MG 8739 Design, Przyjemności
Fot. Marcin Torbiński

W MARYNISTYCZNYM STYLU

W poprzednim wydaniu naszego magazynu pokazaliśmy obiekty niedawno powstałe w Mielnie, o których można powiedzieć, że pozytywnie zmieniają wizerunek miejscowości (od 1.01.2017 r. – miasta). Wśród nich szczególną Państwa ciekawość wzbudził jeden, który tutaj przybliżamy.
Kamienica Mielno to pensjonat znajdujący się przy głównym deptaku w Mielnie, zaledwie 50 metrów od głównego wejścia na plażę. Jest to inwestycja państwa Elżbiety i Krzysztofa Wąsowiczów, którzy od ponad 30 lat wynajmują kwatery i apartamenty w Mielnie. Inwestorzy mówią: – Zawsze wnikliwie obserwowaliśmy branżę turystyczną, dostrzegliśmy pewną niszę na rynku i stąd pomysł na budowę ekskluzywnego pensjonatu. W powiązaniu naszego doświadczenia z młodzieńczym spojrzeniem na biznes naszych dzieci, które mają duże doświadczenie w zarządzaniu, widzimy szansę na sukces. Daliśmy im wolną rękę w kształtowaniu wyglądu Kamienicy. Funkcja obiektu to pensjonat z prawdziwego zdarzenia – ładne, przestronne pokoje oraz bistro serwujące lokalne specjały. – W obecnych czasach klient jest coraz bardziej wymagający, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę nowoczesnego obiektu. W tym celu zdecydowaliśmy się na współpracę z architektem Miłoszem Janczewskim, któremu udało się połączyć tradycję z nowoczesnością.

Maciej Wąsowicz, syn, dodaje: – Głównym założeniem przy projektowaniu naszego pensjonatu było stworzenie przestronnych pokoi z łazienkami w przystępnych cenach. Przez ponad rok pracowaliśmy nad aranżacją pokoi, projektowaliśmy meble, dobieraliśmy materiały i dekoracje, tak aby wnętrza pokoi oddawały nadmorski klimat. Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół udało nam się stworzyć całoroczny obiekt przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych i gości indywidualnych. Wszystkie pokoje posiadają zadaszone balkony, z których większość ma widok na morze lub deptak przy ulicy Kościuszki. Dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy dodatkowe wyposażenie pokoi (łóżeczka turystyczne wraz z pościelą i wanienką). Zależało nam na stworzeniu kompleksowej oferty dlatego na parterze budynku powstało Bistro Kamienica, w którym nasi goście mogą zjeść śniadania, ryby, domowe obiady oraz specjały kuchni europejskiej. Jest nam bardzo miło, że Kamienica Mielno staje się charakterystycznym punktem na mapie Mielna. W trakcie sezonu spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami. Nasi goście dostrzegli rodzinną atmosferę panującą w pensjonacie a ich pozytywne opinie sprawiają nam satysfakcję i mobilizują do dalszego rozwoju.