cover Motoryzacja, Przyjemności

CZAS WYPRZEDAŻY, CZYLI KIEDY NAJKORZYSTNIEJ KUPIĆ SAMOCHÓD?

Czy Święty Mikołaj schowa nam pod choinką wymarzony samochód? Dziecko pewnie powiedziałoby, że to zależy od tego, czy byliśmy grzeczni czy nie. Zamiast czekać na 24 grudnia warto samemu sprawić sobie prezent. Specjaliści branży motoryzacyjnej twierdzą, że nie ma w kalendarzu lepszego miesiąca na kupno nowego samochodu lub używanego auta z salonu jak właśnie grudzień. Szał przedświątecznych promocji i ofert specjalnych dotyczy każdej branży.

Samochodów do wyboru jest bardzo dużo. To nie są końcówki serii. Sezon wyprzedaży w salonach samochodowych nie jest więc typowym „wietrzeniem magazynów”.

Krzysztof Dranikowski, dyrektor Salonu Lexus Kozłowski w Szczecinie, mówi: – Najlepszym czasem na zakup samochodu jest koniec roku, gdyż pojawiają się bardzo duże korzyści w postaci rabatów cenowych. Wielu klientów czeka cały rok, żeby zrobić sobie w grudniu taki prezent. Dzięki promocjom zakupując samochód taki jak Lexus można zaoszczędzić duże pieniądze. Rabaty sięgają nawet 24 procent wartości pojazdu, więc to są bardzo dobre okazje do tego, by kupić swój wymarzony samochód. Hybrydowego Lexusa CT200h można kupić już za 89.900 złotych brutto, czyli o blisko jedną czwartą taniej, niż w regularnej ofercie.

Maciej Skitek, kierownik działu handlowego w Salonie Lexus Kozłowski w Szczecinie, dodaje: – Poza obniżkami cenowymi oferujemy także promocyjne oferty kredytowe oraz korzystny leasing w programie Smart Plan. Staramy się jego warunki dopasować do indywidualnych wymagań klienta. A w zakresie innych świadczeń, warto jeszcze dodać, że konfigurujemy akcesoria, przygotowujemy korzystne oferty na opony zimowe, których montaż jest gratisowy w przypadku zakupu w naszym salonie. Obniżamy ceny, proponujemy klientom dodatkowe promocje.

Warto również wspomnieć o fakcie, który nie jest bez znaczenia, że każda oferta wyprzedażowa dotyczy ograniczonej liczby egzemplarzy. Klient decydując się na zakup samochodu na początku wyprzedaży ma większy wachlarz możliwości wyboru modeli, konfiguracji wyposażenia, dostępnych kolorów nadwozia czy wnętrza. Przypomnijmy, że wybieramy spośród modeli już wyprodukowanych lub dostępnych z produkcji 2016, a więc nieodkładanie w czasie podjęcia decyzji przez klienta jest istotną kwestią.

Salony samochodowe szykują oferty wychodzące naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Klienci mogą pojawić się w Salonie Lexus Kozłowski w Szczecinie, przymierzyć się do wybranego auta, wykonać jazdę próbną, zapytać konsultanta. Stali klienci wiedzą, że to idealny czas na zakup samochodu, nowi często dopiero podczas wizyty w salonie przekonują się, jak korzystne oferty przygotował diler: – Warto pamiętać, że w naszym salonie nie brakuje także samochodów używanych. Klienci, którzy kupują nowe auta często zostawiają w rozliczeniu swoje dotychczas używane samochody, a zainteresowanie nimi wciąż wzrasta. To są różne samochody, nie tylko takiej marki jak Lexus czy Toyota. Samochody są sprawdzone i spełniają wszystkie warunki jakościowe. Dbamy o nie, bo oferując samochody używane z naszych salonów musimy być przekonani co do sprawności i jakości pojazdu – przekonuje Maciej Skitek.

 

Przykładowe modele, które można mieć w promocyjnych ofertach z produkcji 2016. Ceny robią wrażenie:

  • Lexus CT200h – oferta wyprzedażowa od 89.900 zł / cena detaliczna od 117.900 zł (rabat 28.000 zł)
  • Lexus IS200t – oferta wyprzedażowa od 148.900 zł / cena detaliczna od 174.800 zł (rabat 25.900 zł)
  • Lexus NX200t – oferta wyprzedażowa od 165.200 zł / cena detaliczna od 194.400 zł (rabat 29.200 zł)
  • Lexus RX450h – oferta wyprzedażowa od 295.900 zł / cena detaliczna od 348.900 zł (rabat 53.000 zł)

 

Firmy posiadające w swoich flotach więcej samochodów mogą otrzymać jeszcze wyższe rabaty. – Kryterium to minimum 5 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zarejestrowanych w firmie. Wówczas firma otrzymuje dodatkowy rabat flotowy od dilera. A skala rabatu jeszcze wzrasta, kiedy mówimy o dużej flocie z liczbą posiadanych samochodów co najmniej 20 sztuk – podkreśla Krzysztof Dranikowski.

Grudzień to czas świąteczny. Wybierając pod choinkę prezent dla siebie i bliskich, warto spełniać marzenia . Samochody takie jak Lexus to synonim bezpieczeństwa, klasy i dobrej jakości, zaś firmie zapewniają pozytywny wizerunek. Warto zapoznać się z ofertą Salonu Lexus Kozłowski w Szczecinie bliżej – tym bardziej, że jest czynny również do godziny 16.00 w soboty.

 


logo-kozlowski

Lexus Szczecin, ul. Mieszka I 25

Kontakt: (91) 433 35 88; lexus@lexusszczecin.pl