Ilustracja 1 niska zabudowa Prestiżowy Adres

Osiedle Zwycięstwa – ruszył I etap budowy

To jest chyba największe marzenie każdego dewelopera: mieć nabywców na każdy metr powierzchni, zanim ruszy budowa. Blisko tego ideału znalazło się Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer, które rozpoczęło właśnie realizację pierwszego etapu inwestycji przy ulicy Zwycięstwa 232 w Koszalinie. To kolejny raz, kiedy firma wyznacza trendy i nowe standardy. Jakość propozycji w pełni uzasadnia użycie określenia „mieszkania apartamentowe”.

 

Przygotowania do budowy, głównie sprawy związane z nabyciem przez dewelopera gruntu, zajęły sporo czasu. Równolegle trwały prace nad szczegółową koncepcją zabudowy. Informacje o tym, jaki ma mieć ona charakter, szybko rozeszły się po mieście pocztą pantoflową. I najwyraźniej trafiły w zapotrzebowanie, bo zanim na budowie wbito po raz pierwszy łopatę w ziemię, powstała pokaźna lista rezerwacji planowanych mieszkań.
Wioletta Stelmach, dyrektor generalna w PB Kuncer, nie kryje zadowolenia, ale jednocześnie nie poddaje się emocjom: – Na niektóre mieszkania mamy nawet trzech lub czterech chętnych. To fakt. Ale trzeba pamiętać, że są to wstępne, nic niekosztujące deklaracje. Kiedy przyjdzie do zawierania umów, z pewnością część osób zrezygnuje. To zrozumiałe.

Działka szczytem budynku wychodzi na ulicę Zwycięstwa, ustawiona jest równolegle do pobliskich ulic Zielonej i Morelowej, pomiędzy którymi jest zlokalizowana. Budynki, które na niej powstaną, tworzą wiele brył przesuniętych względem siebie, tak by nie zacieniały się wzajemnie.

Jeden z budynków, pod który kopane są właśnie fundamenty, będzie miał trzy, a drugi dwie klatki schodowe. Oba będą trzykondygnacyjne (parter, pierwsze i drugie piętro). Ale tutaj od razu warto powiedzieć, że duże mieszkania na drugim piętrze zaplanowano jako dwupoziomowe. Do decyzji nabywcy pozostanie ustalenie, na którym poziomie znajdzie się kuchnia, łazienka i pokój dzienny. Z wyższego poziomu mieszkańcy wyjdą na przestronne tarasy ulokowane na dachu budynku. Lokatorzy mieszkań położonych niżej również będą mieli gdzie zaczerpnąć świeżego powietrza, bo ich lokale uzupełnią duże balkony a na parterze tarasy.

 

Osiedle Zwycięstwa zaoferuje łącznie 80 mieszkań. W trzyklatkowym budynku ABC, którego budowa już ruszyła, znajdzie się 45 mieszkań w stanie deweloperskim, o powierzchni od 31 do 104 metrów kwadratowych. Będą również 4 lokale użytkowe. Zakończenie prac zaplanowane jest na sierpień przyszłego roku.

Terminu można być pewnym, bo Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer przyzwyczaiło już klientów, że jeśli nie w ustalonym terminie, to nieco przed nim oddaje nabywcom ich wyczekiwane lokale.

Jeszcze w trakcie budowy pierwszego etapu, rozpocznie się wznoszenie drugiego domu (dwuklatkowy budynek DE), a w nim nieco ponad 30 mieszkań z powierzchnią od 31 do 80 metrów kwadratowych, z balkonami oraz tarasami na parterze.

Wioletta Stelmach uważa, że główną przyczyną tak żywego zainteresowania inwestycją jest jej lokalizacja, dosłownie – prestiżowy adres. Zwycięstwa 232 to już osiedle Rokosowo, a jednak to ta spokojniejsza część pryncypalnej koszalińskiej ulicy. Przy tym forma budynków (zaledwie dwa piętra) pozwala z góry założyć, że będzie się tam mieszkało komfortowo. Ich bryły są wydłużone, odsunięte od ulicy, a to oznacza, że będzie w nich cicho. Tym bardziej, że otoczenie stanowi zabudowa jednorodzinna – niska, z masą zieleni.

Lokalizacja niewątpliwie była magnesem. Ale powiedzmy to wyraźnie: na pewno ogromną rolę odegrał również fakt, że PB Kuncer to synonim jakości i rzetelności. Firma demonstruje pewien rodzaj ambicji, która przekłada się na korzyści dla nabywców, ale i dla miasta. Wystarczy spojrzeć na niedawno oddany do użytku wielorodzinny dom przy ulicy Pileckiego (d. Gwardii Ludowej), dzięki któremu wiecznie zabałaganiony teren został uporządkowany i powstał obiekt w bardzo dobrym stylu. Można powiedzieć, że to wzór godny naśladowania.
Osiedle Zwycięstwa zaś to kontynuacja takiego sposobu myślenia o przestrzeni miejskiej i jeszcze wyżej zawieszona poprzeczka, jeśli chodzi o klasę architektury.

Zarówno przy ulicy Pileckiego, jak i na rozbudowywanym systematycznie Osiedlu Cypryjskim (część kompleksu znanego pod nazwą Osiedle Unii Europejskiej) widać jeszcze jedną charakterystyczną właściwość sposobu pracy PB Kuncer. Chodzi o to, że deweloper czuje się odpowiedzialny nie tylko za sam budynek, ale również za jego otoczenie. Uznaje, że dla komfortu życia ład, zieleń, porządne chodniki, miejsce zabaw dla dzieci, skwerek gdzie można na chwilę przysiąść są niezwykle ważne. Stąd dbałość o te elementy.
Nie inaczej będzie w przypadku najnowszej realizacji przy ulicy Zwycięstwa. Mała architektura, nasadzenia roślin, plac zabaw dla dzieci mają powstawać wraz z budynkami. Od razu, a nie w bliżej nieokreślonej przyszłości, jak to często bywa.

Wewnątrz domów, w częściach wspólnych, zaplanowane jest użycie wysokogatunkowych materiałów wykończeniowych, w tym gresów z górnej półki. W każdej klatce schodowej znajdzie się cichobieżna winda z przestrzenią większą niż standardowa. Winda zwiezie osoby bezpośrednio do hali garażowej obliczonej na 96 miejsc postojowych (hala będzie wspólna dla obu budynków). Klatkę schodową osłaniać mają szklane tafle wmontowane w balustrady ze stali nierdzewnej.

Ciekawym, a dla lokatorów wygodnym rozwiązaniem (wypraktykowanym wcześniej przez dewelopera na Osiedlu Cypryjskim) są komórki lokatorskie usytuowane na tym samym piętrze. Doskonale nadają się na one dodatkową garderobę, podręczny schowek, spiżarenkę, miejsce przechowywania rowerów, wózków dziecięcych albo sprzętu sportowego.

 

Wioletta Stelmach

Wioletta Stelmach komentuje: – Swoimi wcześniejszymi realizacjami udowodniliśmy, że u nas najwyższa jakość do nie deklaracja, ale rzeczywistość. Klienci wiedzą, czego się po nas spodziewać. Osiedle Zwycięstwa będzie jednak czymś, co chcemy by stało się naszą nową wizytówką. Takiego kompleksu mieszkań o takim standardzie, w Koszalinie nikt przed nami nie zaproponował.
Na koniec ciekawostka. Na działce przy ulicy Zwycięstwa 232, od strony ulicy, stoi przedwojenny dom z ciemnoniebieską elewacją. Objęty jest on ochroną konserwatorską. Jak informuje dyrektor Stelmach, zostanie on w ostatnim etapie realizacji Osiedla rozebrany i wybudowany na nowo zgodnie z wytycznymi planu w zakresie ochrony konserwatorskiej. Znajdą się w nim dwa luksusowe mieszkania, a na parterze dwa lokale usługowe.

 

BIURO SPRZEDAŻY:

Koszalin, ul. Wąwozowa 15KUNCER_logo
tel. kom. 603 864-499, 601 639-055
tel. 94 343 45 67

www.osiedlezwyciestwa.pl
www.facebook.com/pbkuncer
www.pbkuncer.pl