cover budomal Prestiżowy Adres

P. B. Budomal: apartamenty w sercu miasta

Komfortowe mieszkanie w centrum miasta może stać się docelowym adresem dla ludzi poszukujących jednocześnie komfortu, świetnej lokalizacji, niebanalnej architektury i najwyższej jakości wykonania. Taką propozycję dla wymagających ma Przedsiębiorstwo Budowlane Budomal, które kontynuuje swoją inwestycję przy ulicy Zwycięstwa w Koszalinie.

 

Pierwszy z budynków zespołu, który docelowo ma składać się z trzech elementów, znany jest jako Zwycięstwa 109. To bardzo charakterystyczny obiekt z elewacją wykonaną z czarnego klinkieru. Zewnętrznie podobny do niego będzie powstający właśnie drugi etap inwestycji. Gotowy jest już jego stan surowy. O ile w budynku przy Zwycięstwa 109 ulokowane są mieszkania małe i o średniej wielkości, apartamenty w budowanej właśnie części zaczynają się od powierzchni 55 m kw., a największe (dwupoziomowe na najwyższej kondygnacji) to niemal 140 m kw.

– Jest to budynek świetnie ulokowany. W centrum a jednocześnie odsunięty od ruchliwej ulicy Zwycięstwa. Oferuje doskonale doświetlone duże mieszkania, w których okna będą wychodzić na zieleń parku – podkreśla Marek Subalski, współwłaściciel Budomalu. Adam Słowik, drugi ze współwłaścicieli firmy, dodaje: – Elementem wygody jest również to, że suchą stopą mieszkańcy dotrą do auta i tak samo suchą stopą wrócą do mieszkania. W domu zamontowana będzie bowiem cicha winda zjeżdżająca do poziomu garażu. Inny element komfortu to komórki lokatorskie oraz miejsca na wózki i rowery urządzone na parterze. Nie trzeba będzie z wózkiem albo rowerem zjeżdżać do piwnicy ani na półpiętro.

Dwupoziomowe apartamenty na ostatniej kondygnacji oprócz powierzchni blisko 140 m kw. oferują przestronne tarasy.
Dwupoziomowe apartamenty na ostatniej kondygnacji oprócz powierzchni blisko 140 m kw. oferują przestronne tarasy.

Nabywcy otrzymają lokale – nawet te największe, gdzie na jednym poziomie znajduje się 96 m kw. – jako otwartą przestrzeń, bez żadnej ściany konstrukcyjnej pośrodku. Jeżeli ktoś zechce mieć apartament w formie jednej sali, może go w takiej postaci pozostawić. Jeśli zaś chciałby podzielić powierzchnię według swojego pomysłu, również może to w prosty sposób wykonać.

W omawianym budynku loggie i tarasy będą miały powierzchnię 30-40 m kw. Zaprojektowane zostały tak, by to co się znajduje na ich powierzchni nie było widoczne dla nikogo z zewnątrz, ale jednocześnie by zapewniały nieograniczony dostęp światła słonecznego. Można się będzie na nich czuć zupełnie swobodnie, niemal intymnie, bo również sąsiedzi nie będą mieli szans zajrzeć sobie na tarasy nawzajem. Pełne poszanowanie prywatności!
Deweloper i projektanci domu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że komfort akustyczny ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia. Zaproponowali w tym zakresie rozwiązania, które są rzadkością. Warstwa posadzkowa ma grubość 22 cm – dwa razy więcej niż w typowych rozwiązaniach. Oprócz warstwy izolacji styropianowej, w której poprowadzone są elementy instalacyjne, na całości rozłożona będzie warstwa styropianu wygłuszającego, która nie jest w żadnym miejscu poprzerywana, a więc nie ma niebezpieczeństwa powstawania tzw. mostków akustycznych. Daje to spadek poziomu hałasu o 30 decybeli!

Dzięki dużym przeszkleniom niemal zanika granica między wnętrzem a tarasem.
Dzięki dużym przeszkleniom niemal zanika granica między wnętrzem a tarasem.

Podobnie z klatką schodową. Schody są umieszczone na transolach akustycznych, co oznacza, że tłumione są dźwięki związane z ich używaniem – po prostu żadne odgłosy nie przenoszą się na stropy i ściany, a więc nie przenikają do wnętrza mieszkań. Warto podkreślić: są to rozwiązania stosowane najczęściej tylko w wysokiej klasy obiektach hotelowych.

Z kolei nowoczesna o cicha winda jest tak ulokowana, że nie styka się z żadną ścianą mieszkań. Nie ma więc obawy, by jakieś dźwięki związane z jej pracą były odczuwalne w którymkolwiek z mieszkań.
Na komfort wpływa również niewielka liczba mieszkań w całym budynku. Właściciele Budomalu mówią: – Świadomie proponujemy tylko duże mieszkania, bo takie realizują ludzką potrzebę stabilizacji. Przykładamy dużą wagę do tego, by przyszli mieszkańcy czuli się dobrze nie tylko w tych czterech ścianach, które kupili, ale także w przestrzeni wspólnej. Dlatego klatki schodowe są przestronne i pomyślane nie tylko jako funkcjonalny element komunikacji. Zależy nam na tym, by to co wewnątrz mieszkań było spójne pod każdym względem z tym, co poza nimi, a więc przestrzenią wspólną i otoczeniem budynku.

Widok budowanego obecnie II etapu od strony ulicy Jedności.
Widok budowanego obecnie II etapu od strony ulicy Jedności.

Po zakończeniu realizacji całego projektu jego trzy budynki wypełnią przestrzeń między odnowioną niedawno siedzibą Prokuratury Rejonowej a przyszłą siedzibą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, która stanie wkrótce w miejscu dawnej komendy policji na rogu – to od strony ulicy Zwycięstwa. Od ulicy Jedności zaś teren ten będzie sąsiadował z dużą willą zajmowaną przez Izbę Obrachunkową, zapleczem szkół średnich i na najdłuższej linii – z parkiem miejskim.

Auta będą wjeżdżać do podziemnych garaży w poszczególnych budynkach i nie będą widoczne dla ludzi. Na zewnątrz piesi nie będą narażeni na kontakt z samochodami. Między pierwszym istniejącym budynkiem a drugim i w ostatecznym efekcie trzecim powstanie coś w rodzaju małego pasażu handlowego. Utworzą go cztery już działające lokale na parterze budynku Zwycięstwa 109, dwa w budowanym obecnie i te, które zostaną ulokowane w trzecim.

Zdarza się niezwykle rzadko by jeden inwestor miał wpływ na urządzenie w centrum miasta pewnej całostki urbanistycznej. Tutaj deweloper buduje na trudnej działce, gdzie budynki może postawić tylko w centralnej części terenu, a jednocześnie ma wpływ na ukształtowanie całego kwartału i poprzez przyjęte rozwiązania zaprasza do niego ludzi – nie tylko mieszkańców budowanych przez siebie domów.

Dzięki podziemnej hali garażowej samochody nie będą zajmowały miejsca wokół budynków.
Dzięki podziemnej hali garażowej samochody nie będą zajmowały miejsca wokół budynków.

Bliższe informacje na temat inwestycji oraz warunków handlowych znajdą Państwo w biurze dewelopera:

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMAL Słowik, Subalski, Zięba s.j.

ulica Franciszkańska 18, Koszalin
Telefon: 94 342 39 75
E-mail: biuro@budomal.pl
www.budomal.pl