DSC8275 Moda
Fot. Energyphotography.pl

Webski sklep w nowej odsłonie

Od początku marca ATOM Webski Sklep, miejsce popularne wśród wszystkich gadżeciarzy z Koszalina i okolic, ma nową siedzibę przy ulicy Harcerskiej 25. Jak zapowiada właściciel sklepu to dopiero początek rozwoju, który czeka firmę w najbliższym czasie.

 

Na oficjalnym otwarciu popularnego sklepu z elektroniką w środę 1 marca pojawiło się wielu gości. Dużą część z nich stanowili klienci, którzy marce ATOM Webski Sklep są wierni od lat. Czekały na nich atrakcyjne promocje, poczęstunek, szampan i to co najważniejsze – długie rozmowy o elektronicznych gadżetach.

 

Przestrzeń do rozwoju

ATOM Webski Sklepu przez ostatnie 5 lat miał siedzibę w lokalu przy ulicy Drzymały 15, gdzie przed laty znajdowała się popularna Składnica Harcerska. Mariusz Tomczyk, szef Grupy Webski, zdecydował jednak, że jego firma potrzebuje przestrzeni do rozwoju, zrezygnował z wynajmu dotychczasowego lokalu i zakupił nowy – przy ulicy Harcerskiej 25.

– Dzierżawiony lokal nie dawał nam możliwości rozwoju. Głównie ze względu na specyficzny układ architektoniczny budynku. Ekspozycja produktów na takiej przestrzeni uniemożliwiała naszym klientom zapoznanie się z ofertą sklepu. Byli zdani na doradztwo naszych sprzedawców, bo często tylko oni mogli znaleźć towar, który interesował kupującego – mówi Mariusz Tomczyk.

– Nowy, większy lokal przy ulicy Harcerskiej 25 umożliwia nam przedstawienie większej części oferty. Zdecydowaliśmy się na prezentację produktów na tzw. space wallach, dzięki czemu klienci mogą każdego produktu dotknąć, zapoznać się z jego funkcjonalności i w pełni świadomie zdecydować się na zakup – dodaje.

Nowy sklep rzeczywiście zwraca uwagę dużą przestrzenią oraz bardzo dużym wyborem produktów. To zdecydowana zmiana w porównaniu ze starą lokalizacją. Wzrok przykuwają także stonowane kolory wystroju wnętrza bazujące na bieli, czerni i przełamującej je pomarańczy. To trzy kolory, które są elementem identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa.

_DSC8257

Proces rozwoju sieci już trwa

Wystrój i organizacja nowego sklepu nie są przypadkowe. Firma w lokalu przy Harcerskiej 25 chce prowadzić działalność wzorcową dla całej sieci, która w ciągu najbliższych dwóch lat ma liczyć kilkadziesiąt sklepów. Wygląd wszystkich ma być spójny.

– Proces rozwoju sieci już się rozpoczął. Prowadzimy mocno zaawansowane rozmowy z kilkoma podmiotami w regionie. W tym roku powstaną przynajmniej cztery sklepy w najbliższych okolicach Koszalina – zapowiada Mariusz Tomczyk. – Stawiamy na miasta wielkości Koszalina lub mniejsze. W ten sposób chcemy dotrzeć z naszą ofertą do rynków, które były do tej pory często wykluczane. O ile bowiem w dużych miastach zaopatrzenie w nowoczesną elektronikę jest przynajmniej przyzwoite, to w miastach mniejszych nie ma porządnych sklepów z akcesoriami. Nasi kurierzy handlowi jeżdżą zatem po całej Polsce w poszukiwaniu atrakcyjnych lokalizacji dla naszej sieci – dodaje.

Firma rozwija także sprzedaż w internecie. Poza Allegro wchodzi na także inne platformy e-commercowe: Arenę, eBay i Amazon. Do współpracy w tym zakresie zaprasza także podmioty z całego kraju. W ramach franczyzy internetowej Grupa Webski przekazuje franczyzobiorcom korzystne kontakty handlowe, wyrazisty przekaz marketingowy oraz rozpoznawalną w sieci markę największej na Allegro grupy z branży.

– Franczyza internetowa jest początkiem naszej współpracy. Wychodzimy z założenia, że nasz partner musi przejść taką samą ścieżkę rozwoju jak my. Nabyć doświadczenia, często z bardzo trudnymi klientami internetowymi. Jeżeli pomyślnie przejdzie ten etap to dostanie od nas zgodę na otworzenie sklepu stacjonarnego pod marką Atom Webski Sklep – mówi Mariusz Tomczyk.

 

Jubileusz już na starcie

Firma ATOM Webski Sklep powstała w 2009 roku. Zatrudnia dziś niemal trzydziestu pracowników. Początkowo przedsiębiorstwo skupiało się na sprzedaży internetowej. Od 2011 roku ma stacjonarny sklep, który jak mówią pracownicy jest prowadzony przez gadżeciarzy dla gadżeciarzy. Znajdziemy w nim wszystkie nowości elektroniczne – akcesoria GSM, gadżety elektroniczne i gamingowe oraz designerskie oświetlenie LED. Wszystko pod hasłem: „Wszystko czego potrzebuje twoja komórka i nie tylko”.

– Chcemy, żeby w naszym sklepie klient, który pasjonuje się nowymi technologiami znalazł inspirację ponad to czego potrzebuje – mówi Mariusz Tomczyk.

Sklep cieszy się dużą popularnością wśród koszalinian, gdyż oferuje wszystkie najgorętsze technologiczne nowinki. Specjaliści pracujący dla ATOM Webskiego Sklepu wyszukują je podczas targów, zagranicznych podróży biznesowych, śledząc start-upy oraz oczywiście w Internecie. Wypatrzony sprzęt firma importuje bezpośrednio od producentów, dlatego może je oferować w atrakcyjnych cenach. Niezwykle ważny jest także najwyższy poziom obsługi klientów- zatrudniani są jedynie ludzie, których cechuje zamiłowanie do nowoczesnych technologii. Pod czujnym okiem starszych stażem koleżanek i kolegów realizują firmowe hasło: „I’m Webski & I know it”.
Wraz z otwarciem sklepu w nowej lokalizacji Grupa Webski przygotowała dla odwiedzających dodatkowo sporo atrakcji.

– Zdecydowaliśmy się, że w marcu – miesiącu startowym, będziemy obchodzić „zerowy jubileusz”. Dla nas bowiem teraz czas liczy się od zera. Do zakupów dołączane będą ciekawe gratisy, przydatne dla każdego miłośnika gadżetów. Część usług dla naszych klientów będziemy świadczyć nieodpłatnie – mówi Mariusz Tomczyk. – Na wiosnę zaplanowaliśmy też loterię paragonową, w której główną nagrodą będzie replika naszej kultowej już hulajnogi. Będą też nagrody tygodnia – kamery sportowe, smartwatche i okulary VR oraz nagrody dnia – powerbanki i słuchawki itp. Wystarczy zostawić numer paragonu zapisany na kartce w sklepie, a paragon zachować by wziąć udział w zabawie – dodaje.

Podczas uroczystego otwarcia sklep odwiedził m.in. Adam „Rubik” Zalewski – kierowca wyścigowy, który współpracuje z Grupą Webski. Firma bowiem angażuje się we wspieranie sportu. Jest m.in. sponsorem tytularnym Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszyków, pomagał biegaczom z Rozbieganego Koszalina, wspiera pływaków ze Znicza Koszalin oraz Automobilklub Koszaliński. Współpracuje także ze Stowarzyszeniem Mama w Mieście Koszalin. W podziękowaniu panie należące do stowarzyszenia na otwarcie sklepu przy Harcerskiej 25 przygotowały okolicznościowy tort.