MG 7892 Wydarzenia
Fot. Marcin Torbiński

Święto pierwszej koszalińskiej szkoły niepublicznej

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe „Nasza Szkoła” ma już 25 lat.

– Dwadzieścia pięć lat temu grupa rodziców postanowiła stworzyć alternatywę dla szkoły publicznej. Obecnie możemy jednoznacznie stwierdzić, że była to słuszna decyzja. Szkoła zmieniała się i będzie zmieniać się nadal, ale wciąż, tak jak na początku najważniejszy jest młody człowiek, który pełen ufności wkracza w szkolne mury – mówi pani Aneta Balwierz – Michalska, mama uczennicy „Naszej Szkoły”. – Absolwenci, którzy opuścili szkołę w ciągu ćwierćwiecza dzisiaj są powodem do dumy i największym prezentem, jaki szkoła mogłaby otrzymać z okazji jubileuszu.

Punktem kulminacyjnym obchodów 25-lecia był galowy koncert w sali konferencyjno-kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły, panią Annę Drejską, dzieci przedstawiły program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Całość została zaprezentowana w konwencji programu telewizyjnego, w czasie którego reporterzy odwiedzali szkolne zakamarki. Były piosenki, skecze o szkolnym życiu, recytacje własnej twórczości uczniów, tańce i występy zaproszonych gości.

– Na zakończenie zespół wokalny z CK105 zaśpiewał utwór „Simply the Best”, potwierdzający, że „Nasza Szkoła” naprawdę od 25 lat jest najlepsza – mówi Aneta Balwierz – Michalska. – Ważnym elementem uroczystości były podziękowania i życzenia skierowane do dyrekcji, grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. Zarząd Koszalińskiego Towarzystwa Edukacyjnego, organu prowadzącego „Naszą Szkołę”, przekazał wyrazy wdzięczności i szacunku za rzetelną, wykonywaną z pasją pracę kształtowania charakterów młodych ludzi, za przygotowanie ich do godnego i umiejętnego życia we współczesnym świecie.

Po koncercie był czas na spotkanie wokół wielkiego urodzinowego tortu. Szkolna kronika przedstawiająca na fotografiach najciekawsze szkolne wydarzenia była oblegana. Wystawa prac plastycznych przedstawiających szkolne życie, stała się doskonałym tłem dla rozmów zarówno o przeszłości, jak i o przyszłości „Naszej Szkoły”. Ogromne zainteresowanie wzbudziła książka zatytułowana „Świat i szkoła naszych marzeń” wydana przez szkołę z okazji jubileuszu, a składająca się z prac literackich i plastycznych uczniów.