BUKIETY BANKIETY 2 Prestiżowy Ślub

Jak wybrać bukiet ślubny

Bukiet w dużym stopniu dyktuje aranżację wesela. Butonierka pana młodego, dekoracja stołów, często wystrój kościoła – te wszystkie elementy mają nawiązywać swoim stylem do bukietu panny młodej. Nie każda forma, barwa, czy kwiat pasuje do danej sylwetki lub sukni. Na co więc zwrócić uwagę?

Pierwsza zasada jest prosta. Panny młode o filigranowej budowie i niskim wzroście nie powinny wybierać długich i kaskadowych bukietów, które jeszcze bardziej optycznie skrócą ich sylwetkę. Kwiaty przypominające berło też nie będą dobrym wyborem. Wiązanka powinna być delikatna i niewielka, dopasowana do figury. Zatem im drobniejsza panna młoda, tym skromniejszy bukiet.

Z kolei panie o wyższym wzroście i okrąglejszych kształtach mogą sobie pozwolić na więcej. Do nich pasować będą bukiety kaskadowe i asymetryczne, które automatycznie wysmuklą sylwetkę i nadadzą elegancji. W takim przypadku należy się wystrzegać zbyt małych wiązanek.

Równie ważnym krokiem jest dobranie bukietu do kroju i stylu sukni, tak aby współgrał z całością.

Bukiet klasyczny, czyli najbardziej popularny. Składa się z mniejszych kwiatów ułożonych w kształcie półkuli, której średnica zazwyczaj nie przekracza 30 cm. Zdecydowanie nadaje się do romantycznych stylizacji ślubnych dla panien młodych, którym zależy na nawiązaniu do ślubnej tradycji. Taki bukiet sprawdzi się w przypadku dopasowanych sukni klasycznych, sukni ślubnych w kształcie litery „A” (krój lekko rozkloszowany, z szerokim dołem) oraz sukniach popularnie znanych jako „beza”.

Bukiet kaskadowy, to ten typ bukietu, który wygląda na „wylewający się z dłoni”. Jest to styl elegancki, klasyczny, więc perfekcyjnie współgrać będzie z welonem. Nie należy on do popularnych typów bukietów, jednak jeśli kwiaty zostaną dobrane w przemyślany sposób, zdecydowanie może on dodać ekstrawagancji oraz oryginalności. Floryści polecają je wysokim pannom młodym, które wybrały suknię ślubną typu „rybka”.
Kwiaty polne, czyli jeden z aktualnie najmodniejszych rodzajów bukietów, w skład którego wchodzą przeróżne formy kwiatów sezonowych. Charakteryzuje się prostotą, ciekawym ułożeniem oraz nawiązaniem do stylu boho.

Bukiet asymetryczny, czyli ułożony chaotycznie z przeróżnych formacji kwiatowych, które pomimo swojej formy zostały przedstawione w designerski oraz przemyślany sposób. Idealnie sprawdzają się z suknią o pudrowej kolorystyce z dekoltem „Halter”.

Bukiet długi, ma wiele wspólnego z klasycznym bukietem. Cechuje się on elegancją i konkretnością. Długie kwiaty nadają tej wiązance eleganckiego charakteru przy jednoczesnym zachowaniu prostej formy. Polecany jest wysokim pannom młodym.

Trendy 2018

– Panny młode są coraz bardziej odważne, nie boją się mocnych kolorów. Przełamują schematy – mówi Patrycja Kaszubowska, florystka. – W bieżącym sezonie z pewnością kolory mocne będą na topie. Wszelkie śliwki, burgundy, marsale to dalej się podoba i wpisuje się w trendy. Dodatkowo kolor butelkowej zieleni/khaki jest coraz częściej dodawany do całej aranżacji.