001 salon Design

„In lexington style”

Prezentujemy państwu zlokalizowany w centrum Sarbinowa apartament wypoczynkowy z widokiem na morze, stworzony z przeznaczeniem na wynajem. Zaprojektowała go Anetta Kazimierska z pracowni 2t-studio art&design.

Apartament to efekt modernizacji II piętra nieruchomości o powierzchni 120 m kw. Pracując nad projektem architektka ogromną wagę przyłożyła do otwarcia i uporządkowania przestrzeni tak, aby stała się ona przestronna i funkcjonalna i akcentowała niebywałe atuty nieruchomości. Inwestor oczekiwał lekkości, przytulności i powiewu świeżej morskiej bryzy. Te założenia przyczyniły się do powstania luksusowego miejsca do wypoczynku zarówno latem jak i zimą.

Styl lexington, z którego została zaczerpnięta inspiracja przy projektowaniu wnętrza, cechuje się nienachalną elegancją i marynistyczną kolorystyką ubraną w naturalne materiały. Stąd w tym nadmorskim apartamencie dominują drewno, marmur i len.

Projektantka wykorzystała przestrzeń lokalu, tworząc komfortową strefę dzienną połączoną z kuchnią i jadalnią, otwartą od północnej strony dużym oknem tarasowym z wyjściem na balkon i pięknym widokiem na morze. Umiejscowienie w centralnej części kominka typu „koza” przytulonego do zastanego komina stworzyło swoistą przegrodę, dyskretnie dzieląc część wypoczynkową od części biesiadnej salonu.

Od strony wschodniej zaplanowane zostały dwie przestronne sypialnie, jedna z dużym łożem małżeńskim i druga z dwoma pojedynczymi łóżkami. W centralnej części apartamentu znajduje się hol i wygodna łazienka z otwartą przestrzenią prysznicową. Całość zwieńczona została odkryciem więźby dachowej ukazując tym samym drewnianą konstrukcję i dając poczucie większej przestrzeni.

Przy wyborze oświetlenia projektantce zależało na przeniesieniu do wnętrz kawałka plaży. Stąd lampy nad sofą przypominające ptaki czy też ta nad stołem wyglądająca jak słomkowy kapelusz z ogromnym rondem. Nawet lampki do czytania rozmieszczone w całym apartamencie przywodzą na myśl morskie klimaty.