gladkaskorabezkolenia Zdrowie i uroda

Jeszcze bezpieczniej, jeszcze skuteczniej. Gładka skóra bez golenia

O ile jesieni można nie lubić, kosmetologicznie jest to pora najbardziej atrakcyjna. Co ciekawe, z tego samego powodu: braku słońca.

To właśnie ono wyklucza wykonywanie zabiegów, dla których przeciwwskazaniem jest przebywanie na niewielkim nawet nasłonecznieniu. Jesień otwiera więc sezon „na lasery”, także dlatego, że zabiegi wykonuje się w seriach i potrzeba zaplanować na nie dłuższy czas.

Dla Kliniki Pięknej Skóry „Cliniq” tegoroczna jesień to również sezon na nowości: w gabinecie pojawiły się urządzenia, za pomocą których można rozwiązać najczęstsze problemy skórne – Alma Harmony NIR i Alma Harmony Dye-VL, a także super nowoczesny laser do depilacji, Palomar Vectus. Ponadto – Cliniq rozszerzyło działalność o stomatologię i zaprasza do specjalistycznego gabinetu, gdzie można poddać się leczeniu stomatologicznemu pod mikroskopem. – Zależy nam na korzystaniu z najnowszych rozwiązań technologicznych – mówi Matylda Jezierska, współwłaścicielka Cliniq. – Rynek się rozwija, obserwujemy go uważnie i wybieramy z niego sprzęt, który najlepiej odpowiada potrzebom naszych pacjentek.

 

Palomar Vectus – na gładkie ciało

Cliniq w depilacji laserowej specjalizuje się od dekady, a więc czasu, kiedy w 2007 roku powstał gabinet. Śmiało można powiedzieć, że w tej dziedzinie jest ekspertem, także jeśli chodzi o wiedzę technologiczną. – Mieliśmy przyjemność pracować na różnych modelach laserów – mówi Matylda Jezierska. – Zaczęliśmy od Light Sheer Duet, potem Light Sheer Desire, ale cały czas dążymy do rozwoju, dlatego najnowszym zakupem jest laser diodowy Palomar Vectus. Jego wyróżnikiem jest możliwość wykonania depilacji szybkiej i mniej bolesnej. Ma dwie głowice – mniejszą i większą – operujące większą powierzchnią aktywną, więc laser obejmuje działaniem szersze pole i jest dokładniejszy.

Vectus wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny Skintel, które rozpoznaje unikalne właściwości skóry. Dane przekazywane są do systemu komputerowego, analizowane i stanowią podstawę do ustalenia indywidualnych, a zarazem optymalnych parametrów zabiegu.

 

Alma Harmony NIR – dla wrażliwców

Efekt działania tego lasera nazywa się liftingiem bez skalpela. Ujędrnia skórę, spłyca drobne i głębokie zmarszczki oraz bruzdy, rewitalizuje poszarzałą cerę. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą korzystać z silniejszych zabiegów ze względu na wiotką, cienką czy wrażliwą skórę. – Ma bardzo niewiele przeciwwskazań do użycia – mówi Matylda Jezierska.

– Mogą z niego korzystać kobiety karmiące na przykład do ujędrnienia brzucha po ciąży czy osoby z rozrusznikiem serca. Może być stosowany cały rok, na dowolnej części ciała, nie wyklucza użycia opalenizna, a do tego zabieg jest przyjemny, bezbolesny, bezśladowy i nie wymaga rekonwalescencji. Do trzydziestego roku życia można go stosować profilaktycznie. Jest świetną alternatywą dla fal radiowych, które dla niektórych osób są zbyt agresywne.

 

Alma Harmony Dye-VL – na naczynka i przebarwienia

Rozszerzone i popękane naczynka oraz przebarwienia to dwa najczęstsze problemy, z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetów kosmetologicznych. Alma Harmony Dye-VL można używać do twarzy, ale także dekoltu, ramion czy dłoni. Zabiegi są skuteczne i bezpieczne a także komfortowe dla pacjentów.

– Ten laser ma bardzo długą tradycję użytkowania i cieszy się bardzo dobrą opinią jako jeden z najskuteczniejszych w walce ze zmianami naczyniowymi: tzw. pajączkami, a w szczególności rumieniem – mówi Matylda Jezierska. – Radzi sobie doskonale z większością uporczywych przebarwień. Alma Harmony Dye-VL uzupełnia zakres działania drugiego lasera naczyniowego dostępnego w Cliniq – Fotona Nd: Yag. Teraz jesteśmy w stanie poradzić sobie z wszystkimi zmianami naczyniowymi na twarzy i ciele. Naczynka, naczyniaki rubinowe, rumień nie mają z nami szans…

 

Cliniq Stomatologia – na piękne i zdrowe zęby

Ostatnią nowością, nie w postaci sprzętu, ale działalności jest stomatologia. Do zespołu Cliniq dołączył dr Jakub Kaleta. –Specjalizuje się w endodoncji, czyli leczeniu kanałowym – mówi Matylda Jezierska. – Jest to gabinet stomatologii mikroskopowej, dzięki której zabiegi wykonywane są pod dużym powiększeniem, co gwarantuje dużo bardziej precyzyjne opracowanie zębów. Właściwie tego typu praktyka powinna być stosowana powszechnie, ale w Koszalinie będzie to jedno z niewielu miejsc, gdzie jest dostępna. Doktor leczy bez bólu, więc jeśli ktoś bardzo boi się dentysty, to dobry adres.

Gabinet Cliniq Stomatologia mieści się przy ulicy Modrzejewskiej 49. Poza leczeniem endodontycznym oferuje zabiegi stomatologii ogólnej, protetyki i chirurgii.

cliq2

Więcej informacji na stronie internetowej: www.cliniq.pl

Cliniq Stomatologia
lekarz stomatolog Jakub Kaleta
ul. H. Modrzejewskiej 49
tel. 503 760 500

Klinika Pięknej Skóry Cliniq
ul. Spółdzielcza 7, Koszalin
tel. 728 314 126
Cliniq.pl