DSC 7541 Edit Zdrowie i uroda
Foto: Archiwum Dermalogica

Piękno nie zna metryki

Skóra to barometr naszej kondycji. Zadbana i zdrowa wygląda świetnie w każdym wieku. Codzienna pielęgnacja to podstawa. Jednak oprócz kremów i balsamów, które pieczołowicie wklepujemy w twarz i ciało w domowym zaciszu, warto pomyśleć o mocniejszym wsparciu. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają skutecznie i bezpiecznie poprawiać defekty urody. Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica to miejsce, w którym można zadbać o skórę całego ciała. Oferuje najlepszy sprzęt, największe spectrum zabiegów i ogromne doświadczenie specjalistów.

Jeszcze do niedawna panował mit, że medycyna estetyczna jest zarezerwowana dla dojrzalszych pań. Nic bardziej mylnego. Rynek usług kosmetologicznych jest przebogaty, rozwija się dynamicznie i odpowiada na potrzeby skóry każdego wieku. Gabinety wyposażone są w wielofunkcyjne sprzęty i całą gamę preparatów do poprawiania urody. Oferują rozwiązania problemów od młodzieńczego trądziku poczynając, przez przebarwienia, po zmarszczki.
– Zabiegów upiększających i odmładzających jest tak wiele, że samodzielny wybór tego najlepszego, najwłaściwszego jest praktycznie niemożliwy – uważa Edyta Słupczewska, właścicielka Instytutu Dermalogica. – Kluczowe znaczenie ma znalezienie doświadczonego specjalisty, który dobrze zdiagnozuje potrzeby naszej skóry, rozpisze plan zarówno domowej pielęgnacji, jak i zabiegów w gabinecie uwzględniający nasze priorytety.

 

To, co uniwersalne

Co warto stosować w każdym wieku? Najbardziej uniwersalne są peelingi medyczne, stąd są często pierwszym wyborem kosmetologa zarówno w przypadku dwudziestolatek, trzydziestolatek, ale i dojrzalszych pań. – Złuszczanie naskórka peelingami lekarskimi to oprócz ochrony przeciwsłonecznej „urodowe” przykazanie numer jeden – mówi Edyta Słupczewska. – W peelingach wykorzystuje się substancje o różnych właściwościach: kwas migdałowy, trójchlorooctowy, glikolowy, retinowy, kojowy, azelainowy, fitowy, które połączone w odpowiednich stężeniach likwidują przebarwienia, rewitalizują skórę, niwelują drobne zmarszczki, usuwają blizny potrądzikowe. Zabiegi są małoinwazyjne, złuszczanie jest najczęściej delikatne. Mimo to najlepiej zaplanować wizytę na dni przed wolnym weekendem (ok. trzy dni po zabiegu zaczyna się złuszczanie), wykonać je w serii 3-4 powtórzeń, co cztery tygodnie. Wtedy osiągniemy pełny efekt kuracji, choć różnicę stanu skóry widać już po pierwszym zabiegu.

Podobnie szerokie zastosowania mają zabiegi laserowe. Instytut Dermalogica może się pochwalić m.in. najnowocześniejszym medycznym laserem frakcyjnym Alma Harmony Pro. To „ferrari” wśród urządzeń kosmetologicznych. Wszechstronne, bezpieczne, a dzięki temu, że penetruje skórę głębiej niż podobne modele tego typu, odnawia ją skuteczniej. – Można dzięki niemu usunąć blizny, w tym pooparzeniowe, zmarszczki, rozstępy, zamykać naczynka krwionośne i oczyścić pory skórne oraz usunąć przebarwienia – wymienia Edyta Słupczewska. – Generalnie efekty zabiegów laserem są spektakularne i długofalowe. Powodują że skóra na dłużej staje się promienna i po prostu zdrowsza. Warto w nie zainwestować.

Wśród laserów, z jakich można od niedawna korzystać w Instytucie Dermalogica jest także Vectus – najsilniejszy laser diodowy do usuwania owłosienia. Co istotne – zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Można nim skutecznie usunąć owłosienie z mniejszych i większych partii ciała.

Cellulit, rozstępy, nagromadzona tkanka tłuszczowa to zmora pań od dwudziestki do osiemdziesiątki. Zabiegi modelujące ciało są – podobnie jak kwasy i laser – uniwersalne. Najpopularniejsze to endermologia i karboksyterapia. Pierwsza to rodzaj masażu specjalnymi głowicami „rozprasowującymi” nierówności skóry, co pobudza produkcję kolagenu i ujędrnia. Podobnie działa druga, choć polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla. W Instytucie Dermalogica dostępne są obie metody, wykonywane przez doskonale wyszkolonych specjalistów.

 

Zależnie od wieku

Każda dekada dbania o urodę to inwestycja w kolejną. Nawet dobry stan skóry nie zwalnia z regularnej pielęgnacji. Procesy biologiczne są nieuniknione, ale można je spowolnić. Warto zacząć jak najwcześniej i korzystając z porad kosmetologa, wspierać domowe zabiegi tymi w gabinecie.

 

Dermalogica-11 (2)

 

Co najlepiej wybrać w zależności od wieku?

Wiek 20+: Dwudziestolatki to szczęściary. Skóra w tym wieku dzięki dużej ilości kolagenu i elastyny jest naturalnie napięta, sprężysta, gładka. Nie wymaga jeszcze cięższej artylerii w postaci inwazyjnych zabiegów, a raczej wspomagania, które opłaci się w przyszłości. W tym wypadku wystarczy dobra pielęgnacja. – Polecam na przykład fantastyczny zabieg Geneo – mówi Edyta Słupczewska. – W szybki sposób poprawia koloryt skóry, nadaje jej promienny, świeży wygląd. Doskonale sprawdza się przed ważnymi wydarzeniami: wielkim wyjściem, ślubem.

Niestety, wiele młodych kobiet zmaga się ze skutkami burzy hormonalnej z okresu nastoletniego – bliznami potrądzikowymi, ale też efektami nierozsądnego opalania – przebarwieniami. Remedium na oba te problemy są wspomniane peelingi medyczne. Ich wachlarz jest niezwykle szeroki, a regularnie stosowane i dobrze dobrane przez kosmetologa radzą sobie z wieloma problemami. Jeśli są one jednak bardzo zaawansowane, dwudziestolatki mogą też korzystać z zabiegów laserowych czy mezoterapii, np. by zniwelować potrądzikowe blizny czy zamknąć pierwsze popękane naczynka krwionośne.

Wiek 30+: Skóra w tym wieku nadal jest młoda. W zależności od tego, jak o nią wcześniej dbałyśmy – pierwsze niedoskonałości będą niewielkie i słabo widoczne. Tym niemniej pojawiają się w tym wieku pierwsze zmarszczki, utrata jędrności, czasem – w związku ze zmianami hormonalnymi w organizmie – wraca trądzik. Panie, które urodziły dzieci, zmagają się z rozstępami, wiotkością skóry, a niemal wszystkie z cellulitem. – Warto na tym etapie włączyć poważniejszą pielęgnację – podkreśla Edyta Słupczewska. – Zawsze polecam peelingi, są skuteczne w każdym wieku, a dla trzydziestolatek szczególnie polecane. Skóra poddana ich działaniu odnawia się, regeneruje, zagęszcza. Wygląda po prostu młodziej. Świetne w tym wieku są zabiegi laserowe.

Wiek 40+: Nie ma co się oszukiwać. Przyszedł czas na rozpoczęcie poważnej walki ze zmarszczkami. Te, które wcześniej były płytkie, stają się widoczne gołym okiem. Skóra wyraźnie traci jędrność. – W tym wieku ważne są zabiegi poprawiające jakość cery – mówi Edyta Słupczewska. – Hitem jest zabieg biostymulujący z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Wykonany metodą mezoterapii uwalnia czynniki wzrostu regenerujące skórę, poprawia jej ukrwienie i dożywienie. Stymuluje komórki macierzyste oraz pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, rozjaśniona i odmłodzona. Systematycznie powtarzane zabiegi biostymulujące opóźnią proces starzenia i stopniowo odmłodzą skórę.

Wiek 50+: Skóra po pięćdziesiątym roku życia to większe wyzwanie. Oczywiście wiele pań może się pochwalić jej pięknym wyglądem i gładkością, ale wyraźnie widoczna jest w tym wieku jej wiotkość, owal twarzy nie jest już wyraźnie zaznaczony, za to rysy się wyostrzają. Naskórek jest cieńszy, skóra szarzeje, traci blask. Pojawiają się mocne przebarwienia, zmniejsza się elastyczność i sprężystość, zwiększa się ilość głębokich zmarszczek. Problemów – jak widać – jest sporo.

W sukurs poza wspomnianymi wcześniej metodami przychodzą zabiegi iniekcyjne: ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, toksyną botulinową, nici liftingujące, wolumetria. Efekty są podobne do tych uzyskiwanych metodami chirurgicznymi.

W Instytucie Dermalogica można skorzystać z zabiegu urządzeniem Jett Plasma, który stanowi alternatywę dla chirurgicznego rozwiązywania problemu opadających powiek, który nasila się po 40. roku życia, a apogeum osiąga właśnie po pięćdziesiątym. Plazma wspaniale radzi sobie też z tzw. zmarszczkami palacza (wokół ust), nadmiarem skóry w okolicy uszu, kolan, łokci, a więc miejscami najbardziej zdradzającymi wiek.

 

DSC_7395-Edit

 

Regularność przede wszystkim

Po pierwsze: warto mieć dobry plan pielęgnacji, rozłożony nie na tygodnie, ale miesiące, a nawet lata. Po drugie: dobry gabinet, czyli taki, który dysponuje najnowocześniejszym, bezpiecznym sprzętem. Po trzecie: zaufany kosmetolog czy lekarz. Taki specjalista pozna dobrze potrzeby naszej skóry, oceni postępy w terapii, dobierze kolejne zabiegi w zależności od skuteczności i rezultatów poprzednich. Po czwarte: konsekwencja. Istnieją co prawda zabiegi dające efekt „od ręki”, jednak znacznie lepszym wyborem jest metodyczne stosowanie różnych metod.

Naprawdę dobre efekty gwarantuje tylko działanie długofalowe – podsumowuje Edyta Słupczewska. – Nowoczesna medycyna powinna polegać na holistycznej opiece obejmującej nie tylko zabiegi, lecz także odpowiednią pielęgnację skóry na co dzień, aktywność fizyczną, zdrową dietę, i w razie potrzeby suplementację. Taką opiekę oferujemy klientom w Dermalogice.

 

Edyta Szuplak-Słupczewska - absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyła na Wydziale Farmaceutycznym, kierunek kosmetologia. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej
Edyta Szuplak-Słupczewska – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyła na Wydziale Farmaceutycznym, kierunek kosmetologia. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej

 

Laser Alma Harmony Pro NIR

Najnowsza inwestycja Instytutu Dermalogica. Bezpieczny, bezbolesny i szybki sposób na uzyskanie efektu liftingu twarzy i ciała – bez skalpela. Jest alternatywą zabiegów chirurgicznych.
Głowica NIR wykorzystuje w pracy światło podczerwone, co pozwala falom na podgrzanie głębokich warstw skóry do 40-44 st. C. Powoduje to gwałtowne kurczenie się włókien, co ściąga skórę i zwiększa jej elastyczność.
Można go wykonywać w każdym wieku, także na skórze opalonej i naczynkowej. Zabieg ma wiele zastosowań: likwidacja zmarszczek, bruzd, skutków fotostarzenia, zwiększenia napięcia i gęstości skóry, ujędrnienie twarzy oraz ciała (brzucha, pośladków, ramion, ud, obszarów nad kolanami, dłoni), terapia opadających powiek, policzków, owalu twarzy, profilaktyka przeciwstarzeniowa (osoby 25-35 lat).
Zabieg z wykorzystaniem głowicy NIR można wykonywać cały rok. Wymaga kilka powtórzeń, nie wymaga rekonwalescencji. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, najbardziej spektakularne w okresie od 3 do 6 miesięcy. Utrzymują się mniej więcej przez półtora roku.


 

DERMALOGICA
Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej
Koszalin, ul. Zwyciestwa 40/55-56
C.H. Jowisz, I pietro, tel.: 668 469 240
www.instytut-dermalogica.pl