DSC 0246 Wydarzenia

Miłośnicy garbusów już myślą o lecie

Nie są grupą formalną, klubem czy stowarzyszeniem. Jednak jako paczka przyjaciół połączonych wspólną pasją co roku organizują jedyny w Polsce nadmorski zlot starych volkswagenów golfów, nazywanych popularnie garbusami. Nie ukrywają, że byłoby im łatwiej, gdyby znalazł się sponsor lub kilku sponsorów gotowych ich wesprzeć. Za naszym pośrednictwem apelują o pomoc do firm zainteresowanych reklamą w kontekście starych oryginalnych aut.

Pani Anna Szałapska mieszka w Białogardzie, pracuje w koszalińskim banku. Wraz z mężem pasjonuje się garbusami. Jest również zaangażowana w organizację dorocznych spotkań w Niechorzu (gmina Rewal). O zlocie mówi: – Tegoroczny będzie czternasty. Jest nietypowy, bo jedyny nad Bałtykiem, a na dokładkę przygotowywany nie w sposób sformalizowany, w oparciu o klub czy stowarzyszenie. Uznaliśmy jednak, że pozostaniemy przy tej formule, skoro się sprawdza. Oczywiście są wśród nas osoby bardziej i mniej aktywne. Niekwestionowanym liderem jest architekt Mirosław Hussakowski, który pracuje Urzędzie Gminy w Rewalu. Bierze na siebie najwięcej spraw i jest głównym koordynatorem zlotów.

Uczestnicy zlotów w Niechorzu mieszkają w Koszalinie, Białogardzie, Lęborku, Gdańsku. Niektórzy przyjeżdżają nawet ze Śląska. W tym roku spotkają się w terminie 29 czerwca -1 lipca, jak zawsze na polu namiotowym Duet.
– Formuła spotkań jest powtarzalna. Zawsze są koncerty, pokazy, konkursy. Największa atrakcja to paradny przejazd naszej kolumny po Niechorzu i Rewalu. Czasami dołączają do nas koledzy z grupy Klasyczny Koszalin. Poszukujemy sponsorów. Nie chodzi o świadczenia finansowe. Wielką pomocą dla nas byłoby ufundowanie okolicznościowych koszulek dla zlotowiczów, albo innych gadżetów do pakietu startowego. Chodzi o to, by każdemu pozostała pamiątka po zlocie. Nic wielkiego. To co możemy zaoferować w zamian, to reklama podczas zlotu, bannery, ulotki. Możemy również wozić reklamę na naszych samochodach, oczywiście naklejaną nie na trwałe. Wspiera nas co roku na przykład firma Krotoski Cichy z Koszalina, dealer samochodów marki Volkswagen, która funduje okolicznościowe tablice rejestrowe, umieszczając na nich swój logotyp – mówi Anna Szałapska. – Impreza ma charakter rodzinnego pikniku. Jej uczestnicy odwiedzają latem jeszcze inne imprezy, ale podkreślają że atmosfery takiej jak w Niechorzu nie ma nigdzie.

Osoby zainteresowane kontaktem z organizatorami zlotu w sprawie reklamy i każdej innej mogą zgłaszać się do pana Mirosława Hussakowskiego – telefon 503 037 453, adres e-mail: miroslaw.hussakowski@op.pl