjonalne, wygodne no i muszą cieszyć oko. Dlatego zawsze zachęcamy klientów, by nie kupowali pochopnie, by zastanowili się i wybrali to, co najbardziej im podpowiada – zaznacza Danuta Kapeluch. – Zawsze chętnie doradzimy.