HM 02.12.16 179zr Wydarzenia

Galeria EMKA zmienia oblicze

Wraz z początkiem grudnia br. w Centrum Handlowym Emka rozpoczął działalność sklep szwedzkiej marki odzieżowej H&M. W nowo otwartym, dwupoziomowym salonie, na powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych koszalinianie znajdą najnowszą kolekcję ubrań i akcesoriów tej popularnej marki.

H&M na Polskim rynku zagościł w 2003 roku. Salon w Emce jest jednym z ponad 150 jego sklepów działających w naszym kraju. Jest to kolejny po Monnari i Big Star najemca, który w ostatnim czasie otworzył dla klientów nowy salon w modernizowanej galerii.

Otwarcie sklepu H&M jest związane z trwającą obecnie falą kompleksowego odświeżenia obiektu, w ramach której przeprowadzono m.in. remodeling parteru centrum, dostosowujący budynek do potrzeb marki. Prace modernizacyjne obejmują ponadto przebudowę ciągów komunikacyjnych, odświeżenie wyglądu pasaży oraz zmianę układu powierzchni lokali.

Wraz ze zmianą w wyglądzie i zagospodarowaniu powierzchni Emki, nadszedł czas na przygotowanie rozszerzonej, bardziej atrakcyjnej dla bywalców galerii oferty handlowej. Parter centrum jest już w całości skomercjalizowany, natomiast trwają jeszcze negocjacje warunków z najemcami ostatnich wolnych lokali na piętrze galerii. Już wiadomo, że do grona nowych najemców dołączą m.in. Martes Sport, Deichmann, CCC i Pepco.

Nowością jest również powstanie strefy gastronomicznej, tzw. food court, w której wśród najemców znajdą się lokale oferujące przysmaki z całego świata. Niebawem w Emce zagości Berlin Doner Kebab, Bistro Express oferujące kuchnię polską oraz Kuchnia Shanghai, specjalizująca się w daniach orientalnych. W galerii znajdzie się także miejsce dla amatorów łakoci – słodkościami kusić będą kawiarnia i lodziarnia z ofertą deserową.

Zakończenie procesu zmian i otwarcie nowych lokali jest planowane na maj przyszłego roku. Centrum Handlowe Emka otwarte w ,2002 roku, jest najdłużej działającym centrum handlowym w Koszalinie. Całkowita powierzchnia najmu centrum to 15 600 m kw. Właścicielem i zarządcą centrum jest London and Cambridge Properties. Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest firma Balmain Asset Management.