cliniq cover Przyjemności, Zdrowie i uroda
Fot. Alla Boroń

Cliniq: upiększanie i leczenie z gwarancją bezpieczeństwa

Klinika Pięknej Skóry Cliniq to firma rodzinna, prowadzona przez ekspertów, w tym lekarza medycyny estetycznej, Matyldę Jezierską. Przez siedem lat, właściwie bez reklamy, udało im się stworzyć i rozwinąć prężnie działający gabinet, zdobyć doświadczenie i klientów. Specjalności: depilacja laserowa (epilacja) i medycyna estetyczna. Filozofia Cliniq: dbanie o procedury, certyfikaty, jakość, a więc deficytowe w branży kosmetologicznej – bezpieczeństwo. Rozbudowywanie oferty – rozsądnie, dobieranie zabiegów – z głową. Medycyna estetyczna nie ratuje życia – mówią – ale nie polega tylko na upiększaniu. W dużej mierze to leczenie, dlatego podstawa to dobry sprzęt i specjaliści.

W dziedzinie epilacji Cliniq jest pionierem na koszalińskim rynku i dziś trudno o miejsce bardziej w tym zakresie wyspecjalizowane. Wystarczy wspomnieć, że laser jakim obecnie dysponują konkurencyjne gabinety, Cliniq stosowało już siedem lat temu. – Pomysł na biznes przywiozłyśmy z Trójmiasta, gdzie same korzystałyśmy z zabiegów epilacji – mówią siostry Jezierskie, właścicielki Cliniq. – Usługa bardzo pożyteczna, w Koszalinie była niedostępna. Lokal miałyśmy własny, kupiłyśmy urządzenia i tak w 2009 roku zaczęłyśmy działalność.

Zainteresowanie epilacją jest ogromne, był to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie przez ostatnich siedem lat. Jak zawsze w takim wypadku kryterium wyboru miejsca jest po pierwsze – kto, a po drugie – czym go wykonuje.

Cliniq pracuje na laserze diodowym Light Sheer Desire, najnowocześniejszej platformie depilacyjnej. To złoty standard w epilacji. Urządzenie jest certyfikowane i systematycznie serwisowane. W Polsce – jak mówią właściciele Cliniq – jest mnóstwo gabinetów, które nie serwisują sprzętu i nie dbają o jego parametry. Używają sprzętu starszego typu, zużytego. Klient nie zauważa różnicy podczas wykonywania zabiegu, a parametry urządzenia są niezwykle ważne, bo wpływają na jakość i skuteczność. Krótko mówiąc – jeśli laser pracuje „na pół gwizdka”, jest nieefektywny, zabiegów trzeba wykonać więcej, a klienci tracą pieniądze. – Możemy dziś powiedzieć, że temat znamy od podszewki, a ponieważ same go wielokrotnie wypróbowałyśmy, obsługujemy klientki tak, jak same chciałybyśmy być obsłużone – mówi Matylda Jezierska.

cliniq-9

Upiększanie, czyli leczenie

Poza epilacją od dwóch lat Cliniq specjalizuje się w medycynie estetycznej. Zabiegi wykonuje mieszkająca na stałe w Koszalinie, Matylda Jezierska, absolwentka wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła też prestiżowe dwuletnie podyplomowe studia w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny AntiAging pod patronatem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej. – Kiedy zaczynałam, istniały trzy podobne szkoły, teraz jest ich więcej – mówi. – Wybrałam tę, bo zapewniała mnóstwo zajęć praktycznych z wielu dyscyplin. Poza medycyną estetyczną nauka obejmowała dermatologię, ginekologię, endokrynologię, dziedziny pozwalające na holistyczne podejście do zajmowania się procesami starzenia. A ja waśnie tak, całościowo, podchodzę do pracy.

Dlaczego medycyna estetyczna? – Zawsze chciałam zajmować się dziedziną manualną, lubię to. Mezoterapia jest dla mnie niczym szydełkowanie – śmieje się lekarka. – Medycyna estetyczna jest specyficzna, mam frajdę z jej wykonywania, ale równocześnie traktuję ją bardzo poważnie. Lekarz po ukończeniu studiów może, bo pozwala na to luka prawna, zaliczyć jednodniowy kurs i wykonywać zabiegi. Ja stawiam jednak na bezpieczeństwo, zaawansowaną naukę, stąd dwuletnie specjalistyczne studia. Bardzo dużo inwestuję w szkolenia, doskonalę technikę, poznaję nowości, podążam za trendami. Inaczej aplikowało się toksynę botulinową, kiedy kończyłam szkołę, inaczej aplikuje się ją obecnie. Nie można więc uznać, że coś się wie raz na zawsze.
Niektóre zabiegi Matylda Jezierska wykonywała jeszcze w czasie studiów, równolegle pracując w szpitalu. Po zakończeniu nauki, przez dwa lata dojeżdżała do Koszalina z Olsztyna, wykonywała zabiegi w ograniczonym ze względu na czas zakresie. Teraz osiadła w rodzinnym mieście na stałe, a pracy ma – jak mówi – o 400 procent więcej.

cliniq-8

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność

W ostatnich latach zainteresowanie usługami kosmetologicznymi i medycyną estetyczną znacznie wzrosło, również w naszym mieście. Właściciele Cliniq podkreślają, że rywalizacja ich nie interesuje – salony oferujące powyższe usługi w Koszalinie mają swoje specjalizacje, fachowców, różną ofertę. Tym, co wyróżnia Cliniq spośród koszalińskich gabinetów kosmetologicznych jest stała obecność lekarza (do większości z nich lekarze dojeżdżają). Matylda Jezierska jest zawsze na miejscu i – jeśli zajdzie taka potrzeba – może szybko i sprawnie interweniować. Klienci są więc cały czas pod opieką. Bezpieczeństwo zbiegów jest bardzo ważne, w praktyce Cliniq – najważniejsze. Jego gwarancję daje wykształcenie, szeroka znajomość anatomii, doświadczenie ogólnomedyczne, ale też ciągłe poszerzanie wiedzy. Matylda Jezierska bierze udział rocznie w około dwudziestu szkoleniach z różnych dziedzin.

– Decydując się na zabieg, warto przede wszystkim kierować się rozsądkiem – podkreśla. – Zwrócić uwagę na kwalifikacje osoby, która go wykonuje oraz jej dostępność w razie ewentualnych komplikacji. Ja za każdy błąd odpowiadam prawem do wykonywania zawodu przed sądem lekarskim, więc zastanowię się kilka razy, zanim podejmę się wykonania zabiegu dla klienta ryzykownego. To też wpływa na jego komfort i zaufanie.

cliniq-15

Mniej znaczy lepiej

Oferta Cliniq nie jest listą bez końca. Jeśli jednak coś się na niej znajduje, ma gwarancję jakości. Poza epilacją są to: mezoterapia igłowa, medyczne peelingi chemiczne o różnej mocy, toksyna botulinowa, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (modelowanie twarzy, dłoni, korekta kształtu nosa i uszu, modelowanie ust. – Mamy do dyspozycji dermapen, karboksyterapię i niezwykle popularne osocze bogatopłytkowe, a także bardzo dobry laser, który daje szersze możliwości niż tradycyjne platformy – uzupełnia Matylda Jezierska. – Możemy do niego podłączyć wiele głowic, przez co mamy szeroki wachlarz ustawień i zastosowań, poczynając od leczenia zmian naczyniowych przez fotoodmładzanie, termolifting, głębokie peelingi, usuwanie zmian. Co ważne, laser umożliwia przeprowadzanie zabiegów „śluzówkowych”, czyli wewnątrz jamy ustnej, dla poprawy wyglądu okolicy ust i podniebienia (np. leczenie chrapania). Mamy głowicę ginekologiczną używaną przy zabiegach związanych z nietrzymaniem moczu czy rewitalizacji po porodzie – laser erbowy Fotona Spectro SP, mniej traumatyczny dla tkanek niż lasery CO2. Zabiegi wykonują u nas dwaj ginekolodzy współpracujący z Cliniq.
Hitem jest niechirurgiczna korekcja powiek Plexr. Urządzeń do jego wykonania w Polsce jest jedynie 70. Na świecie furorę robi od dekady, u nas od dwóch lat. – Przyznam, że ostatnio to jeden z moich ulubionych zabiegów – mówi Matylda Jezierska. – Wymagający technicznie, trudny, ale daje wspaniałe efekty. Jest alternatywą chirurgicznego podnoszenia opadających powiek, zmory pań w różnym wieku. Mam w gabinecie najlepsze urządzenie tego typu, chronione dwoma patentami, można nim operować nie tylko okolice oczu, ale i ust.
Zakres usług Cliniq uzupełnia gabinet kosmetyczny ze specjalistką z dwudziestoletnim doświadczeniem, Anną Pawlak, która wykonuje zabiegi pielęgnacyjne np. hennę, manicure, fale radiowe. – Byłam jej klientką jeszcze w liceum – mówi Matylda Jezierska. – Już wtedy ujęło mnie, jak dba o czystość i sterylność, co wcale nie jest standardem. Cieszę się, że możemy teraz współpracować.

cliniq-18

Od ogółu do szczegółu

Pierwsza konsultacja trwa około 40 minut. – Najpierw podaję klientce lusterko, pytam o oczekiwania, co chciałaby zmienić. Potem mówię, co widzę ja i w czym mogę pomóc. Staram się krok po kroku tłumaczyć, co z czego wynika, co można, a czego nie warto robić. Radzę rozpocząć od zabiegów poprawiających ogólny stan skóry. Oczywiście wiele zależy od możliwości finansowych, ale namawiam, by pracować systematycznie, a dopiero z czasem na przykład z wypełniaczami. Kolejny etap to wywiad medyczny pełen szczegółowych pytań – od przyjmowanych leków po ostatnią wizytę stomatologiczną. Opracuję indywidualny plan zabiegowy podzielony na etapy.

Złe motywacje do zabiegów? Emocje, naśladownictwo, moda, oczekiwania partnera, wyprawa do gabinetu z koleżankami, ważne niedalekie wydarzenie. – Zdarzają się też prośby absurdalne, które w moim przekonaniu nie upiększą, a oszpecą – mówi Matylda Jezierska. – Bardzo długo wtedy rozmawiam, tłumaczę, odradzam. Choć część lekarzy uważa, że medycyna estetyczna to dziedzina komercyjna i powinniśmy robić to, czego chce klient, stoję na stanowisku, że to wciąż przede wszystkim medycyna, a twarz klientki to moja wizytówka. Jestem, żeby pomagać, a nie szkodzić. Nie wyobrażam sobie, by ktoś wyglądający komicznie powiedział, że jest to moją zasługą. Taką mam jasno określoną filozofię i się jej trzymam. Zdarza mi się więc odmówić wykonania zabiegu w ekstremalnych przypadkach, choć może się to wydawać dziwne. Największą satysfakcję daje mi telefon od zadowolonej pacjentki, która mówi, że wszyscy zauważyli jak pięknie, wygląda, jest promienna i wypoczęta, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć „co miała robione”.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.cliniq.pl

 


 

Kontakt:
Cliniq – Klinika Pięknej Skóry; ul. Spółdzielcza 7; 75-206 Koszalin
Telefon: +48 728 314 126; e-mail: info@cliniq.pl

 

Godziny wykonywania zabiegów:
Poniedzialek- piątek: 10.00 – 20.00
Soboty: indywidualnie
Konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna