12prestiż Wydarzenia

Zapraszamy do Galerii Antresola

Ponieważ kolejne wydanie „Prestiżu” ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2018 roku, już teraz zapowiadamy to ciekawe wydarzenie. „Między dymem a rzeczywistością” to wystawa fotografii Tomasza Juszkiewicza, którą w Galerii Antresola w koszalińskim Muzeum będzie można oglądać od 16 stycznia do 18 marca przyszłego roku.

Pokazane zostaną na niej samodzielnie zdjęcia wchodzące wcześniej w skład wystawy pt. „Północ – Południe” przedstawiającej dwa ginące zawody z dwóch przeciwległych krańców Polski – rybaków na północy i smolarzy na południu. – W związku z tym, że część pierwsza tej wystawy czyli „Północ” gościła już w Koszalinie, obecnie pokażę koszalinianom jej drugą część. Wystawa składa się z 21 fotografii czarno-białych i przedstawia smolarzy nie tylko przez pryzmat miejsca wykonywania zawodu, ale i miejsca wypoczynku. Pokazuje również ponadczasowy symbolizm przemijania i refleksję nad tym, jak różny wymiar może mieć osobiste szczęście – mówi autor prac.

Pochodzący ze Słupska Tomasz Juszkiewicz w Koszalinie mieszka od 1989 roku. Fotografuje zaś dopiero od roku 2009, za to bardzo intensywnie. Miał już 13 wystaw indywidualnych i 38 zbiorowych, zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest współpracownikiem Agencji Fotograficznej Fotonova, uczniem legendarnego Tomasza Tomaszewskiego. Fotografią socjologiczną, społeczną i reportażem zajmuje się od roku 2013.

W tym roku znalazł się w finale w najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej i reporterskiej w Polsce – Grand Press Photo miesięcznika „Press” w kategorii zdjęcie pojedyncze – kultura i rozrywka. Zdjęcie nominowane do nagrody było zrobione w Mielnie podczas XIV Międzynarodowego Zlotu Morsów w trakcie bicia rekordu Guiness’a we wspólnej zimowej kąpieli w morzu.