20180623 24 MB PKW 4FATHERS 2018 212 1 Motoryzacja

Bezpieczny wyjazd na wakacje z Grupą Mojsiuk

W pierwszy wakacyjny weekend Grupa Mojsiuk, autoryzowany dealer marek Mercedes-Benz, Honda i Peugeot, zorganizowała eventy przybliżające mieszkańcom Koszalina i okolic temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Temat na czasie z racji rozpoczynających się wtedy wakacji, wyjazdów urlopowych i wzmożonego ruchu na polskich trasach.

 

Koszaliński Motopark na dwa dni na przełomie czerwca i lipca stał się swoistym centrum szkoleniowo- edukacyjnym. Grupa Mojsiuk pokazała tam jak efektywnie wykorzystywać systemy bezpieczeństwa będące na wyposażeniu samochodów, które Grupa aktualnie oferuje nabywcom. Wszystkie jazdy próbne i szkoleniowe odbywały się pod okiem doświadczonych instruktorów z Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara. Ten doświadczony kierowca rajdowy osobiście, na torze, pokazywał na przykład, jak prawidłowo prowadzić samochód, wchodząc w ciasny zakręt – tak, aby nie stracić panowania nad kierownicą.
Kierowcy, którzy na co dzień używają większych samochodów niż osobowe, mogli również pod okiem instruktorów Akademii w najnowszym modelu Mercedes-Benz Sprinter sprawdzić na co uważać i przede wszystkim jak się zachować w czasie jazdy samochodem dostawczym.
Podczas eventów nie zabrakło pokazów autonomicznego parkowania i hamowania, które umożliwiają systemy, w które wyposaża się już samochody Mercedes-Benz czy też Hondy.
Co odważniejsi uczestnicy – w bezpiecznych warunkach symulatora – mogli doświadczyć przeciążeń, jakie oddziałują na ciało człowieka podczas dochowania samochodu.

W trakcie obu dni (tyle trwał wielki rodzinny festyn motoryzacyjny w Motoparku) policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego demonstrowali, jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce wypadku oraz czego powinniśmy wymagać od przewoźnika, który będzie wiózł dzieci na wakacje. Koszalińscy strażacy zademonstrowali zaś symulowaną akcję ratowniczą. Pod okiem ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego można było się nauczyć prawidłowego udzielania pierwszej pomocy – w tym przeprowadzania masażu serca.
Cały czas dzieci miały do dyspozycji miasteczko drogowe, wyposażone w prawdziwą sygnalizację świetlną i zapory kolejowe. Najmłodsi, zasiadając za kierownicą elektrycznych autek, mogli sprawdzić jak to jest być uczestnikiem ruchu drogowego, a co ważniejsze – jak prawidłowo się poruszać i zachowywać na drodze.

Jesteśmy przekonani że przekazywane w ten sposób praktyki prawidłowego zachowania się na drodze poparte autorytetem Tomasza Kuchara przyczyniły się wydatnie do bezpieczniejszych wyjazdów i powrotów z tegorocznych wakacji.

Mojsiuk Sp. z o.o. Sp.K. – Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz

Dział Sprzedaży: +48 94 34 77 372
Mojsiuk Sp. z o.o. Auto KM Sp.K. – Autoryzowany Dealer Honda
Dział Sprzedaży: +48 94 34 77 363
Ul. Koszalińska 89, 76-039 Stare Bielice
Szukaj nas również na facebooku:
facebook.com/MercedesMojsiuk
facebook.com/HondaMojsiuk
www.mojsiuk.pl