nowymercedes benzcls 07 Motoryzacja

Trzecia generacja oryginału

Najnowszy CLS daje początek nowemu językowi designu Mercedes-Benz, wyrażanemu „czystymi” konturami i oszczędnymi liniami. Jego charakter podkreśla rozszerzający się ku dołowi grill oraz pochylony do przodu profil przedniego pasa. Kolejne znaki rozpoznawcze to szerokie, smukłe reflektory główne oraz dwuczęściowe tylne lampy. Jednocześnie nowe czterodrzwiowe coupé odzwierciedla ponadczasową aurę pierwszego CLS-a – samochodu, który stworzył nowy segment rynku i szybko zdobył status ikony designu. Ten wspaniały model jest już dostępny również w Koszalinie.

 

Wszystkie wersje najnowszej generacji modelu otrzymują nowe jednostki napędowe: rzędowe „szóstki” i „czwórki” zasilane benzyną oraz olejem napędowym. Podobnie jak poprzednicy, nowy CLS emanuje pewnością siebie i sportowym stylem: to samochód budzący fascynację, imponujący komfortem na dalekich trasach i wyciszeniem (współczynnik oporu powietrza wynosi 0,26) oraz niezrównanym zaawansowaniem technicznym.
Najnowszy CLS korzysta z całkiem nowych silników. W chwili premiery rynkowej do wyboru będą trzy jednostki napędowe o 6 cylindrach:

 

CLS 350 d 4MATIC (210 kW/286 KM, 600 Nm; średnie zużycie paliwa 5,6 l/100 km, średnie emisje CO2 148 g/km)

CLS 400 d 4MATIC (250 kW/340 KM, 700 Nm; średnie zużycie paliwa 5,6 l/100 km, średnie emisje CO2 148 g/km)

CLS 450 4MATIC (270 + 16 kW/367 + 22 KM; średnie zużycie paliwa 7,5 l/100 km, średnie emisje CO2 178 g/km)

 

Sportowy z natury CLS ma też swoją komfortową stronę – oferuje m.in. zawieszenie pneumatyczne AIR BODY CONTROL, kontrolę komfortu ENERGIZING oraz najnowszą generację systemów informacyjno-rozrywkowych z funkcjami mobilnego biura (In-Car-Office), rozbudowaną łącznością ze smartfonem za pomocą Mercedes-Benz Link i bezprzewodowym ładowaniem. Dla ułatwienia obsługi panel dotykowy na konsoli środkowej wysyła sygnały haptyczne i akustyczne, potwierdzając wykonywane operacje.

Tradycyjnie, CLS ma bogate wyposażenie seryjne: reflektory diodowe LED High Performance, 18-calowe lekkie obręcze z mieszanym ogumieniem, systemy wspomagające Lane Keeping Assist i Speed Limit Assist, 12,3” ekran multimediów, nastrojowe oświetlenie z iluminowanymi otworami wentylacyjnymi, usługi Mercedes me connect oraz moduł komunikacji z łącznością LTE.

nowymercedes-benzcls-08

Nadwozie: pewny siebie dynamizm w stylu coupé z gwiazdą

Wyrazisty przedni pas zwraca uwagę typowym dla coupé Mercedesa diamentowym grillem, przedzielonym pojedynczą listwą. Jego kształt rozszerza się ku dołowi, nawiązując do wlotu powietrza Mercedesa-AMG GT. Pokrywa silnika płynnie łączy się z sąsiednimi panelami, a smukłe, charakterystycznie wyprofilowane reflektory dynamicznie podążają za konturami grilla.

W profilu CLS-a dominują wysokie, łukowate przetłoczenia błotników i drzwi oraz nisko poprowadzona linia dachu z pozbawionymi ramek bocznymi szybami. Pochylony przedni pas przywodzi na myśl nos rekina, a dzięki cofnięciu rantu maski wydaje się jeszcze dłuższy niż w rzeczywistości.
Spójna koncepcja kolorystyczna kabiny, panoramiczny kokpit
Luksusowe wnętrze Mercedesa CLS Coupé imponuje klarownymi rysami i stanowi kontynuację zmysłowych, płynnych konturów karoserii. Wyśrubowaną jakość wykończenia podkreśla szeroki wybór wysokiej próby materiałów.

Sportowy, szeroki optycznie kokpit i jego koncepcja kolorystyczna dają poczucie wyjątkowej przestronności. Aby uzyskać wrażenie płynności, w stylizacji paneli przednich i tylnych drzwi wykorzystano motyw fali. Rozbudowane nastrojowe oświetlenie obejmuje teraz iluminację otworów wentylacyjnych, których wygląd przywodzi na myśl silniki odrzutowe. Sportowe wrażenie podkreślają siedzenia, wykończeniem nawiązujące do ręcznego rzemiosła. Na życzenie dostępny jest panoramiczny kokpit z dwoma ekranami 12,3” umieszczonymi pod wspólną, szklaną taflą. Konsola centralna z okładziną z drewna – polerowanego na wysoki połysk lub o otwartych porach – za sprawą swojego wyprofilowania zdaje się unosić w przestrzeni.

Nowy model otrzymał specjalnie zaprojektowane fotele, które zależnie od rodzaju wykończenia wyróżniają się wysokiej jakości lamówką lub poprzecznymi przeszyciami. Choć CLS po raz pierwszy jest 5-osobowy, zewnętrzne tylne siedzenia wyglądają tak samo jak przednie, tworząc sportowe wrażenie osobnych miejsc. Bagażnik jest pojemny – mieści 520 litrów, a gdy zajdzie taka potrzeba, można powiększyć go poprzez złożenie trójdzielnego oparcia (40:20:40).

Dobre samopoczucie na dalekich dystansach: kontrola komfortu ENERGIZING
Kontrola komfortu ENERGIZING (opcja) łączy działanie poszczególnych układów samochodu z zakresu komfortu. Wykorzystuje funkcje klimatyzacji (w tym rozpylacz zapachów), foteli (podgrzewanie, masaż, wentylację), podgrzewanie podłokietników i kierownicy oraz oświetlenie i nagłośnienie, aby wykreować w kabinie specyficzną atmosferę, dopasowaną do nastroju lub potrzeb podróżujących. W ten sposób poprawia ich samopoczucie oraz wydajność.

Intelligent Drive: technologia z Klasy S

Nowa generacja CLS-a ma wiele wspólnego z najnowszą Klasą S, flagowym okrętem całej branży motoryzacyjnej. Model wyposażono w najnowszą generację systemów wspomagających. W ramach pakietu wspomagania bezpieczeństwa jazdy oferowane są systemy wspomagające korzystające z danych nawigacyjnych.
Gama układów z zakresu aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa ma modułową architekturę i standardowo zawiera: Active Brake Assist, Lane Keeping Assist, ATTENTION ASSIST, Speed Limit Assist oraz system ochrony podróżujących PRE-SAFE®. Kolejną nowością jest – również należący do seryjnej specyfikacji – system PRE-SAFE® Sound, który w obliczu zagrożenia kolizją przygotowuje narząd słuchu do spodziewanego hałasu zderzenia.

Udoskonalone systemy radarowe oraz kamera sprawiają, że nowy CLS ma jeszcze lepszy ogląd sytuacji na drodze. W celu przeliczania zachowań kierowcy systemy wspomagające po raz pierwszy w historii modelu korzystają z map i danych nawigacyjnych.

W korkach na autostradach lub drogach szybkiego ruchu możliwe są teraz zautomatyzowane postoje trwające do 30 sekund. W tym czasie CLS automatycznie rusza w odpowiedzi na zachowanie okolicznych uczestników ruchu (w połączeniu z Active Parking Assist).

Edition 1: ekskluzywny model na powitanie

Ekskluzywność CLS-a kumuluje się w powitalnej serii specjalnej Edition 1, dostępnej przez około rok od chwili premiery rynkowej. Oferuje ona szereg luksusowych dodatków niedostępnych w innych odmianach, w tym koncepcję kolorystyczną kabiny COPPER ART z fotelami obszytymi czarną skórą nappa z diamentowymi przeszyciami środkowych paneli oraz miedzianymi akcentami, miedziane przeszycia konsoli środkowej, siedzeń, podłokietników, deski rozdzielczej i paneli drzwi, a także unikalny diamentowy grill z matowymi zdobieniami i listwą z miedzianym akcentem. Wariant Edition 1 oferowany jest ze wszystkimi silnikami.

 
Zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Mojsiuk w Starych Bielicach 128 k/Koszalina, tel.: +48 94 34 77 372


Mercedes-Benz CLS 350 d 4Matic w programie Lease and Drive Basic 1% jest już dostępny na następujących warunkach:
Cena samochodu 350 500,00 PLN brutto
Udział własny 15%, 36 miesięcy, roczny przebieg 25 tys. km
Rata miesięczna 3 505,00 PLN netto