DSC5841 Ludzie
Fot: Marcin Betliński

Cafe Mondo: hiszpańskie klimaty w Mielnie

Wyśmienita kawa, świeże soki i rozpływające się w ustach słodkości – z tej strony dała się poznać swoim klientom Cafe Mondo w Koszalinie. Teraz tymi niezwykłymi smakami właściciele kawiarni podbijają serca turystów i mieszkańców Mielna.

– W Mielnie jest to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy znajdzie ukojenie i relaks przy delikatnych dźwiękach muzyki, rozkoszując się niezwykłą kuchnią, naturalnymi sokami i aromatyczną kawą – zapewniają właściciele.

Cafe Mondo przyciąga również samym wyglądem. Kawiarnia jest ulokowana wzdłuż deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie w namiocie sferycznym o powierzchni ponad 75 metrów kwadratowych. – Pawilon swoim kształtem przypomina przeciętą na pół piłkę do golfa – wyjaśnia Leszek Kołecki, właściciel kawiarni. – Jej producentem jest polska firma Freedomes, która użyczyła podobny namiot do filmu „Marsjanin” w reżyserii Ridleya Scotta. Lokal urządzony jest w barwach jednego z głównych sponsorów – Cydru Lubelskiego, który oferuje swoim klientom wino musujące ze świeżych, polskich jabłek. Firma nie używa sztucznych aromatów ani barwników. Oferując tym samym swoim sympatykom doskonały, naturalny napój, który ukoi największe pragnienie.

_DSC5835

Mieleńska kawiarnia Cafe Mondo podzielona jest na trzy strefy. W pierwszej przy wygodnych hokerach można zjeść szybki lunch. Tutaj serwowane są przegryzki w kilkunastu odsłonach, dietetyczne i wegetariańskie sałatki, kanapki na zimno i ciepło. Wszystko z najwyższej jakości produktów, świeżych warzyw, najlepszych mięs i serów dostarczanych przez lokalne firmy.

W ofercie znajdują się również naturalne soki, z których Cafe Mondo słynie w Koszalinie. Klienci będą mogli sami skomponować swoje smaki. Do ich dyspozycji będzie specjalna lada, gdzie znajdą się wszystkie owoce i warzywa lata, zarówno te lokalne, jak i egzotyczne. – Chcemy przekonać gości do soków tłoczonych, które ze względu na sposób wyciskania są zdrowsze, smaczniejsze i mają więcej witamin – mówi Roman Osowski, jeden z menedżerów kawiarni. – Pracujemy na jednej z najlepszych tego typu maszyn, polskiej firmy Alfa, która wyciska sok z przestrzeni międzykomórkowej, gdzie znajdują się enzymy, esencje, bioskładniki i flawony. Soki tłoczone to również pewność stuprocentowego smaku owoców bez cukru, konserwantów i innych dodatków.

Osoby, które będą chciały zatrzymać się na dłuższą chwilę w Cafe Mondo, będą mogły rozsiąść się w przytulnych fotelach i kanapach, bądź zaznać chłodu na sztucznej plaży, gdzie zostaną rozstawione leżaki i basen z zimną wodą.
Śniadania i lunche są serwowane do południa. W późniejszych godzinach w Cafe Mondo klienci mogą spróbować kuchni hiszpańskiej. W karcie znalazły się tradycyjne dania jak paella, gazpacho i owoce morza. – W lokalu unosi się aromat szynki serrano, kiełbasy chorizo, oliwek, szafranu i tymianku – opisuje pan Leszek Kołecki. – Wszystkie przyprawy, zioła i produkty pochodzą wprost z Hiszpanii.

Właściciele Cafe Mondo podjęli bowiem współpracę z firmą Tomate Verde. – Zajmujemy się sprowadzaniem najlepszych produktów z różnych rejonów tego pięknego kraju – mówi Andrzej Emich. – Chcemy, aby klienci Cafe Mondo poznali nowe, oryginalne przepisy i produkty, które smakują inaczej ze względu na klimat i sposób, w jaki są hodowane. Dlatego w kawiarni nie zbraknie hiszpańskich serów z koziego i owczego mleka, wysokiej jakości szynek i wędlin Iberyjskich „Bellota” i Cebo. Jednym z ważniejszych składników, na którym bazują hiszpańskie potrawy to oryginalna oliwa z oliwek, która jest tłoczona na zimno i posiada certyfikaty produkcji ekologicznej oraz Global Standard for Food Safety. W ofercie kawiarni znajdują się również hiszpańskie wina pochodzące z najlepszych szczepów winorośli.

Cafe Mondo wyszło naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom, tworząc miejsce jakiego w Mielnie jeszcze nie było. Miejsce, które kusi nie tylko oryginalnym wyglądem, ale przede wszystkim wyśmienitą, zdrową kuchnią i cudownym smakiem hiszpańskiego wina oraz polskiego cydru.

Cafe Mondo czeka na gości przy deptaku na ulicy Kościuszki w Mielnie – od początku lipca do września br. (kawiarnia czynna jest w godz. 8-24).

_DSC5948