Koobrzeg Paryska Wydanie specjalne

AKTUALNA OFERTA DEWELOPERSKA PRZEDSIĘBIORSTWA BUDOWLANEGO KUNCER

Firma jest jednym z deweloperów najdłużej działających na koszalińskim rynku. Proponuje zarówno domy jednorodzinne, jak i mieszkania o zróżnicowanej powierzchni. Jest synonimem solidności i rzetelności. Wdraża najnowsze technologie budowlane – może się pochwalić między innymi wybudowaniem drugiego w Polsce domu wielorodzinnego wypełniającego z nawiązką ostre normy przewidziane dla domów energooszczędnych (normy te staną się powszechnie obowiązującymi od 2021 roku).

 

 

Koszalin, ulica Cypryjska

Trwa wznoszenie budynku numer 4 w kompleksie pod nazwą Osiedle Cypryjskie (na terenie osiedla Unii Europejskiej). Budynek zostanie ukończony latem przyszłego roku.
Wcześniej (wiosną 2017 r.) rozpocznie się tam budowa kolejnego domu wielorodzinnego (planowane ukończenie – 2018 r.)

W budynku numer 4 będą 62 mieszkania. Jedna trzecia spośród nich ma już właścicieli. Obecnie wybierać można spośród około 40 propozycji. Są to mieszkania z widokiem na tereny zielone, jezioro Jamno lub na wewnętrzne podwórko i teren rekreacyjny. W garażu podziemnym zaplanowane zostały miejsca postojowe, a w każdej klatce jest winda osobowa. Dodatkowym udogodnieniem jest rozmieszczenie komórek lokatorskich na tym samym poziomie co mieszkania.

Całe Osiedle Cypryjskie po ukończeniu będzie enklawą liczącą około 360 mieszkań ulokowanych w sześciu budynkach wielorodzinnych otoczonych budownictwem jednorodzinnym. Plan dewelopera obejmuje nie tylko budowę samych domów, ale również urządzenie otoczenia, czyli dróg, chodników parkingów, placów zabaw dla dzieci i terenów zielonych.

 

 

Kołobrzeg, ulica Paryska

2016_10_09_001_kuncer_kolobrzeg_001W 2009 roku firma PB KUNCER oddała do użytku dom wielorodzinny przy ul. Paryskiej 5. Z planu wybudowania dwóch kolejnych zrezygnowała wówczas ze względu na załamanie na rynku budowlanym wywołane kryzysem finansowym. Przedsiębiorstwo skupiło się na rynku koszalińskim. Obecnie wraca do Kołobrzegu, rozpoczynając wykonanie dwóch domów – każdy po 35 lokali. Będą to ostanie elementy kołobrzeskiego Osiedla Unii Europejskiej. Zakończenie budowy zaplanowane jest na wiosnę 2018 roku, a sprzedaż rozpocznie się najdalej w grudniu bieżącego roku .

Jak się okazuje, zakupem mieszkań w Kołobrzegu zainteresowani są również klienci spoza tego miasta, którzy traktują to jak inwestycję. Jest to zrozumiałe. Cena metra kwadratowego w apartamentowcach w pobliżu morza w Kołobrzegu rozpoczyna się od 10 tysięcy złotych. O połowę tańsze mieszkanie może być później wynajmowane dużo taniej niż apartamenty i również znajdować chętnych gości z głębi Polski.

 

 

Koszalin, ulica Zwycięstwa 232

Będzie to budynek z około 70 mieszkaniami. Działka, na której on stanie, jest pięknie położona i obecnie pełna zieleni (rośnie tam zdziczały sad). Docelowo część drzew zostanie zachowana. Działka ma siedem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni; jest więc duża, co pozwoli w atrakcyjny sposób zaplanować otoczenie budynku.
Trwa faza projektowania. Jak wynika z przygotowanych już wizualizacji, budynek będzie utrzymany w charakterystycznym dla PB KUNCER stylu, bo projekt wykona Autorska Pracownia Architektów Irena Romysz-Skowyrska, z którą firma współpracuje od dawna.

Budynek będzie pięknie wyeksponowany od ulicy Zwycięstwa, ale jego główna bryła zostanie ulokowana w głębi parceli. Wjazd na teren posesji zostanie urządzony od strony ulicy Zwycięstwa, podobnie jak wjazd do podziemnych garaży.

W tej części Koszalina plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza maksymalnie obiekty trójkondygnacyjne (parter i dwa piętra). Projektowany budynek zachowuje oczywiście te wymogi. Nad drugim piętrem zaplanowane są antresole, nieco cofnięte w stosunku do frontu budynku. I to co charakterystyczne dla realizacji PB KUNCER – na dachu budynku będą urządzone tarasy.

Duża część mieszkań przy ulicy Zwycięstwa 232 będzie miała powierzchnię 90-100 metrów kwadratowych. Z obserwacji dewelopera wynika, że takie lokale bardzo szybko znajdują nabywców. Takie lub najmniejsze, czyli mające po trzydzieści kilka metrów.

Wioletta Stelmach, dyrektor generalna firmy, komentuje: – Taka sytuacja na rynku w Koszalinie utrzymuje się od wielu lat. Najszybciej sprzedają się mieszkania duże i najmniejsze , trzeba jednak zaznaczyć ,że tych dużych jest jednak relatywnie najmniej w projektowanych budynkach . Potem około 50-metrowe, ale pod warunkiem, że są podzielone na trzy pokoje.

Jeżeli chodzi o ustawanie względem stron świata mieszkania wyposażone w balkony będą miały ekspozycję południową i zachodnią. Generalnie powierzchnie przeszkleń są rozległe, dzięki czemu pomieszczenia będą doskonale doświetlone.

Sprzedaż rozpocznie się w 2017 roku.

 

 

Koszalin, ulica Dzierżęcińska

blizniaki_dzierzecinskaZnajdzie się tutaj osiem domów jednorodzinnych: dwa wolnostojące i trzy „bliźniaki”. Wszystkie na rozległych działkach o powierzchni dochodzącej do tysiąca metrów kwadratowych. Niewątpliwym atutem jest ich piękne usytuowanie, w spokojnej, zielonej okolicy.

Budowa się właśnie rozpoczyna oddanie do użytku najpewniej w I połowie 2018 roku

 

Koszalin, ulica Pileckiego

pileckiego_3Inwestycja w pobliżu przebudowywanego obecnie ronda Pileckiego/Zwycięstwa. Łącznie 48 lokali. Budynek ze zróżnicowaną wysokością klatek schodowych (dwa, trzy i cztery piętra).

Pozostał do sprzedania jedynie świetnie wyeksponowany lokal użytkowy na parterze (167 m2), wychodzący frontem na zamkniętą część ulicy Piłsudskiego. Jego nabywca będzie miał do wyłącznej dyspozycji fragment terenu zielonego przed lokalem oraz pięć miejsc postojowych w garażu. Możliwe jest skorzystanie z dodatkowej powierzchni o charakterze zaplecza . Idealne miejsce na kancelarie prawnicze , prestiżowe biura lub nieuciążliwą gastronomię (kawiarnia, bar śniadaniowy) .

W elewacji użyty jest system HPL z ociepleniem w postaci wełny mineralnej. To bardzo drogi materiał, ale trwały i przede wszystkim podnoszący walory estetyczne budynków. HPL to skrót od angielskiego High Pressure Laminate; oznacza laminat otrzymywany pod wysokim ciśnieniem. HPL składa się z kilku warstw papieru impregnowanego żywicą: wewnątrz są to arkusze nasączone żywicą fenolową, a na zewnątrz arkusze dekoracyjnego papieru impregnowanego żywicą melaminową.

Z płyt HPL wykonane są również osłony balkonów. Okna spełniają najwyższe normy izolacyjne. Urządzenie wewnętrznych części wspólnych ma standard nietypowy dla mieszkań, a raczej charakterystyczny dla obiektów apartamentowych. Balustrady klatek schodowych wykonane są ze stali nierdzewnej i bezpiecznego szkła; całość wykończona drewnianymi pochwytami. Finalnie , po wprowadzeniu się mieszkańców elementami ozdobnym będą duże donice z roślinami oraz na ścianach oryginalne grafiki z motywami nawiązującymi do charakterystycznych miejsc Koszalina.