Laura La Wasilewska w pracowni S ph Bartosz Maciejewski Wydarzenia

Wernisaż wystawy „Widziane od wewnątrz”

Laura La Wasilewska to młoda, niezwykle utalentowana malarka tworząca i mieszkająca na przemian w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Prezentujemy w tym wydaniu „Prestiżu” w dziale Kultura krótką rozmowę z artystką, a tutaj zapowiadamy jej przyjazd do Koszalina. Wystawę portretów autorstwa Laury La Wasilewskiej będzie można oglądać między 21 grudnia 2017 roku a 21 stycznia 2018 roku w kawiarni Powidoki (Koszalin, ul. Piłsudskiego 4). Wernisaż 21 grudnia 2017 br., godz. 18.00.

Organizatorzy wystawy piszą: „W miastach nie mieszkamy dla ich wspaniałych rond, barierek, obwodnic i galerii handlowych, tylko dla emocji, inspiracji i pasji, które w nas budzą. Możliwość wymiany myśli, wspólnego przeżywania sztuki, zachwyt nad dobrą muzyką, kinem, kawą, jedzeniem, malarstwem czy architekturą – są tacy, którzy dopiero wtedy czują, że żyją naprawdę. Dla nich właśnie jest kameralna wystawa wybitnej polskiej artystki Laury La Wasilewskiej, która po raz pierwszy zagości w Koszalinie.”

Laura La Wasilewska (ur. 1986), niezależna artystka i kuratorka sztuki, mieszka i tworzy w Polsce i USA. Zdobyła ogromne uznanie w kraju i za granicą. Ma na swym koncie kilkanaście indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych wystaw. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Pani Laura specjalizuje się w malarstwie i rysunku. Mówi, że głównym tematem jej twórczości zawsze jest człowiek. A sądząc po radosnych, tętniących życiem pracach, które potrafią wypełnić światłem całe pomieszczenie, może się wydawać, że artystka ma do człowieka wiele miłości!

Podczas wystawy w Powidokach, współorganizowanej przez (już od pewnego czasu) koszalińskie Wydawnictwo Barbelo oraz twórcze stowarzyszenie „Na przykład”, zobaczyć będzie można cykl portretów kobiet znanych z polskiej sceny muzycznej, które artystka wykonała do książki „Kobieta metamuzyczna” (Wyd. Barbelo, 2013), oraz kilka innych, większych prac. A historia książki „Kobieta metamuzyczna” jest ciekawa. Poza zwykłym wydaniem, doczekała się ona wyjątkowej, limitowanej edycji bibliofilskiej, która powstała w Koszalinie, w pracowni Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley. Zaś przy okazji tej współpracy założyciele Wydawnictwa Barbelo rozkochali się w Koszalinie do tego stopnia, że postanowili tu zamieszkać.

Dla pani Laury tworzenie portretu jest próbą oddania wnętrza człowieka, stąd często powstają portrety łączące kilka ujęć, pozwalające odbiorcy na własne poszukiwanie drzwi do tego wnętrza.

Zapraszamy do Powidoków!