cover 1 Ludzie
Fot. Wojciech Wójcik/Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska. Nauka, zabawa, praca

Politechnika Koszalińska, nowoczesna uczelnia na Pomorzu Środkowym, dostosowana do potrzeb edukacyjnych studentów i rynku pracy, zaprasza do korzystania z bogatej oferty kształcenia. Kandydaci na studentów mają do wyboru 28 kierunków i ponad 120 specjalności – to najlepszy początek aktywnej, nakierowanej na rozwój, drogi zawodowej.

Jak wyobrażasz sobie studiowanie? Co na studiach jest najważniejsze? Studia, a co dalej? Czujesz obawy związane ze zmianą profilu kształcenia, środowiska, miejsca zamieszania? Na mapie polskich uczelni wyższych są miejsca, gdzie studia to przygoda, nauka to przyjemność, a życie studenckie – to jednocześnie zabawa, zdobywanie doświadczeń i wstęp do aktywności pozazawodowej. Jednym z takich miejsc jest Politechnika Koszalińska.

 

Nowoczesna uczelnia

Politechnika Koszalińska to nowoczesna uczelnia przyszłości nowego formatu, której atuty są niepodważalne.
W ofercie ma kierunki techniczne, humanistyczne, ekonomiczne i artystyczne. Stawia na współpracę z biznesem i studia dla przemysłu, co ułatwia absolwentowi zdobycie pierwszej pracy.
Dysponuje doświadczoną kadrą wykładowców, bogatą bazą laboratoryjną i nowocześnie wyposażonymi pracowniami, halą widowiskowo-sportową, platformą e-learningową, dużą biblioteką uczelnianą, szerokim systemem stypendialnym, siecią hot-spotów i aktywnym środowiskiem akademickim.

 

Rekrutacja trwa

Kolejne atuty to położenie – w sąsiedztwie morza, lasów i jezior, w jednym z najczystszych ekologicznie regionów kraju, słynącym z turystyki, agroturystyki i działalności uzdrowiskowej. Uczelnia jest zlokalizowana w trzech kampusach, ma Osiedle Akademickie i klub studencki.
Najnowszym wynikiem strategii otwarcia Politechniki Koszalińskiej na biznes i bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcami jest Wydział Przemysłu Drzewnego, który – w porozumieniu z firmą Kronospan – powstaje w Szczecinku. Rekrutacja wśród kandydatów na studia trwa.

IMG_1232

Nie tylko nauka

Środowisko studenckie – reprezentowane przez Parlament Studentów Politechniki Koszalińskiej oraz samorządy studenckie wydziałów i instytutów – wyróżnia się niezwykłą aktywnością.
Studenci organizują imprezy cykliczne i okolicznościowe, angażują się w akcje edukacyjne i charytatywne, uczestniczą w wydarzeniach aktywizujących społeczność lokalną, działają w kołach naukowych i organizacjach studenckich, ćwiczą w uczelnianych sekcjach sportowych, biorą udział w wyjazdach studyjnych i badaniach naukowych.

 

Wiedza i… zabawę

– Jesteśmy dumni z aktywności naszych studentów – podkreśla prof. Kazimierz Szymański, prorektor ds. studenckich. – W życiu społeczności, miasta i regionu właściwie nie ma takiego wydarzenia, w którym nie byliby widoczni studenci lub absolwenci uczelni. Co nas cieszy szczególnie, młodzi ludzie sami inicjują rozmaite działania, chcą mieć wpływ na przyszłość Koszalina, są widoczni w przestrzeni publicznej, a przy tym bawią się, rozwijają i zdobywają doświadczenia zawodowe.
Na uczelni działają między innymi: Radio Jantar (dostępne w internecie), dwa studia telewizyjne, Klub Honorowych Dawców Krwi, Studenckie Forum Business Centre Club, Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość, Akademicki Klub Tańca, Akademicki Klub Szachowy „Hetman – Politechnika Koszalińska”, Yacht Club Politechniki Koszalińskiej, Klub Rajdowy Politechniki Koszalińskiej.

 

Bogaty kalendarz imprez

Niezależnie od organizacji studenckich, których na Politechnice Koszalińskiej jest kilkadziesiąt – i wciąż powstają nowe – niemal każdy wydział i instytut ma własne koła naukowe.
Studenci współ- lub organizują samodzielnie między innymi: integracyjny obóz narciarski w Zieleńcu, Akademickie Targi Pracy, rekolekcje akademickie, IT Academic Day, Juwenalia – Tydzień Kultury Studenckiej, konferencje: „Media – Komunikacja – Edukacja” oraz „Public relations – sztuka skutecznej komunikacji”, Rajd Samochodowy o Puchar Rektora, jasełka dla szkół, Zachodniopomorski Festiwal Nauki, obóz muzyczny dla chórzystów akademickich, Otwartą Zbiórkę Krwi i Dzień Dawcy Szpiku oraz legendarne otrzęsiny studentów pierwszego roku i jedną z najpopularniejszych akcji charytatywnych – kwestę „Wrzuć miedziaka dla dzieciaka”.

 


Czy wiesz, że…

 

Politechnika Koszalińska kształci specjalistów w ponad 120 dziedzinach technicznych, ekonomicznych, artystycznych i humanistycznych. Pozostaje największą kuźnią kadr na Pomorzu Środkowym.

W rankingu „Perspektyw” pod nazwą „Prestiż pracodawców 2014” została najwyżej oceniona przez przedsiębiorców spośród uczelni w Zachodniopomorskiem.

Na rozbudowę kampusu i przystosowanie obiektów do celów nowoczesnego kształcenia, uczelnia wydała – w ciągu 10 lat – 150 milionów złotych, z czego większość pochodziła z funduszy unijnych.

Za uczelnią stoją bogata historia, tradycja i dorobek naukowy. W ciągu 48 lat działalności, wykształciła ponad 48 tysięcy absolwentów, którzy zasilili wszystkie najważniejsze gałęzie gospodarki i przemysłu.

Uczelnia zatrudnia ponad 860 pracowników, w tym: 501 nauczycieli, 141 profesorów i 220 doktorów.

W 2018 roku Politechnika Koszalińska będzie świętować 50 lat istnienia.

 

IMG_8157