rekord w morsowaniu Wydarzenia

Trzeci Rekord Guinnessa dla morsów z Polski

Wydawca Guinness World Records poinformował, że oficjalnie został uznany rekord w największej liczbie kąpiących się morsów w wielu miejscach w tym samym czasie. Rekord został pobity w Polsce 13 grudnia 2015 roku. Do wody weszło wówczas 3717 osób w 42 lokalizacjach. Rekord został ustanowiony dwukrotną liczbą wymaganych uczestników. Pomysłodawcą, organizatorem oraz składającym wszystkie dokumenty związane z rekordem było Biuro Zlotu Morsów działające obecnie przy Centrum Kultury w Mielnie.

Pomysł pobicia tego rekordu powstał w Mielnie podczas jednego z Międzynarodowych Zlotów Morsów. Do bicia rekordu przystąpiły morsy z całej Polski, które tym razem nie musiały jechać nad morze tylko mogły przystąpić do rywalizacji o Rekord Guinnessa u siebie na miejscu. Prawie dwa lata trwało sprawdzanie wszystkich dokumentów dostarczonych do Guinness World Records w Londynie.

Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że w Mielnie podczas Międzynarodowych Zlotów Morsów dwukrotnie bity był rekord Guinnessa w grupowym zanurzeniu w zimnej wodzie w jednym miejscu. Po raz pierwszy w lutym 2010 roku, kiedy to do wody weszło 1054 morsów, a po raz drugi w lutym 2015 roku, kiedy w wodzie zanurzyły się 1799 osoby. Mielno było inicjatorem a także brało udział w biciu rekordu w największej liczbie kąpiących się morsów w wielu miejscach w tym samym czasie w grudniu 2015 r. W Księdze Rekordów Guinnessa zapisanych jest pięć rekordów w kategorii morsowania. Dwa z nich ustanowiono podczas Międzynarodowych Zlotów Morsów w Mielnie. To także rekord, bo żadne inne miasto na świecie nie może pochwalić się takim wynikiem.

rekord w morsowaniu