fot. Marcin Betliński 20.10.2016 7 Wydarzenia

Fashion Day III, czyli co projektują koszalińscy studenci

O tym, że Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej jest wylęgarnią talentów, wiemy. Jednak wciąż za rzadko możemy oglądać ich projekty. Okazja do tego nadarzy się 6 czerwca – odbędzie się wówczas trzecia edycja Fashion Day organizowana przez studentów skupionych w The North Fashion.

Organizacja studencka The North Fashion zainaugurowała działalność w 2013 roku przy Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Powstała, by wspierać rozwój studentów kierunków związanych z projektowaniem ubioru, biżuterii i galanterii, ale także by promować modę w przestrzeni miasta. Opiekunem organizacji jest Sara Betkier, projektanta, absolwentka, a obecnie pracownik Zakładu Instytutu Wzornictwa.

Od 2013 roku organizacji udało się zrealizować kilka przedsięwzięć: wystawy w Koszalinie, Szczecinie i Pile, castingi dla modelek, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także kilka pokazów mody, w tym dwie edycje Fashion Day (2014 – w Teatrze Variete Muza; 2015 – w City Boxie).
Po trzech latach studenci wracają do tego pomysłu, a trzecia edycja imprezy towarzyszy jubileuszowi pięćdziesięciolecia Politechniki Koszalińskiej oraz dwudziestolecia Instytutu Wzornictwa. Będzie okazją do przekrojowego przyjrzenia się dokonaniom studentów, bo swoje prace pokaże kilknaście osób.
– Pokaz będzie podzielony na części – wyjaśnia Adrianna Wichrowska, przewodnicząca The North Fashion. – Pokażemy projekty zaliczeniowe-semestralne, kreacje dyplomantów Pracowni Projektowania Ubioru i kolekcję wspólną koła ph. „Snow Fashion”, przygotowaną specjalnie na imprezę. W sumie kilkadziesiąt modeli. Chcieliśmy wznowić tę inicjatywę po trzech latach przerwy, bo nie tylko pozwala pokazać naszą, młodych ludzi, aktywność i twórczość, ale też same okoliczności jej realizowania były inspirujące, pokazy dobrze odbierane, ze sporą publicznością. Mamy nadzieję, że teraz też tak będzie.

 

Pokaz odbędzie się 6 czerwca br. o godz. 18 w City Boxie na Rynku Staromiejskim. Będzie mu towarzyszyć koncert koszalińskiego zespołu Pepper Groove.

Wstęp jest wolny.