Tak jak Szwajcarzy słyną z produkcji wyjątkowych zegarków, a Niemcy ze znakomitych samochodów, tak Norwegowie to z kolei niedoścignieni specjaliści w branży kominkowej. W salonie Manufaktura kominków, przy ul. Szczecińskiej 37 w Koszalinie, można zaopatrzyć się w najlepsze wkłady kominkowe i piece wolnostojące prosto ze Skandynawii. W skład oferty koszalińskiego salonu wchodzą m.in. produkty tak uznanych na rynku marek jak Jotul czy Scan.
Kominek zajmuje zazwyczaj najbardziej wyeksponowane miejsce we wnętrzu, więc powinien cechować się ponadczasowym designem i niepodważalną jakością. Ważna jest przy tym prostota użytkowania, a także ekologia. Norwegia posiada najsurowsze na świecie wymagania pod względem emisji, dlatego wybierając skandynawskie kominki, można mieć pewność, że będzie to bezpieczna inwestycja na długie lata. – Fakt, że norweska marka Jotul, której produkty dostępne są w naszym salonie, oferuje aż 25-letnią gwarancję, najdłuższą na rynku, świadczy o tym, że są pewni niebywałej jakości swoich produktów – zauważa Piotr Mielańczuk, właściciel Manufaktury kominków.
Bogata ilość dostępnych modeli pozwala idealnie dopasować kominek zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza. Czy są jednak jakieś zauważalne trendy wśród mieszkańców Koszalina? – Niesłabnącą popularnością cieszą się wkłady kominkowe z szerokimi przeszkleniami z kilku stron, które zapewniają niesamowity widok na palący się ogień, a także nowoczesne piece wolnostojące marki Scan, dostępne w wielu, także nieszablonowych, kolorach – wylicza Piotr Mielańczuk. Wybór pieca wolnostojącego wiąże się z wieloma plusami – oszczędzamy np. na obudowie, której nie wykonujemy i nie musimy tym samym czekać na, często odległy, wolny termin u montażystów. Piece (czy też bardziej potocznie – „kozy”) często wyróżniają się też odważniejszym wzornictwem, co sprawdza się przy bardziej nowatorskich wnętrzach.
Swoich zwolenników mają też eleganckie kominki z obudową ze steatytu. To naturalny materiał, który oprócz walorów estetycznych, posiada również wyjątkowe właściwości akumulacyjne. Steatyt magazynuje ciepło, gdy w palenisku pali się ogień, a po jego wygaśnięciu jeszcze przez długi czas oddaje je do pomieszczenia. Połączenie żeliwnego kominka ze steatytem to więc gwarancja obniżenia samych kosztów ogrzewania. – W Norwegii blisko 90% montowanych obecnie kominków posiada elementy steatytowe, a trzeba przyznać, że Skandynawowie doskonale wiedzą, jak walczyć z zimnem. Warto ich pod tym względem podglądać i naśladować – zauważa na koniec właściciel salonu.
Koszalin, ul. Szczecińska 37 (obok stacji paliw)
tel. 731 199 674