budowa 1304zr 1 Prestiżowy Adres
Fot. Agnieszka Orsa

Dom w cenie mieszkania

Klucz do rynkowego sukcesu: stworzyć produkt, który trafi w potrzeby dużej grupy klientów. W mocno konkurencyjnej branży deweloperskiej tą metodą działa młoda koszalińska firma Dom Deweloper. Ma ona już za sobą kilka udanych realizacji, jedną właśnie kończy, a następną rozpoczyna. Proponuje coś, co Maciej Ilecki, prezes zarządu, nazywa „przewróconym blokiem” – mieszkania w szeregowych domach jednorodzinnych.

 

Maciej Ilecki wyjaśnia: – Oferujemy je w cenie dużego mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, dając jednocześnie komfort życia w domku, czyli większą prywatność, ciszę, zieleń. Okazały się strzałem w dziesiątkę.

budowa-1309

Zrozumieć świat klienta

Jak pokazują statystki, 80 proc. nowych domów w Polsce kupują ludzie, którzy nie ukończyli 40. roku życia, zazwyczaj młode rodziny z dziećmi, ale coraz częściej również single albo pary w związkach nieformalnych.

Proces dochodzenia do pierwszego własnego domu zawsze wygląda podobnie. Najpierw jest życie u rodziców albo wynajęta kawalerka. Później mieszkanie dwupokojowe, a jak pojawi się zdolność kredytowa (wynikająca ze stabilnego zatrudnienia i zarobków na poziomie wyższym niż najniższa krajowa) przychodzi zakup pierwszego własnego locum. Rodzą się dzieci i potrzeba większej ilości miejsca, a wraz z nią pytanie: większe mieszkanie czy może jednak dom?

Barierą dla nabywców bywa cena. Firmy budujące domy na sprzedaż zdają sobie z tego sprawę. Nie wszystkie chcą albo umieją podjąć wyzwanie i zaproponować coś, co stanie się alternatywą wobec dużego tradycyjnego mieszkania a jednocześnie pozwoli klientowi korzystać z komfortu życia w domu.

 

Dom Deweloper znalazł pozytywną odpowiedź. Maciej Ilecki wspomina: – Spróbowaliśmy wyobrazić sobie życie naszego potencjalnego klienta należącego do grupy osób chcących kupić swój pierwszy dom a posiadających przeciętny status materialny. Obmyśliliśmy rozwiązanie. Zrobiliśmy to tak precyzyjnie, że dało się to przenieść wprost na konkretne projekty segmentów w zabudowie szeregowej. Wielu architektów mówiło nam, że nasz pomysł jest nie do zrealizowania, a my kolejnymi inwestycjami udowodniliśmy realność naszej wizji.

budowa-1298zr

Dwa mieszkania w segmencie

Jeśli obejrzymy Osiedle Rubinowe, którego budowa właśnie dobiega końca, zrozumiemy na czym ta wizja polega. Otóż w każdym segmencie „szeregowca” („przewróconego bloku”, żeby odwołać się do słów Macieja Ileckiego) są dwa mieszkania. Mieszkanie na parterze ma 46 m kw. powierzchni i podzielone jest na 3 pokoje (największy z aneksem kuchennym). Nabywcy otrzymują do dyspozycji taras z ogródkiem i 2 miejsca postojowe (po 2 miejsca przypisane są zresztą do każdego lokalu). Cena sprzedaży – od 219 000 zł (z VAT). Mieszkanie na piętrze, posiadające odrębne wejście, to 56 m kw. powierzchni i również 3 pokoje, duży balkon i poddasze gratis. Jeśli ktoś zdecyduje się strych zagospodarować, uzyskuje około 81 m kw. powierzchni mieszkalnej. Cena – 269 000 zł (z VAT) – zostało już ostatnie.

Obecnie na Osiedlu Rubinowym dostępnych jest jeszcze 7 lokali.

 

Wysoka jakość, spokój i bezpieczeństwo

Artur Śliwowski z biura sprzedaży Dom Deweloper informuje: – Osiedle zostanie ogrodzone i wyposażone w oświetlenie zewnętrzne. Brama wjazdowa będzie otwierana zdalnie, za pomocą pilota. Urządzimy również zakątek rekreacyjny, gdzie będzie można przysiąść na chwilę, porozmawiać z kimś, popatrzeć na bawiące się dzieci. Oczywiście całość inwestycji otoczy zieleń. Lokale oddajemy w stanie deweloperskim, z wszystkimi instalacjami: elektryczną, centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami i piecem marki Viessmann, domofonową i oczywiście wodno-kanalizacyjną. Na piętrze są one wyprowadzone w kierunku strychu, co na pewno ułatwi jego adaptację.

Maciej Ilecki uzupełnia: – Trzyszybowe okna i doskonałe ocieplenie budynków powodują, że koszt ogrzewania mieszkań jest niewysoki. Jak pokazują doświadczenia lokatorów podobnych domów, które wcześniej oddaliśmy do użytku, miesięcznie w okresie grzewczym rachunki za gaz nie przekraczają 250 zł, co w porównaniu z kosztami ciepła w typowych blokach jest kwotą naprawdę niską.

Dom Deweloper porozumiał się z koszalińską kablówką, która doprowadzi na osiedle swój światłowód, zapewniając sygnał telewizyjny i szybki Internet.

budowa-1278zr

Ważny etap w życiu

Maciej Ilecki mówi: – Możemy mieć satysfakcję, że właściwie zrozumieliśmy świat naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu kupiona u nas nieruchomość nie będzie rozwiązaniem docelowym, takim do końca życia. To naturalne. Ale bez wątpienia zakup oznacza dla nich wejście w nowy, ważny etap życia. My zaś, realizując kolejne inwestycje, gromadzimy cenną wiedzę, która pozwala proponować rozwiązania coraz lepiej dopasowane do potrzeb nabywców.

Dom Deweloper na rynku deweloperskim działa od 2015 roku. Zaczął od dwóch domów (4 mieszkania) na ulicy Dzierżęcińskiej. Po nich oddał do użytku 28 mieszkań w 14 domach na Osiedlu Unii Europejskiej. Dobiegająca budowa przy ulicy Rubinowej jest więc trzecim samodzielnym przedsięwzięciem firmy.

 

Czwartym zaś, jednocześnie największym z dotychczasowych, będzie Osiedle Bursztynowe zlokalizowane niemal na granicy Koszalina i Niekłonic (gmina Świeszyno). Formalnie adresem będą Niekłonice, ale to miejsce, z którego pod koszaliński ratusz dojedziemy szybciej niż z krańców Rokosowa. Chodzi o teren między stadniną koni a kompleksem ogródków działkowych. Prace budowlane już trwają. Docelowo Dom Deweloper zaoferuje na Osiedlu Bursztynowym 24 budynki z 48 mieszkaniami.

Zdaniem Macieja Ileckiego obie aktualne lokalizacje są „rozwojowe”. Osiedle Rubinowe, leży w pobliżu ulicy Gnieźnieńskiej, gdzie w miejskich planach zagospodarowania przewidziany jest dynamiczny rozwój budownictwa jednorodzinnego, a więc nie uciążliwego. „Rzut beretem” stamtąd do Centrum Handlowego Atrium, do pętli autobusowej i Wodnej Doliny. Podobnie Osiedle Bursztynowe leży na terenie, gdzie w najbliższym czasie powstanie duży kompleks mieszkaniowy. – Zasób działek na Osiedlu Unii Europejskiej praktycznie się wyczerpał. Miasto będzie się rozrastało na kolejnych obrzeżach – podkreśla Maciej Ilecki.

 

 

svg%3E Prestiżowy AdresDOM DEWELOPER Sp. z o.o.

75-800 Koszalin ul. 1 Maja 20/5
+48 94 30 70 170
info@dom-deweloper.eu
www.dom-deweloper.eu