ROZKŁADÓWKA Temat z okładki
Fot. Natalia Snoch

Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica. Konsekwentnie, mądrze, z pasją

Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica jest pionierem kosmetologii w Koszalinie oraz gabinetem, do którego najszybciej docierają nowinki i trendy w profesjonalnej pielęgnacji urody. Właścicielka gabinetu, Edyta Słupczewska, ma powody do dumy i satysfakcji: najnowocześniejszy sprzęt, wspaniały, zaufany zespół fachowców, długa lista klientów, piękny salon powiększony o nową powierzchnię i – pozostając w terminologii branżowej – świeżo po liftingu. Dermalogica nigdy nie zwalnia tempa, dotrzymując kroku dynamicznie rozwijającemu się rynkowi beauty i biorąc z niego to, co najlepsze. Konsekwentnie, mądrze, z pasją.

 

Metamorfoza gabinetu.

Instytut Dermalogica – poza znakomitą jakością usług – zawsze wyróżniała dbałość o eleganckie i estetyczne otoczenie: przestronna poczekalnia, subtelny zapach, stylowe dodatki adekwatne do pory roku i imponujący wystrój całego pomieszczenia. Do tego świetna lokalizacja, w centrum Koszalina. W ciągu kilku lat gabinetowi sukcesywnie przybywa klientek, personelu, sprzętów i usług, zatem decyzja o powiększeniu przestrzeni była nieuchronna. Powierzchnia odnowionego gabinetu ma 100 metrów kwadratowych, cztery komfortowe pokoje zabiegowe plus recepcję i wygodną strefę wypoczynku dla pacjentów. W trzech gabinetach przeprowadzane są zabieg na twarz, w czwartym – na ciało: endermologia, karboksyterapia, epilacja laserowa. Styl wnętrza jest nieco bardziej minimalistyczny od poprzedniego, ale wciąż bardzo nowoczesny, jasny, łączący biel, czerń i szarości, szkło i metal.

 

Innowacyjne przeszczepy włosów

Śmiało można powiedzieć, że Instytut Dermalogica w Koszalinie i regionie odgrywa rolę „trendsettera” rynku kosmetologicznego. Wiele zabiegów wprowadza do oferty jako pierwszy i tak jest w przypadku najnowszej zdobyczy medycyny estetycznej, jakimi są przeszczepy włosów Regenera Activa. – Jest to w tej chwili najbardziej skuteczna, najnowocześniejsza metoda i bardzo się cieszę, że jako pionierzy możemy zaproponować ją w naszym mieście i na Pomorzu Środkowym – podkreśla Edyta Słupczewska. – Mogą z niej korzystać zarówno panie, jak i panowie.

Innowacyjność metody polega zarówno na sposobie zastosowania, jak i skróceniu czasu aplikacji i pojawienia się efektów. Tradycyjne przeszczepy polegają na wycinaniu pasów skóry, pobieraniu cebulek i wszczepianiu ich w pozbawioną włosów skórę. W tym przypadku pobiera się malutkie, dwuipółmilimetrowe wycinki, które wędrują do specjalnego urządzenia – wirówki, z której uzyskuje się zawiesinę komórek macierzystych, progenitorowych. Materiał wstrzykuje się w skórę podobnie do mezoterapii. Intensywny wzrost włosów jest zauważalny już po 40 dniach! – Bardzo ważna jest kwalifikacja pacjenta – podkreśla Edyta Słupczewska. – Skórę oglądamy najpierw specjalną kamerą, by zobaczyć, czy nie mamy do czynienia z całkowitą łysiną, gdzie nie ma szans, by włosy się pojawiły. Jeśli włosy są, nawet pojedyncze, uśpione – efekt się pojawi.

Zabieg nie jest bolesny na żadnym etapie, skóra jest przed nim znieczulana. Co istotne, zarówno pobranie materiału, jak i wszczepienie przeprowadzone jest w czasie jednego zabiegu (trwa on około pół godziny), wystarczy na wiele lat, a czasem w ogóle nie wymaga powtórzenia i jest znacznie tańszy niż przeszczepy tradycyjne.

 

Kroplówki witaminowe

Hit zza oceanu. Niezwykle popularny, choćby w Stanach Zjednoczonych, sposób na poprawę kondycji, jakości skóry, włosów i odżywienie organizmu. Skład ekspresowego koktajlu witaminowego jest dobierany w zależności do stanu i oczekiwań pacjenta. – Jak znalazł na trwający w najlepsze sezon przeziębień i grypy (witamina C!), świetne na detoks i odtrucie organizmu na przykład po całonocnej imprezie z procentami czy wzmocnienie ciała po męczącym tygodniu pracy. – Witaminy mają ogromny wpływ także na skórę, włosy, paznokcie. Te w tabletkach działają wolno, a kroplówka szybko, dostarczając nam pakiet odżywczy – mówi Edyta Słupczewska.
Zabieg wykonuje oczywiście lekarz, po ustaleniu zapotrzebowania klienta, dobrze byłoby poprzedzić zabieg badaniami, by najprecyzyjniej określić niedobory. Kroplówki warto wziąć w seriach – najpierw co dwa tygodnie, potem raz na pół roku.

 

DEPILACJA

Depilacja XXI wieku

Nie ma w tym określeniu przesady. Wystarczy powiedzieć, że diodowy laser Vectus opracowali naukowcy z Uniwersytetu w Harvardzie, a trudno o lepszą rekomendację. Uznawany jest za najnowocześniejszy na świecie laser do trwałego usuwania owłosienia. – W pierwszej kolejności bada parametry włosa – tłumaczy Edyta Słupczewska. – Następnie wysyła je do urządzenia, a ono dobiera odpowiedni program. Daje to optymalny efekt depilacji. Nie potrzeba, jak bywało przy użyciu mniej zaawansowanych laserów, wykonywać serii zabiegów, ale wystarczy kilka, by uzyskać perfekcyjną gładkość.

To nie koniec zalet. Kolejne przekonają największych sceptyków: zabieg przy użyciu Vectusa jest właściwie bezbolesny, nie pozostawia podrażnień mieszków, opuchlizn. Działaniem obejmuje duże partie skóry, depiluje bardzo szybko i precyzyjnie, a przez to trwa krócej.

 

ZESPÓŁ

Zgrany zespół

W Instytucie Dermalogica pracują osoby o najwyższych kwalifikacjach. – Każda z nich jest w pełni kompetentna, jeśli chodzi o każdy zabieg zarówno na twarz, jak i ciało i można być pewnym, że każda wykona go na równie wysokim poziomie – zaznacza Edyta Słupczewska. – To świetni fachowcy, o wszechstronnych umiejętnościach i mam do nich pełne zaufanie.
Siedmioosobowy zespół Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej tworzą: Edyta Słupczewska – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kosmetolog, Marek Iwaszko – lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, dyplomowane kosmetolożki: Marzena Domazer, Patrycja Grzywaczewska i Adrianna Rudol, Marta Czerkawska-Burgs – linergistka makijażu permanentnego oraz Joanna Kalkowska – recepcjonistka.

 


Instytut Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej Dermalogica
Koszalin, ul. Zwycięstwa 40/55-57,
CH Jowisz – I piętro
tel. kom. 668 469 240
instytutdermalogica@op.pl
www.instytut-dermalogica.pl

Zdjęcia: Natalia Snoch
Stylizacja: Marta Waluk
Fryzura: Justyna Kowalkowska
Make Up: Agnieszka Kwiecień
Modelki: Klaudia Kraszewska, Angelika Karabin