DSC3221 Kronika

Godzina biegania ze szlachetnym przesłaniem

4.PKO Bieg Charytatywny, rozgrywany pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”, odbył się w minioną sobotę 15 września br. jednocześnie w 12 miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie oraz Wrocławiu.

PKO Bieg Charytatywny to bieg bez mety, w którym jedynym ograniczeniem są czas i możliwości drużyny. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe zespoły (w Koszalinie mogło ich być 70) mają godzinę, aby sztafetowo pokonać jak najwięcej okrążeń wokół stadionu lekkoatletycznego i pomóc najmłodszym. Okrążenia uczestników przeliczane są bowiem na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Środki finansowe na ten cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

W zeszłorocznej edycji ponad 6 400 osób w całym kraju pokonało w sumie blisko 31 tys. okrążeń, co przełożyło się na 653 tys. zł wydane na szkolne obiady. W tym roku suma okrążeń wyniosła w całym kraju 31 365, a więc i „wybiegana” kwota będzie podobna do ubiegłorocznej. Koszalińskie zespoły uzyskały czwarty co do liczby okrążeń wynik (zwycięski Lidzbark Warmiński miał ich na koncie tylko 27 więcej).
Tegoroczna edycja biegu była szczególna, bo związana z jubileuszem stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji logo obchodów „Niepodległa” znalazło się na koszulce, którą otrzymał każdy uczestnik biegu. Wcześniej zorganizowany został konkurs plastyczny dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, polegający na zaprojektowaniu grafiki na koszulkę biegu.

Fotografie: Marcin Betliński