GTR3 Wydarzenia

Miejsca najczęstszych kontroli prędkości w Koszalinie

W 2017 r. policjanci wystawili kierowcom 1,5 mln mandatów za przekroczenie prędkości – wynika z danych Komendy Głównej Policji. Wkrótce liczba ta może się zwiększyć. Wszystko za sprawą zmian zapowiadanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego o powiększeniu sieci fotoradarów na polskich drogach. Są jednak miejsca w Koszalinie, w których policja regularnie mierzy prędkość kierowców. Gdzie zatem należy zachować szczególną ostrożność, by podróż samochodem minęła bezpiecznie i nie obfitowała w mandaty?

Eksperci marki Yanosik – najpopularniejszego w Polsce komunikatora dla kierowców, we współpracy z koszalińską firmą LEO oferującą m.in. markowe akcesoria GSM oraz telefony komórkowe, sporządzili listę najbardziej kontrolowanych przez policję miejsc w Koszalinie, biorąc pod uwagę statystyki zdarzeń zgłaszanych przez użytkowników systemu od stycznia do października 2017 roku.

– Nasz system działa w taki sposób, aby kierowcy byli przygotowani na różnego rodzaju sytuacje na drodze, zwiększając tym samym bezpieczeństwo podczas podróży. Stwarzamy możliwość dodawania ostrzeżeń, między innymi o wypadkach, zagrożeniach, utrudnieniach związanych z remontami, a także tych o kontrolach prędkości. Ich autentyczność weryfikowana jest przez kolejnych kierowców przejeżdżających przez dane miejsce, poprzez zatwierdzenie lub odrzucenie wcześniej dodanego komunikatu. Warto zauważyć, że z systemu Yanosik miesięcznie korzysta średnio półtora miliona kierowców, a co trzy sekundy dodawane jest zgłoszenie dotyczące bieżącej sytuacji na drodze. Dzięki temu siatka zgłoszeń kierowców jest bardzo szczelna, a my jesteśmy w stanie określić w jakich miejscach policja najczęściej prowadzi działania prewencyjne – komentuje Paweł Bahyrycz, reprezentujący markę Yanosik.

Gdzie zatem koszalińska policja „ustawia się” najczęściej?

 

mapka_KoszalinUwaga! W tych miejscach „suszą”

Po przeanalizowaniu zgłoszeń kierowców okazuje się, że policja ma swoje „ulubione” miejsca na mapie Koszalina, w których regularnie sprawdza prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. W jakich obszarach miasta lepiej zachować szczególną ostrożność? Przedstawia to poniższa lista:

na ul. Szczecińskiej w okolicach ronda mjr Zygmunta Szendzielarza Łupaszki,
na ul. Bohaterów Warszawy nieopodal skrzyżowania z ul. Brzozową,
na ul. Gdańskiej niedaleko skrzyżowania z ul. Rolną,
na ul. 4 marca przy skrzyżowaniu z ul. Sybiraków,
na ul. Gnieźnieńskiej w okolicach przejazdu kolejowego,
na ul. Gnieźnieńskiej nieopodal skrzyżowania z ul. 4 marca,
na al. Monte Cassino niedaleko skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich,
na ul. Gnieźnieńskiej w okolicach cmentarza,
na ul. Gnieźnieńskiej na skrzyżowaniu z ul. Diamentową.

Wszystkie miejsca kontroli prędkości można mieć jednak pod stałym nadzorem. W jaki sposób?

 

Bądź ostrzegany i unikaj mandatów

– Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i unikać mandatów warto wyposażyć się w bardzo pomocne urządzenia Yanosik GTR, dzięki którym kierowcy mogą otrzymywać i dodawać różnego rodzaju zgłoszenia, m.in. o kontrolach prędkości, wypadkach, remontach czy fotoradarach. W ten sposób z wyprzedzeniem można przygotować się do odpowiednich manewrów – ocenia Arkadiusz Klimczak, prezes firmy LEO.

Yanosik GTR został skonstruowany w taki sposób, żeby wyświetlane na nim komunikaty były czytelne dla kierowców, a fizyczne przyciski ułatwiały zgłaszanie widzianych na drodze zagrożeń. Ponadto Yanosik GTR poinformuje o ograniczeniach prędkości w momencie zbliżania się do kontroli. W ten sposób kierowca ma pewność, że porusza się z dozwoloną prędkością. Takie działanie znacznie minimalizuje ryzyko otrzymania mandatu i jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Urządzenie Yanosik GTR można kupić w Koszalinie w sklepach LEO przy ulicy Zwycięstwa 80 sklep 4 Mobile (naprzeciwko ratusza) i ulicy Jana Pawła II 20 (Galeria Emka, sklep LEO na parterze).