bursztym cov Moda

Bursztyn jako inspiracja

Jedna, spójna wizja twórcza – połączyć świat mody i biżuterii opartej na polskim złocie, czyli bursztynie bałtyckim – taki jest cel konkursu Amber Look Project, którego opiekunem artystycznym i ojcem chrzestnym jest Michał Starost, związany z Trójmiastem kreator mody. Właśnie trwa czwarta edycja konkursu.

Michał Starost mówi: Przed nami czwarta edycja konkursu, który jest uzupełnieniem Gali Amber Look Trends & Styles. Co roku do konkursu zgłasza się wielu projektantów z całej Polski i z zagranicy. Przedstawiają oni kolekcje, których motywem przewodnim jest bursztyn. Finaliści nie zawiedli, ekipa międzynarodowa. Bursztyn to niezwykle szlachetny i piękny kamień. Podczas każdej gali staram się pokazać, iż może on być modny, ciekawy i nieco awangardowy. Stąd też w niektórych kolekcjach biżuteria jest tylko subtelnym dodatkiem, a w niektórych wybija się na plan pierwszy. Można się będzie o tym przekonać już 21 marca podczas konkursowego pokazu mody.

Coraz większe zainteresowanie wydarzeniem zmobilizowało mnie do powrotu do założeń pierwotnych, czyli prezentacji kolekcji konkursowych w osobnym wydarzeniu, a nie jak było w latach ubiegłych, jako integralna części Gali Amber Look Trends & Styles. Tegoroczna edycja odbędzie w przepięknych wnętrzach sopockiej Zatoki Sztuki, głównego partnera, który ugości nas w Sali Kryształowej z widokiem na Zatokę, czyli kolebkę polskiego bursztynu.

Goście zobaczą pięć kolekcji konkursowych, w tym dwie od projektantów z naszego, rodzimego Trójmiasta. Muszę przyznać, że młode umysły twórców zaskakują i gwarantują bardzo ciekawe pomysły na zaprezentowanie bałtyckiego złota, począwszy od akcesoriów modowych do nowoczesnej biżuterii z prawdziwego zdarzenia. Różnorodność stylów powinna widzów zaskoczyć.

Wieczór uświetnią pokazy Teresy Rosati i Patryka Wojciechowskiego. Tworzeniem fryzur zajmą się najlepsze salony pod egidą marki Kemon i Honoraty Frączek (Projekt Wyspa). Makijażami zajmie się Zuzanna Szklarz Emerald Project, buty dostarcza Step By Step.

 


Zdjęcia: Justyna Wożniak/Face Fabric
Modelki: Manu Pallach, Teresa Ćwieczkowska
Stylizacja fryzur: Excelent Q
Makijaż: Akademia Makijażu i Stylu Face Fabric Katarzyna Wożniak